Rząd planuje instalację w samochodach urządzeń do śledzenia Polaków

Kategorie: 

Źródło: Internet

Gdy reżimowe media obwieściły plany rządu, aby w ciągu dwóch lat zlikwidować tak zwane punkty poboru opłat na autostradach wielu otumanionych rodaków, którzy stali kiedyś w korku do takich bramek, z pewnością przyklaśnie i podskoczy z radości. Jednak to, co jest nam "sprzedawane" jako postęp i wygoda, będzie w istocie kolejnym elementem systemu permanentnej inwigilacji.

 

Rządowe plany są wyrażane bardzo ogólnikowo. Wiadomo, że bramki nie będą już potrzebne, a pobór opłat zastąpią specjalne urządzenia. Władza nie wskazuje jeszcze otwarcie, co to będzie, ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że chodzi o system viaTOLL, który obecnie jest obowiązkowy tylko dla ciężarówek.

 

Oczywiście w mediach podkreśla się jak bardzo wygodne będzie to rozwiązanie i wskazuje się na rozładowanie korków tworzących się dzisiaj na bramkach autostradowych. Celem jest jednak nie ułatwienie nam życia, ale raczej skuteczniejsze oskubanie nas z pieniędzy, a przy okazji zgromadzenie uzupełniających danych umożliwiających do śledzenia przemieszczania się pojazdów.

 

Łatwo sobie wyobrazić Urząd Skarbowy analizujący skrupulatnie, kto gdzie i kiedy jeździł firmowymi samochodami służbowymi, ale przecież dotyczyć to będzie też każdego, kogo reżim chce monitorować. Już teraz można to robić tylko za pomocą śledzenia sygnału telefonu komórkowego, a zamontowany w samochodzie czujnik tylko to ułatwi.

Źródło: Internet

Infrastruktura do skutecznej inwigilacji obywateli jest już przygotowana i cały system działa już dla aut ciężarowych. Tylko kwestią czasu jest rozszerzenie tego na wszystkich użytkowników dróg. Początkowo właścicieli osobówek będzie się mamić cudownością przejazdu przez bramki bez potrzeby uiszczania należności, ale z pewnością system płatnych dróg będzie się powiększał i z czasem obejmie też drogi jednojezdniowe.

 

Reżim sprawujący władze w Polsce jest bardzo kreatywny w oszukiwaniu Polaków. Na przykład autostrady w Polsce są najdroższe w Europie. Roczna winieta umożliwiająca korzystanie z takich dróg w bogatej Szwajcarii kosztuje tyle ile przejazd autostradą z Warszawy do Świecka i z powrotem.

Źródło: Internet

Gdy zachodni turysta przejedzie się na przykład autostradą A4 z Wrocławia do Krakowa, będzie zszokowany jak dużo musi za to zapłacić. Zwykły Polak myśli, że tak ma być i nie dziwi go to, że najpierw okrada się go w podatkach, potem buduje się najdrożej w Europie, a na koniec każe się płacić temu ograbionemu podatkami najwyższe możliwe stawki.

 

Nasze mafijne państwo niemal do perfekcji doprowadziło otumanianie głupiej narodowej tłuszczy, której wydaje się, że cokolwiek rozumie z tego, co się wokół niej dzieje. Cele władzy są bardzo proste, inwigilować i "strzyc" podatkami do "gołej skóry".

 

Polacy myślą wciąż, że to przypadek, iż od 25 lat jesteśmy ciągle okradani a nasza sytuacja ulega stopniowemu pogorszeniu. To nie przypadek, Polacy mają być biedni, a rząd musi być kreatywny w kradzieżach, pomysł ze zobowiązaniem osób prywatnych do korzystania z dodatkowych urządzeń szpiegujących, wpisuje się w tą tendencję.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Meu

na trasie tzw AK w Warszawie

na trasie tzw AK w Warszawie buduje się na wylotówce i w okolicach żoliborza takie dziwne rury osłaniające w 100% ulicę. Mnie to się kojarzy z miejscem na internowanie setek tysięcy polaków. Wystarczy tam ludzi zagonić i zaślepić z obu stron.... taki polski obóz FAMA..

Portret użytkownika greani11

dane sa potrzebne do lepszej

dane sa potrzebne do lepszej trakcji ciezarowek bez jaj niec nie rizumiecie a ktos przekreca informacje na ten temat polska chce wrzucic oplaty na kraj dla obcokrajowcoe polacy beda na pewno mieli wyrownanie podatkowe tak ze bez zadnych obaw to co sie dzieje jeust jak najbardziej na miejscu to media tworza zamet

Zanim cokolwiek napiszesz  na temat unii najpierw dowiedz sie czegos o niej jesli nic nie wiesz lepiej nie pisz.!

Portret użytkownika pytam

greani11 napisał: dane sa

greani11 wrote:

dane sa potrzebne do lepszej trakcji ciezarowek bez jaj niec nie rizumiecie a ktos przekreca informacje na ten temat polska chce wrzucic oplaty na kraj dla obcokrajowcoe polacy beda na pewno mieli wyrownanie podatkowe tak ze bez zadnych obaw to co sie dzieje jeust jak najbardziej na miejscu to media tworza zamet

Żartujesz co ? Czy serio tak myślisz ? Prowokujesz ?
Bo chyba w to nie wierzysz co piszesz ? Taki trolling , widać to po twoim motto. TYlko po co to ?
 
 
 
 

Portret użytkownika gosciu

pierdu pierdu Viatoll nie

pierdu pierdu
Viatoll nie będzie wszędzie, komórkę ma się ze sobą wszędzie. Wystarczy wyłączyć komórkę i nie jechać głownymidrogami i system nas nie wyśledzi więc sobie darujcie te straszenia. I tak nas sledzą przy pomocy komórek jak chcą

Portret użytkownika Los Anonimos

Nawet ten system jest nie

Nawet ten system jest nie potrzebny Smile
Większość ludności ma smaftfony na Windzie czy Robociku, ażeby ludzie nie myśleli że "nie są śledzeni" to dodali do odhaczenia "udostępnij moje położenie GPS" które po odhaczeniu daje nam tylko samopoczucie, bo system i tak zbiera informacje Smile Także każdy z telefonem mógł sobie sprawdzić kiedyś w Google Latitude na mapkce kiedy i gdzie był o której godzinie (cała jego historia).
Więc odpowiedź jest prosta: chcesz żeby nikt cię nie śledził? wyrzuć telefon Smile

Portret użytkownika greani11

to nie tyczy sie ludzi lecz 

to nie tyczy sie ludzi lecz  tranzytu i perfekcyjnej logistyki  przestan pisac jak nei rozumiesz o czym sie mowi  pozatym co 2 komorka i co 3 komputer podsluchiwane sa przez osoby trzecie czy tekgo chcesz czy nei i nie ma tak naprawde zadnej ochrony praw  online.ale jesli ty bedzeisz podawac osobiscie online infosd o osobajch trzeciech mozesz miec problem 3 lata pozbawienia wolnosci  uzgodne z obecnym prawem

Zanim cokolwiek napiszesz  na temat unii najpierw dowiedz sie czegos o niej jesli nic nie wiesz lepiej nie pisz.!

Zanim cokolwiek napiszesz  na temat unii najpierw dowiedz sie czegos o niej jesli nic nie wiesz lepiej nie pisz.!

Portret użytkownika gość1

prolem jest w tym że to my

prolem jest w tym że to my polacy sami rządzimy u siebie, wybieramy władze tak jak wybieramy, oni nas potem mają w dupie, stwarzają pozory demokracji a na nic nie mamy wpływu! teraz jest walka o stołki w brukseli bo tam lepiej płacą niż w naszym parlamencie. polak ma być biedny ale wielu polaków szczególnie polityków i lekarzy jest bardzo bogatych w stosunku do reszty. i znowu to nasza wina bo tak rządzimy i na to pozwalamy. mamy wysokie podatki bo się na to godzimy, nie protestujemy więc władza ( nie obca tylko taka jaką sobie wybraliśmy) wyciąga coraz więcej, my mamy na kontach debety i biedę a udajemy że dobrze się nam żyje, młodzież wychowujemy tak żeby sama chciała wyjechać z tego kraju bo wmawiamy dzieciom że tu nie ma przyszłości. jeśli w USA czipują to nas też zaczipują choć wiemy że to 666 z Biblii i co z tym zrobimy? może staniemy do walki o wolność? może świat planuje wojnę by wyzerować długi a potem ludzi zniewolić jeszcze bardziej przez system bezgotówkowy? będzies miał czipa w ręce, zrobisz zakupy a facet z kontroli ludności będzie znał każdy twój krok, z kim sypiasz, z kim się spotykasz, to kolejne marzenie tych co rządzą światem: mieć całkowitą kontrolę nad swoimi owieczkami.

Portret użytkownika euklides

Jest oczywiste, że docelowo

Jest oczywiste, że docelowo Via Toll będzie wprowadzony na wszystkich drogach, a potem władza wprowadzi specjalne zezwolenia na przemieszczanie. Taktyka jest prosta, ale wystarczająca na otumanione społeczeństwo i polega na stopniowym przyzwyczajaniu ludności do nowych form kontroli. Klasyczny syndrom gotowanej żaby. Zaczęło się od ciężarówek i autostrad, teraz kolej na samochody osobowe, drogi ekspresowe, potem główne krajowe itd. Oznakować na wzór krów noszących kolczyki w uchu też się ludzkość da bez problemu i ogólnie nie będzie takiego upodlenia i takiej formy kontroli której by się nie poddała.

Portret użytkownika resq

"ale z pewnością system

"ale z pewnością system płatnych dróg będzie się powiększał i z czasem obejmie też drogi jednojezdniowe."
 
Rzadko bywam w Polsce, ale to chyba już ma miejsce. Widziałem takie bramki viaTOLL nad trasą nr. 19 Lublin - Rzeszów, zwykła droga po jednym pasie w obu kierunkach i na jednopasmowej S3 w okolicy Zielonej Góry. I o ile na S3 można jeszcze troche przycisnąć bo ekspresowa, to na 19tce jest sporo miejscowości po drodze i liczne skrzyżowania które ograniczają prędkość.

Strony

Skomentuj