Rząd Ukrainy poparł legalizację marihuany

Kategorie: 

Źródło: tg

Konopie medyczne mogą być używane w Izraelu, Kanadzie, niektórych stanach USA i innych krajach. Ministerstwo Zdrowia Ukrainy poinformowało, że ich legalizacja rozszerzy listę leków stosowanych w leczeniu raka i innych chorób.

 

Rząd Ukrainy poparł projekt ustawy o legalizacji medycznej marihuany - informuje Ministerstwo Zdrowia tego kraju. Departament spodziewa się, że ten środek rozszerzy możliwości leczenia niektórych chorób, w tym raka. Według resortu medyczna marihuana łagodzi przebieg ponad 50 stanów patologicznych, w szczególności zaburzeń stresu pourazowego, będących efektem działań wojennych, choroby neurologiczne, choroby przewodu pokarmowego i przewlekłe bóle pochodzenia neuropatycznego.

 

Ponadto Ministerstwo Zdrowia zauważa, że leki na bazie konopi są stosowane w celu łagodzenia objawów u pacjentów z rakiem. Ministerstwo wskazało, że projekt ustawy zakłada wprowadzenie ścisłej kontroli w tym obszarze, tj. od licencjonowania działalności uprawy konopi do celów medycznych po znakowanie każdej partii produktów i wydawanie leków wyłącznie na receptę.

 

Ministerstwo Zdrowia wyraziło nadzieję, że Rada Najwyższa poprze dokument. Latem 2021 roku parlamentarzyści rozważali projekt ustawy o legalizacji medycznej marihuany, ale nie przeszedł on pierwszego czytania.

 

„Rozumiemy negatywny wpływ wojny na zdrowie psychiczne. Rozumiemy liczbę osób, które będą potrzebowały leczenia w wyniku tego wpływu. I rozumiemy, że nie ma czasu na czekanie” – napisał na swoim Facebooku minister zdrowia Wiktor Laszko. Wyraził opinię, że marihuana medyczna nie jest konkurencją dla środków odurzających i nie ma wyraźnego efektu psychoaktywnego.

 

Niektóre formy medycznej marihuany są używane do celów medycznych w Izraelu, Kanadzie, niektórych stanach USA i innych krajach.

 

W 2021 r. rząd ukraiński przyjął rezolucję, na mocy której kilka substancji wyizolowanych z konopi zostało usuniętych z listy substancji zakazanych. Leki na ich bazie są stosowane w celu łagodzenia działań niepożądanych po chemioterapii.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

To jest tylko śmieszna wręcz

To jest tylko śmieszna wręcz formalność UKRÓW rządu.Tam UKRY ćpają wszystko się klei, co da się wciągnąć,wstrzyknąć i zeźreć rzując a nawet kurz. Legalizacja Marihuany to jakby legalizacja herbatki u angoli o Fie o clock? Im HEROINY i.....KROKODILLLA trzeba karwasz twasz a nie suplementów deietycznych,bo śmiesznie potem to wychodzi.

Portret użytkownika Endymion

zasada małych kroków.. ale na

zasada małych kroków.. ale na koksie nikt by nie grał fujarką na gitarze, tam mocniejsze tematy musiały wjechać Smile

Ronald Reagan zapoczątkował aktorów jako prezydentów na Świecie. Stoją przed kamerai i mówią to co im ktoś napisał, albo wręcz czytają z promptera niczym bioroboty. Masz miliardy dolarów, udziały w większości korporacji na Świecie, to masz ludzi od tego, aby robili orędzia do narodu czy tam odpowiadali na głupie pytania dziennikarzy z twoich mediów. Taki Elon, czy Bill to aktorzy, wyższej rangi niż polscy politycy, to fakt, ale to nadal aktorzy. W teatrze dzieje się za kurtyną. Reżysera nie widać. Sufler w teatrze ma swoją budkę, którą widać, jak suflera za ramieniem polityka, ponieważ na powietrzu ciężko o promter na kadym drzewie/budynku.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Must Action

Różańcem to wy wiele nie

Różańcem to wy wiele nie zdziałacie, a możecie jedynie sprowadzić gniew prawdziwego Boga i wtedy będzie jeszcze gorzej. Cała polska bałwochwalstwem stoi a reszta to ateiści lub szataniści, zakładająć że Bóg istnieje to mamy przerąbane. A wy dolewacie tylko oliwy do ognia.

Strony

Skomentuj