Rzadki "czarny tygrys" został uwieczniony w Indiach

Kategorie: 

Źródło: Soumen Bajpayee

Niezwykle rzadki czarny tygrys został zauważony w Indiach przez fotografa-amatora. Mowa tu o czarnym tygrysie, występującym tylko w regionie Odisha, we wschodnich Indiach.

 

Tak zwany tygrys melaniczny nie jest odrębnym podgatunkiem, ale po prostu cierpi z powodu defektu genetycznego, który sprawia, że jego ​​czarne paski są grubsze niż zazwyczaj. Czarne tygrysy, są natomiast nieco mniejsze od swoich krewnych. Tygrysy melaniczne po raz pierwszy zaobserwowano w Indiach w 1990 roku, ale są na skraju wyginięcia.

 

Biolodzy twierdzą, że zostało ich tylko siedem do osiem. Nie wiadomo dlaczego jest ich tak mało, jednakże udział w tym, brali zapewne ludzie. Kłusownictwo, postępująca urbanizacja rejonów życia tych zwierząt oraz skażenie środowiska, przyczyniają się do wymierania wielu gatunków na świecie. Wiele wskazuje na to iż los ten, czeka również tygrysa melanicznego.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Skomentuj