Rząd Polski zapowiada wystąpienie ze Światowego Paktu ws. Migracji

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński powiedział, że Polska najprawdopodobniej dołączy do niewielkiego grona krajów sprzeciwiających się przystąpieniu do Światowego Paktu ws. Migracji. Zaledwie kilka państw członkowskich ONZ wskazuje, że dokument ten może zagrażać bezpieczeństwu poprzez zachęcenie do nielegalnych migracji.

 

Światowy Pakt ws. Migracji został zaakceptowany przez niemal wszystkie kraje członkowskie, z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych i Węgier. Już w grudniu dojdzie do formalnego przyjęcia paktu, a tymczasem kolejne państwa zapowiadają, że nie podpiszą tego dokumentu.

 

Szef MSWiA Joachim Brudziński stwierdził, że globalne porozumienie nie gwarantuje bezpieczeństwa dla Polski i może zachęcać do nielegalnej migracji, a nasz kraj nie będzie mógł decydować o tym, kto może do nas przyjechać. W podobnym tonie wypowiedziała się również Austria.

Niestety nie wiemy, jakie będzie stanowisko rządu po nadchodzących wyborach samorządowych. Zresztą PiS uparcie przekonuje, że nie sprowadza imigrantów, choć liczba obcokrajowców w Polsce jest coraz większa. Z najnowszego raportu Głównego Urzędu Statystycznego dowiadujemy się, że przy obecnych trendach, już za około 10 lat, Polska stanie się państwem imigranckim, w 2060 roku obcokrajowcy będą stanowić 14% mieszkańców naszego państwa, a na dłuższą metę, nasz kraj straci jednolitość kulturową.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu