Rząd wprowadza obowiązek zasłaniania twarzy wszędzie poza domem, nawet we własnym samochodzie!

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Od przyszłego czwartku życie Polaków radykalnie się zmieni. W maseczce zasłaniającej twarz będzie musiało chodzić nawet dziecko i trzeba ją będzie mieć zawsze ubraną poza domem.  Prawdopodobnie nakaz będzie obowiązywał nawet we własnym samochodzie!

 

Nadchodzą nowe zasady tresury obywateli. Już od przyszłego tygodnia wprowadzony zostanie bezwzględny obowiązek zasłaniania twarzy wszędzie poza miejscem zamieszkania. Istnieje niestety wielkie ryzyko, że to obostrzenie pozostanie z nami na wiele miesięcy.

 

Wystarczy sobie wyobrazić jakie to będzie przyjemne siedzieć w pracy cały dzień w rękawiczkach jednorazowych i maseczce, nawet podczas upałów i oczywiście bez klimatyzacji, która rzekomo rozprzestrzenia koronawirusa. Władze informują, że nakaz zasłaniania twarzy będzie obowiązywał do odwołania. 

 

Obecna interpretacja rozporządzenia oznacza, że policja będzie mogła zatrzymywać kierujących, którzy nie mają ubranej maseczki lub innej ochrony ust i nosa, podróżując nawet we własnym samochodzie! Tak należy rozumieć bezwzględny obowiązek zakrywania części twarzy. Gdy jesteśmy w pracy czy u sąsiadów, powinniśmy być w maseczce. Policja zapowiada nawet kontrole w domach po ewentualnych donosach.

Do tej pory mówiło się o obowiązkowym noszeniu maseczek w przestrzeni publicznej. Można chyba założyć, że samochód nie stanowi przestrzeni publicznej, a raczej prywatną. Mimo to nieprecyzyjne przepisy powodują, że ten zupełny idiotyzm może posłużyć do nabijania pieniędzy rządowi za pomocą mandatów, a ostatnio polska policja udowadnia kreatywność w interpretacji niejasnych przepisów na niekorzyść obywateli, tak jakby wrzucono im do wykonania jakieś normy mandatów. 

 

Nasi rządzący sprawiają wrażenie pijanego człowieka rzucającego się od ściany do ściany. Przypomnijmy, że na samym początku tej koronawirusowej masakry polski rząd interweniował w Chinach, aby uniemożliwić polskim podmiotom zakupy w Chinach maseczek, rękawiczek i innych środków ochrony, co tłumaczono wtedy koniecznością zdławienia paskudnych prywaciarzy spekulantów, którzy windują ceny żerując na niedoborze towaru. 

 

Decyzję o zaprzestaniu tej idiotycznej reglamentacji dla polskich firm i Polaków, miało miejsce 12 marca bieżącego roku, a już od 16 kwietnia maseczki będą obowiązkowe. Jeśli to nie jest miotanie się od ściany do ściany, to nie wiadomo jak nazwać ten chaos. 

 

Skutkuje to tym, że kolejne obostrzenia podnoszą granice absurdu. Słynne 2 metry dystansu od własnej żony to najlepszy przykład. Tresura ludzkiego stada cały czas się poszerza interaz będziemy paradować w maseczkach i rękawiczkach nawet w czasie upałów. Chyba, że dobry pan rząd zezwoli zaprzestać ich używania w lecie. Jednak obecnie nic na to nie wskazuje. Jeśli ktoś myślał, że ciężko stać godzinęod sklepem, żeby zrobić zakupy to niech pomyśli jak ciężko będzie stać tak w pełnym słońcu godzinę w maseczce. 

 

Intencja wprowadzenia obowiązku zakrywania twarzy i nosa jest taka, że wśród nas mogą być ludzie zarażający koronawirusem, którzy przechodzą infekcję bezobjawowo. W związku z tym trzeba nakazać zakrywanie twarzy wszystkim. 

 

Rozporządzenie, które wprowadza ten obowiązek jest sformułowane bardzo ogólnie. A §18 rzeczywiście sugeruje, że bez maseczki można przebywać tylko we własnym domu. Wynika z tego również, że twarz mają zasłaniać także dzieci, w tym noworodki, co jak wiadomo może być dla nich niebezpieczne. W rozporządzeniu nie zawarto niestety porad o tym jak wytłumaczyć kilkulatkowi, że ma być caly czas w maseczce. 

 

W sieciach społecznościowych ludzie już teraz narzekają, że po założeniu maseczki parują im okulary. Podczas jazdy w samochodzie może to stwarzać poważne ryzyko. Jeśli interpretować rządowe rozporządzenie dosłownie, to oznaczałoby to, że w pracy nie będzie można zjeść drugiego śniadania, ani lunchu, bo jak to zrobić bez zdejmowania maseczki?

 

Co więcej zakryte usta musisz mieć wszędzie poza domem, w którym ma się miejsce zamieszkania lub stałego pobytu, czyli jeśli ktoś pracuje na budowie i nocuje będąc w delegacji, to wygląda na to, że ma cały czas zasłaniać nos i usta, nawet w hotelu. 

 

A co jeśli zapomnimy maseczki? Rozporządzenie nie wskazuje sankcji, ale można podejrzewać, że mandaty za brak maseczki się pojawią. Jeśli policjanci będą się powoływać na słynny już art. 54 k.w. to brak maseczki będzie kosztować do 500 zł. A jak wiadomo mityczny art. 54 k.w. dla Policji obejmuje wszystko. To policjant tu tworzy prawo co jest oczywiście niekonstytucyjne, bo zakazy i ich zakres muszą wynikać z przepisów prawa.

 

Poza tym rozporządzenie jest tak nieprecyzyjne, że właściwie można założyć na twarz koronkowe majteczki żony, wszak rozporządzenie mówi o odzieży. Może to nawet jest jakaś koncepcja do rozważenia dla męskiej części społeczeństwa. 

 

Ale jest też coś interesującego w tym rozporządzeniu. Jeżeli od czwartku wszyscy mają mieć zakrytą twarz to w tej kwestii i nie ma wyjątków, tzn. że policja też musi nosić maski, w wiadomościach spikerzy też muszą nosić maski. Każdy polityk w TV, o ile nie nadaje za pomocą komunikatora Skype ze swojego domu, również musi nosić maskę. Premier wygłaszający orędzie w TV też powinien mieć maskę, o ile nie przemawia z domu. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Bolek

Autor nienawiestnik pisze

Autor nienawiestnik pisze kłamstwa "W samochodzie nie ma obowiązku noszenia maseczek, bo jesteśmy najczęściej w nim sami albo w tym gronie, w którym żyjemy w domu. Maseczki będą obowiązkowe w transporcie publicznym – wyjaśnił minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Portret użytkownika euklides

Aha, czyli Szumowski został

Aha, czyli Szumowski został prawnikiem i interpretuje przepisy w nowatorski probabilistyczny sposób.... 

Art 18. Od dnia 16 kwietnia 2020 r. do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy części odzieży, maski albo maseczki, ust i nosa podczas przebywania poza adresem miejsca zamieszkania lub stałego pobytu.

Jak rozumiem samochód jest dla Szymowskiego miejscem zamieszkania lub stałego pobytu.

Osobiście proponowałbym wywalić ludzi, którzy nie potrafią formułować przepisów, po czym nie potrafią czytać własnych wypocin ze zrozumieniem, po czym robią sobie jaja z logiki, rozumu i tytułów profesorskich.

Portret użytkownika tubylec

Już widzę tą kolejkę do banku

Już widzę tą kolejkę do banku i wszyscy w maskach. Spokojnie, to tylko napad. Kuriozum.

Wszyscy mamy chodzić w maskach. Dzisiaj ląduje samolot z Chin cały wypełniony maskami. Maski po 49,99 za szt. Kto umie układać puzzle i dostrzega powiązanie?

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

jak widać na tych filmikach

jak widać na tych filmikach to te oszołomy z milicji już zaczęły pokazywać swoje prawdziwe oblicza.

 Apeluję do uczciwych Policjantów zróbcie coś z tymi oszołomami bo już dostaliście łatkę milicja, za chwile będziecie nazywani ubekami, gestapowcami albo esesmanami, przestańcie być psami aparatu represyjnego i zachowywać się jak kryminaliści a bądżcie ludźmi. Po ulicach chodzą ludzie chorzy na astmę lub z innymi schorzeniami dla których maseczka to męczarnia, już bez tego mają problemy z oddychaniem a wy karzecie czy pałujecie takie osoby, tak ma wyglądać demokracja w waszym faszystowskim wydaniu czy naprawdę chcecie wojny z narodem? Polski Naród się kiedyś zorganizuje a wtedy będzie wam dane to na co zasługujecie!

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika 3plabc

Pis normalnie szariat w

Pis normalnie szariat w Polsce wprowadził, kościoły pozamykane, twarze mają być zakrywane... ręce opadają.... hehehe. Od początku tej ich szopki bojkotuję cały ten cyrk, teraz też będę. Złodziejem nie jestem żeby maskę i rękawiczki nosić, jak na jakiś włam.... a markety i perfumiarnie już niech drżą ze strachu... hahaha. W sumie to wolna wola, jak ktoś czuję się zagrożony infekcją to niech sobie nosi, ja się nie czuję więc olewam.... uśmiech na twarzy zresztą poprawia samopoczucie, zarówno nam jak i osobą które tym uśmiechem obdarzamy. Lepsza recepta na zdrowie chodzić z uśmiechem na twarzy ulicą, niż na dekiel dostać siedząc zamkniętym w domu z maską na twarzy... hehehe.

Portret użytkownika Masz 100% racji

A teraz daj przykład i odejdź

A teraz daj przykład i odejdź na inny świat. z takimi jak ty sie nie dyskutuje, nie ma to najmnijeszego sensu. chciałem ci tylko życzyć żeby nikt z twojej rodziny nie zachorował oprócz ciebie. oczywiście konając będziesz dalej biadolił że to jakaś farsa a tak naprwdę masz tylko katar. Fajnie że choróbsko wytnie takie jednostki. 

Portret użytkownika keri

Na białym papierze toaletowym

Na białym papierze toaletowym lub ręczniku papierowym (jeśli jest wartwowy, to wystarczy jedna wartswa) napiszę "EPIDEMIA TO ŚCIEMA". Przyfastryguję do niej sznurówkę.

Z takim plakatem na twarzy to mogę chodzić po mieście, jeśli bigfarmowemu ministrowi ds. reklamy epidemii, zwanemu nie wiedzieć czemu zdrowia, tak zależy.

https://bacologia.wordpress.com. Nie jesteśmy na zewnątrz galopującej kulki.

Strony

Skomentuj