Rząd USA sonduje inne kraje czy przyjęłyby miliony Amerykanów na wypadek erupcji Yellowstone

Kategorie: 

Źródło: Internet

W mediach RPA pojawiły się informacje, z których wynika, że rząd amerykański zwrócił się do władz RPA o pomoc w realokacji milionów Amerykanów, którzy będą musieli być ewakuowani na wypadek erupcji wulkanu Yellowstone.

 

Wniosek, który trafił do Afrykańskiego Kongresu Narodowego zakładał, że USA zapłacą RPA 10 miliardów dolarów rocznie przez 10 lat za zgodę na pobyt ich obywateli. Miało to być częścią planu na wypadek klęsk żywiołowych w Stanach Zjednoczonych.

 

O sprawie wiadomo ponieważ publicznie wypowiedział się na ten temat rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych RPA, Sipho Matwetwe. Powiedział on, że Republika Południowej Afryki "nie będzie częścią planu, ponieważ istnieje ryzyko, że miliony białych Amerykanów, którzy mogą być wysyłani do naszego kraju w nagłym wypadku, w naszej opinii mogą zagrozić czarnej kulturze i tożsamości narodowej."

 

Z informacji wynika, że w tym planie ratunkowym USA miałaby wziąć udział również Brazylia, Argentyna i Australia. Jest tylko jedna katastrofa, o której mogą wiedzieć Amerykanie i która wymagałaby realokacji milionów obywateli - erupcja Yellowstone.

 

Ostatnio było aż nadto filmików przedstawiających niepokojące migracje dużej ilości zwierząt uciekających z obszaru parku narodowego Yellowstone. Erupcja uwolniłaby co najmniej 2500 kilometrów sześciennych. Większa część Ameryki Północnej długi czas nie nadawałaby się do zamieszkania i nagle niemal 300 milionowy naród stanąłby przed gigantycznym problemem.

Dr Jean-Philippe Perrillat z Narodowego Centrum Nauki w Grenoble we Francji badał Yellowstone i twierdzi, że inflacja terenu świadczy o akumulacji magmy i jego zdaniem erupcja może nastąpić w ciągu nadchodzącej dekady. Ostatnia erupcja superwulkanu na Ziemi miała miejsce 70 tysięcy lat temu, kiedy eksplodował wulkan znajdujący się obecnie pod Jeziorem Toba w Indonezji. Wtedy erupcja wywołała wulkaniczną zimę, która trwałą przez niemal dekadę i sprowadziła rodzaj ludzki na skraj wyginięcia.

 

W czasach dzisiejszych raczej nam to nie grozi, ale USA pogrążone tak przytłaczającym problemem, przestanie pełnić swoją dzisiejszą rolę światowego żandarma. Dla tego narodu rozpocznie się walka o przetrwanie.

 

Erupcja Yellowstone z pewnością pobudzi inne wulkany na świecie w tym podwodne, o których możemy nawet nie wiedzieć. To skutkowałoby zwielokrotnieniem negatywnego efektu jaki zostałby wywarty na ziemski klimat. Erupcje podmorskie groziłyby licznymi tsunami, więc wpływ takiego wulkanicznego epizodu byłby z pewnością globalny.

 

 

Źródła:

http://praag.co.za/?p=23549

http://www.turnerradionetwork.com/news/400-pat

http://wyohomelandsecurity.state.wy.us/library/wyoming_evacuation_plan_final_2007.pdf

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika margaret

Witam wszystkich, Nie mysle

Witam wszystkich,
Nie mysle ,ze dojdzie do wybuchu wulkanu . Nad tym czuwaja inne istoty ,ale gdyby tak sie stalo to prosze pomodlcie sie za ludzi i maja rodzine . Amerykanie nie maja wogole pojecia co sie dzieje na swiecie sa za bardzo zestersowani . Prosze wyslijcie grupowo pozytywna energie . Love and Peace 

Portret użytkownika Eremita

:D:D:D   Szkoda, że nie

:D:D:D
 
Szkoda, że nie pytają władz Laosu. Przerzucanie Jankesów do RPA - wielce rozsądna decyzja. Język
 
Piszę powoli, bo wiem, że nie umiecie szybko czytać - nie wydaje wam się, że najpierw poprosiliby o pomoc Kanadę i Meksyk? Dżizas... Biggrin

Portret użytkownika walmar

Ja moge 2 amerykanki przyjąc.

Ja moge 2 amerykanki przyjąc. Jezeli nie jedzą hamburgerów  i dorzuca się do węgyla na zime. ;-) 
A to swiat jeszcze istnieje? katakliozm co chwila . el ninio ,La ninia, asteroida , przelot ISON, zatrucia środowiska, aktywnosc najblizszej gwiazdy To jakis cud ,że jeszcze egzystujemy na tej planecie.

Portret użytkownika 3plabc

A jesteście świadomi jakie

A jesteście świadomi jakie skutki polityczne miała by taka erupcja? Nagle USA  przestaje się wtrącać w światową polityke i wszystkie małe piekiełka, które utworzyła w skutek swych interwencji zaczynają żyć własnym życiem, co więcej zrywają się ze smyczy wszelkie lokalne mocarstwa, rozpoczynając walke o hegemonie w regionie. Dodajmy do tego fale głodu, z uwagi na drastyczny spadek plonów...

Strony

Skomentuj