Rząd planuje rozszerzenie cenzury internetu w Polsce

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Rządzący w Polsce znowu próbują dać sobie prawo arbitralnego rozstrzygania na temat treści, które mogą być dostępne w krajowym internecie. Pod pozorem walki z hazardem, powstaje prawo, które pozwoli decydować urzędnikom, które strony internetowe mają zostać zablokowane jako związane z hazardem.

 

Według planu ma powstać specjalny rejestr, który będzie zawierał adresy niedozwolonych z punktu widzenia prawa, stron internetowych. Jest to rodzaj cenzury prewencyjnej, która ma za zadanie utrudnienie polskim obywatelom dostępu do witryn zabronionych przez rządzących.

Art. 15f. 1. Minister Finansów prowadzi Rejestr Niedozwolonych Stron, zwany dalej „Rejestrem”. Rejestr jest prowadzony za pomocą systemu teleinformatycznego i
jest udostępniany w BIP MF.

Na dodatek jeśli konstruowane w pośpiechu prawo zostanie uchwalone, może to oznaczać dla webmasterów konieczność ciągłego zapoznawania się z rejestrem publikowanym w BIP, ponieważ groźne w skutkach może być nawet reklamowanie zabronionej przez rząd strony internetowej. W erze reklam kontekstowych brzmi to jak zupełne szaleństwo.

"Podmiot posiadający tytuł prawny do strony, na której zamieszczona jest reklama podmiotów wpisanych do Rejestru, o którym mowa w art. 15f ust. 1"

Przeprowadzenie cenzury ma być realizowane przez telekomy, które będą musiały ponieść koszty w postaci zapewnienia odpowiednich rozwiązań informatycznych. Nie wiadomo jeszcze jaka technologia zostanie użyta do usuwania stron internetowych. Może to być IP blackholing albo proxy.

Oczywiście wszystkie te zabezpieczenia będzie można obejść za pomocą sieci VPN więc jeśli to prawo zostanie wprowadzone, będzie wymierzone raczej w normalnych ludzi, a nie w hazardzistów. Możliwość blokowania witryn internetowych wprowadzono niedawno w tak zwanej "ustawie antyterrorystycznej". Teraz po prostu rozszerza się katalog pretekstów do odcięcia kawałka sieci. Nie ma wątpliwości, że to dopiero początek walki z wolnością internetu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Libertarianizm czyli

Libertarianizm czyli nieoficjalnie NWO ! "Radosław Sikorski będzie reprezentował Polskę w rozpoczynającym się wkrótce posiedzeniu Grupy Bilderberg. Jet to tajemnicza i wpływowa grupa, uważana przez niektórych za ponadnarodową organizację próbującą tworzyć rząd światowy. Obok Sikorskiego w spotkaniu będzie uczestniczyć jego żona Anne Applebaum."

http://niezalezna.pl/81523-jest-lista-gosci-tegorocznej-grupy-bilderberg-min-radoslaw-sikorski-i-anne-applebaum

Kolega który propaguje libertarianizm i nazywa mnie ektremistom religijnym pisze w ten sposób to samo co NWO ! Sami przeczytajcie !

http://argonauta.pl/donald-trump-uratuje-ameryke-i-swiat/

tzw. libertarianizm jest zapewne za wolnością od wszystkiego, zwłaszcza od myślenia. Mordowanie nienarodzonych nazywa "wolnością", tak jak wolnością jest dla libertarian "wolność" od sumienia i praw moralnych !Wolność słowa jest dziś na tyle ograniczona, że Jezus Chrystus, gdyby żył w naszych czasach, nie mógłby przemawiać na brytyjskich uniwersytetach – ostrzega angielski historyk prof. Timothy Garton Ash. Publicysta sprzeciwia się normom, jakie pod pretekstem walki z terroryzmem próbuje narzucić uczelniom rząd.Prof. Timothy Garton Ash zdecydowanie potępił nowe normy brytyjskiego ministerstwa spraw wewnętrznych, jakie wdrażane są w imię walki z terroryzmem. Zobowiązują one uczelnie do działań prewencyjnych względem wszystkich ekstremistów, również tych, którzy nie odwołują się do przemocy. To daje służbom spore pole do popisu.Zdaniem publicysty, prawo w obecnym kształcie „zmusiłoby do milczenia największych myślicieli naszych dziejów, takich jak Rousseau, Hegel, Marks czy Darwin, a już na pewno Jezusa Chrystusa.”Taka sytuacja, w ocenie profesora, powinna mobilizować środowiska akademickie do działań w obronie wolności słowa. - Tym bardziej, że nacisk na ograniczenie swobód obywatelskich wywierany jest dziś z dwóch stron: zarówno przez państwo, jak i przez nieliczne grupy jednostek, które deklarując subiektywnie, że czują się obrażone, ucinają wszelką debatę i uzurpują sobie prawo veta – podkreśla prof. Garton Ash.http://www.pch24.pl/wolnosc-slowa--wolne-zarty--na-brytyjskich-uczelniach-jezus-chrystus-musialby-dzis-milczec,43799,i.html#ixzz4AuncElAi

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Mąż straszny 44

Za 3 lata trzeba wystartować

Za 3 lata trzeba wystartować z partią libertariańską, nie ma innego wyjścia. Możemy się tutaj różnic co do wielu drobnych poglądów... wielu jest nawiedzonych jak inżynier magister, propagujący ekstremizm religijny w postaci zakazu aborcji, więc tacy już są nie do ocucenia, jednak wielu jest też myślących i na takich liczę.

Portret użytkownika tomasz26

forma partii już się wypaliła

forma partii już się wypaliła patia musi mieć status ,czyli co ci wolno ,a co nie tak jak forma królów miał swój kres ..kres partii jest tez bliski końca ..ruch ludzi świadomych ,którzy działają dla rozwoju innych jest ok.bezinteresowne ''rządy'' nastawione na sądownie potrzeb w konsekwencji referendalne . wyłącznie.rozwiązania są ok..i przede wszystkim ..pokojowy..żadnych misji z okupantami..kościół tak ,ale nie sponsorowany przez wszystkich (państwo) ..zerwanie konkordatu..! ..odkłamanie edukacji wprowadzenie świadomego ...państwo świeckie z ludźmi świadomej wiary:) partia i rząd te słowa maja negatywne zabarwienie ..brzmią jak obóz ,więzienie ...tu nie chodzi o kneblowanie ludziom ust ,nie dialog ,tylko zwyczajną rozmowę.. w której nie tylko maga brać udział wybrani ,albo statyści.. + zniesieni tzw immunitetów i przywilejów...zniesienie formy własności jakiejkolwiek rzeczy .. jedynie forma wypożyczenia na czas życia..to ograniczy prze wszystkim śmieci..chciwa i bezmyślna nieświadomą konsumpcje ..skróci czas pracy co wpłynie pozytywnie na rodziny ludzi otaczającą nas przyrodę..itd

Portret użytkownika Ractaros96

Nigdy nie rozumiałem dlaczego

Nigdy nie rozumiałem dlaczego władze w Polsce mają taki problem z hazardem. Przecież jak ludzie grają i zostawiają pieniądze w kasynach, to państwo będzie miało podatki z takiej działalności. Każda działalność, która jest potencjalnym źródłem podatków dla państwa powinna być wspierana. Natomiast decydowanie za obywatela z jakich rozrywek może korzystać, to po prostu działanie czysto ideologiczne i wbrew idei państwa demokratycznego. Jedynym powodem dla którego państwo powinno czegokolwiek zabraniać jest sytuacja, gdy korzystanie przez obywatela z danej usługi bezpośrednio powoduje szkody materialne, cierpienie fizyczne, bądź psychiczne u innych ludzi.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika tomasz26

w śród ludzi wolnych

w śród ludzi wolnych (plemiona rdzenne) nie ma czegoś takiego jak rząd (oni żyli i żyją w harmonii)..każdy rząd to w gruncie rzeczy nieświadomi zakompleksieni okupanci..nie można narzucić drugiemu człowiekowi swoje woli siłą a ta właśnie czyni każdy rząd..t ty pracuj na nas my ci damy kilka papierków i nasze prawa a ty będziesz zginał się nam w pas.. prawa te a prawo to nakaz pochodzi tylko od mocy szatańskich... świadomi ludzie sobie takich rzeczy nie robią tak robią tylko istoty które się zagubiły w swej świadomości lub została ona spamiętana czarna magią...te same zasady działania tycza się religii ich zakazów nakazów praw itp.. bóg tworząc człowieka dał mu instrukcje obsługi siebie jako istoty kosmicznej ..do instrukcji dorwało kilku zakompleksionych galaktycznych cyników i przerobili to na formę zakazów i nakazów...rodzimy się wolni i tak powinniśmy umrzeć świadomi swej wolności

Portret użytkownika inzynier magister

Musimy prosić Jezusa

Musimy prosić Jezusa Chrystusa o Miłosierdzie Boskie dla Polski, Polaków i świata też, jeśli to możliwe ! "Premier Węgier Viktor Orban ponownie skrytykował w poniedziałek żydowskiego miliardera George’a Sorosa za przyczynianie się do eskalacji kryzysu imigracyjnego w Europie.Szef rządu odpowiadał na pytanie parlamentarnego reprezentanta partii Jobbik. Poseł ten pytał o niegdysiejsze (chodzi o lata 80.) finansowanie przez Sorosa ugrupowania Fidesz, którego reprezentantem jest Orban. – Są takie siły międzynarodowe, które zabiegają o to, by na Węgry i (...) do innych państw Unii Europejskiej ściągnąć jak najwięcej imigrantów - mówił premier.  - Możecie dowolnie nazywać tego, kto to [napływ imigrantów] finansuje, niezależnie od jego interesów we wcześniejszym okresie antykomunistycznym, ale to, co robi on teraz, jest sprzeczne z interesami Węgier. A my musimy to jasno powiedzieć, bo nie jesteśmy najemnikami, tylko reprezentujemy interesy naszej ojczyzny - oświadczył Orban, który wyraził przy tym uznanie wobec Sorosa za dawne wspieranie przezeń ugrupowań antykomunistycznych, co zaowocowało rozpadem bloku sowieckiego.http://www.pch24.pl/viktor-orban-o-naciskach-sorosa-i-zachodniego-establishmentu--nie-jestesmy-najemnikami--reprezentujemy-wlasna-ojczyzne-,43778,i.html#ixzz4Aru3xghk

Wychodzi na to że teraz soros finansuje rozpad bloku narodowego i chrześcijaństwa ! "Amerykański Urząd Skarbowy opublikował listę organizacji wobec których prowadził dodatkowe kontrole, albo opóźniał przyznanie statusu organizacji zwolnionej z obowiązku podatkowego. Znajduje się na niej 426 podmiotów. Urząd uczestniczy w licznych procesach sądowych, a konserwatyści domagają się dymisji osoby wyznaczonej przez prezydenta Baracka Obamę do oczyszczenia instytucji.Na ujawnionej przez amerykański Urząd Skarbowy liście znajduje się 426 organizacji – zarówno ogólnokrajowych i znanych jak i lokalnych. To o wiele  więcej, niż twierdzono 3 lata temu, gdy opinia publiczna dowiedziała się o braku obiektywizmu wśród urzędników i nieprawidłowościach panujących w Urzędzie.Jak zauważa Washington Times same nazwy grup wskazują na ich prawicowy charakter. 33 z nich mają w swojej nazwie słowo "patriotyzm", a aż 60 słowo "herbata", co wiąże się z prawicową i anty-establishmentową Tea Party.  http://www.pch24.pl/amerykanski-urzad-skarbowy-przesladowal-prawice---teraz-ma-klopoty,43781,i.html#ixzz4As45RjZO

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

tylko się nie proś do jezusa

tylko się nie proś do jezusa co ma ryja... ściągają takie modlitwy nieszczęścia, ludobójstwa i wojny. Nie mówiąc o prześladowaniach i zabójstwach tych,  których ten diabeł jezus nie ma zamiaru przed tym chronić.

A oni modlą się do jego krzyża, więc ich naiwnych tym krzyżem (symbolem śmierci) obdarowuje...

 Wiem, żeś zbyt dużo zycia poświęcił na swoje herezje, by teraz z nich się wyplątać... Ale na poprawę myślenia nigdy nie jest za późno... pozdrawiam

Portret użytkownika kit

Miliony ciapatych

Miliony ciapatych przetransportowali z jednego kontynentu na drugi kontynent i tam osiedlili za pieniądze Europejczyków i USAmanów, a z internetem by sobie mieli nie poradzić :). Jak polski rząd sobie nie poradzi to pomogą "koledzy" z NSA i CIA. Poradzą sobie i z internetem i z czipowaniem i ze szczepieniami i czymkolwiek co sobie wymyślą.
I skąd w ogóle ta legenda, że "oni" boją się ludzi i że ludzie mogą w jakikolwiek sposób pokrzyżować im plany?! To tak jakby zakładać, że 5 tysięcy gęsi na farmie uknuje spisek jak pozbyć się rolnika i jego żony.

Portret użytkownika Akamai

Mam nadzieję, że rząd

Mam nadzieję, że rząd zablokuje też strony internetowe z pornografią. Bo są one bezpłatne i ogólnie dostępne. Mają do nich dostęp małe dzieci, które umieją posługiwać się komputerem. 

Czy to jest normalne ?

Ważniejsza jest natomiast walka z ksenofobią, co po grecku oznacza jedynie  "strach przed obcymi". 

Nie wolno się nam bać najeźdźców i okupantów, ale nasze dzieci mogą oglądać perwersyjne filmy pornograficzne. I tej patologii jakoś nikt nie zauważa.

Ani Donek, ani Jarek, ani Arcybiskup Dziwisz.

A to tylko dlatego, że bandzie starych zboków, którzy rządzą tym światem zależy na deprawowaniu naszych dzieci.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Cezar

Do stron porno jest stworzona

Do stron porno jest stworzona specjalna koncowka .xxx np. www porno xxx,ale upowszechniona jest concowka .com i jest problem z blokowaniem,stron z pornografia jest sa tysiace i maja koncowke .com i w tym sek ze strony nie zwiazane z pornografia tez uzywaja koncowki .com i jak tu blokowac. Zreszta kazda blokade da sie obejsc po przez zmiane proxy albo IP. Np. YT blokuje niektore rzeczy na polske i jak tu nie uzywac obejsc blokad.

Strony

Skomentuj