Rząd PiS zarabiał na wojnie i okradał Polaków w cenach paliw

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak wiadomo w  dzisiejszych czasach teoria spiskowa to prawda za pół roku. Znowu się to potwierdziło, bo właśnie zyskaliśmy dowód na to, że przez ostatnie 10 miesięcy wszyscy Polacy przepłacali ceny paliw z powodu monstrualnych marż monopolisty na rynku przetwórstwa paliw, koncernu PKN Orlen. Od Nowego Roku stawka podatku VAT na paliwa powróciła do poziomu 23%. Mimo to zgodnie z zapowiedziami prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka, ceny na stacjach paliw praktycznie się nie zmieniły. To dowód, że Polacy byli okradani na conajmniej 1,5 zł na każdym litrze tankowanego paliwa. Na co poszły te pieniądze?

 

Jak wiadomo Orlen jest monopolistą, czyli wszystkie stacje paliw w Polsce tak czy inaczej z powodu kosztów transportu są zasilane przez Orlen. Jeśli ta spółka winduje marże to wysokie ceny paliw znajdą odzwierciedlenie wszędzie i właśnie z czymś takim mieliśmy do czynienia. Polaków zrobiono na szaro i sztucznie podwyższono ceny paliw cynicznie wykorzystując do tego wojnę Rosji z Ukrainą. Najpierw wywindowano ceny niemal do 9 złotych za litr, a potem lekko popuszczono lejce utrzymując pod pretekstem wojny ponadnormatywne zarobki Orlenu czyniąc go de facto urzędem skarbowym. Takie działania są jednak nielegalnei teraz gdy już to wiadomo sprawą powinien się zająć UOKiK i NIK.

 

Sprawa jest poważna, bo ceny paliw są istotnym czynnikiem inflacyjnym. Skoro zatem litr paliwa był droższy nawet o 2 zł niż powinien, to rząd celowo rozkręcał w ten sposób inflację nazywając obniżone stawki VAT na paliwa "tarczą inflacyjną". Innymi słowy generowali problem z którym rzekomo walczyli.

 

Przyznano zate,m że żadnej tarczy nie było, a zwyczajnie Orlen orżnął Polaków na grube miliardy. Niektórzy szacują, że to nawet 10 miliardów złotych ukradzione Polakom. Oto cała tajemnica rekordowych zysków Orlenu. PIS okradał ludzi i podwyższał celowo inflację niszcząc oszczędności Polaków, które tak uwierały byłego ministra finansów PiS Tadeusza Kościńskiego.

 

Teraz rząd gra głupa a premier Morawiecki był łaskaw stwierdzić, że nie ma co drążyć dziury w całym i trzeba się cieszyć z doskonałego zarządzania Orlenem i faktu, że spółkę stać na obniżki marży - tak, był aż tak bezczelny. Tymczasem rząd przestał zgarniać kasę z zarobków Orlenu i zaczął z podatków. Tylko dla nas nic się nie zmieniło i każą nam się z tego cieszyć.

 

Po prostu ogłoszono, że państwowy koncern paliwowy rżnął obywateli i wszystkie firmy na miliardy złotych, powodując przy tym bankructwa wielu z nich, drożyznę i utratę pracy przez tysiące ludzi. Orlen nakręcał inflację windując ceny po czym chwalił się rekordowymi zyskami swojego monopolu. Pytanie brzmi na co poszły te pieniądze? Czy zostały użyte do przekupywania wyborców? A może nasze pieniądze były potrzebne do finansowania Ukrainy? Najwyższy czas, żeby działaniami tej rządowej mafii paliwowej zainteresował się wymiar sprawiedliwości i stosowne organy państwa.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Prorocznia

Polacy gromadzą się

Polacy gromadzą się interentowo w różnego rodzaju bojkotach orlenowskich ale nie mogę zrozumieć czemu nie spróbują starego dobrego sposobu pt STRAJK.

Orlen nas okrada? To nie korzystajmy z orlenowskich stacji. Chcą zarobić więcej? To moze wystarczy przez tuydzień nie jeździć samochodem do pracy- w skali ogólnopolskiej orlenowi zrobiłoby to róznicę. JEDEN TYDZIEŃ NIEWYGODY.

Za trudne?

 

Portret użytkownika ​euklides

Stacje benzynowe to tylko

Stacje benzynowe to tylko franczyza. Właściciel stacji to osoba taka jak ja albo ty. Jak chce prowadzić stację to stawia "budę", potem podpisuje umowę z franczyzodawcą, a ten dostarcza mu nalepek z logotypem korporacji, sprzedaje towar do sklepu no i paliwa. Całe ryzyko jest po stronie osoby która tą stację prowadzi.

Oprócz tego praktycznie wszystkie stacje w Polsce kupują paliwo z Orlenu, bo państwo zapewniło Orlenowi monopol. Jak chcesz sprowadzić paliwo do Polski to musisz mieć koncesję. W ten sposób Obajtek ma zawsze zbyt i może sprzedawać po dowolnie wyśrubowanej cenie.

Portret użytkownika spokoluz

Z każdej transakcji 100 zł za

Z każdej transakcji 100 zł za ON z 8% Vat szund przytulał ok 11 zł ( 8% vat 7,40 zł , 23% vat 18.70 zł )w każdej stówce zatankowanej ), które obligatoryjnie powinny być procentowo oddane łuni - KPO !!! Tu nie poszło o sądy ale o kapuchę dla łuni z paliw ale temat zastępczy był bo ...... wiecie ile krajów chciało toz robić tak jak Pisiory i przytulać czystą kasiorę bez oddawania łuni w imie srajdemii i wojny na banderlandzie ? 95 % państw było gotowe na taki numer bo nasze zrobili to od razu bo dym z łunią był zanim wybuchła srajdemia. I tak przez 3 lata prawie płacili od 8% a nie od 23% . Pisory coś ugrały ale to jest pikuś - ilu teraz zechce ugrać dla siebie w innych krajach ? Węgry mają wyj..ne na unie totalnie i ceny sprzed 24.02.2022 plus jakaś regularnie sterowna inflacja . Skąd to wszystko - z usranii , wybranych, ruskich i chinoli - łunię trza rozwalić i nie ma zmiłuj a jakim kosztem to nikogo nie obchodzi.

Nikogo nie obhcodził afgan lata 80te czy dzisiaj , irak , wenezuela , libia , syria , witnam , kambodża , sudan , nigeria itd... poziom życia w tych krajach nikogo nie obchodzi - mają być tylko posłuszni i dać się doić i sterować przez marionetki - ot cała filozofia jak zarządzać i mieć kontrolę.

Podwaliny są udokumentowane jak to w życie wcielało imperium rzymskie czyli I rzesza ( mamay teraz IV rzeszę - łunię i stolicę rzeszy w kijowie a teraz nie wiadomo czy nie w warszawiwie jak im prund wyłączyli  )  - niby ta 1 rzesza upadła ale powstał nowotwór na tym - watykan. A nowotwór zabija żywiciela więc imeprium rzymsko-watykańskie definitywnie teraz idzie do piachu bo lekarstwa na wewnętrznego pasożyta nie ma ( przynajmniej w tym wypadku ) bo dla ludzi nowotwór to nie wyrok chyba , że trafi się na konowała rzymsko-watykańskiego.

I sra el i Nachujachu poinformaował , że idzie na kurs ocipeinia stosunków z kacapami zatem wniosek i przesłanie dla świata zależnego od instrukcji wydawanych w tel a viv jest prosta - na banderlandzie zyski spadły poniżej inwestycji i biznes już stał sie deficytowy. Przekałdając na nasz - straty są większe niż włożona kasa czyli zamykamy temat bo czym dalej tym więcej kasy ucieka z kieszeni a  horyzontu zysków nie widać nawet z kosmosu. Biznes banderland zachód zamyka ze startami i to kolosalnymi ale straty wyrównują ceny dla ludzi na tzw. zachodzie. Czy jest jasne dla wszystkich skąd te pok...wione ceny ? Bo kasa musi się zgadzać tam gdzie trzeba.

Na pohybel postrzymianom i niech im smoła lepką będzie.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika mateusz

To dzieci UBE i LEWICY

To dzieci UBE i LEWICY oskarżają, ogłupiają i obrzydzają do PIS. Mają tak zrytą samo ocenę przez TVN że dla nich czarne to białe oczywiście przenośnia bo i tak tego nie zrozumiecie. Bendą szli w zaparte jak Wałęsa. Nagonka na PIS dopiero się rozkręca apogeum będzie przed wyborami.

Portret użytkownika SurvivorMan

"Wojna to oszustwo.

"Wojna to oszustwo. Najstarsze i najbardziej zyskowne, a zarazem najbardziej bezwzględne. Z natury ma charakter międzynarodowy. Zyski liczy się tu w dolarach, a straty w ludziach" - gen.Smedley D. Butler , 1935r.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Szkarłatny

Kiedy ludzie zrozumieją że

Kiedy ludzie zrozumieją że rządzą nimi kryminaliści z nadania a nie dzięki demokracji, ktora jest obecnie farsą i fasadą do przekręcania "sróbki" rozniosą ten caly rządzący motloch na widlach.CZAS WYPOWIEDZIEĆ POSLUSZEŃSTWO RZĄDZĄCYM!!!. I nie dajcie się zwieść jakimś nowym partyjkom albo obietnicom, wszystko to tylko gra o wladzę, organizować się lokalnie , usuwać partyjniactwo z życia publicznego.

Portret użytkownika znawca

PiS to złodziej

PiS to złodziej socjalistyczny.

PiS, jako partia socjalistyczna, okrada Polaków na trzy główne sposoby :

1. Sposób pierwszy - socjalizm. Polega to na tym, że - likwiduje się kapitalizm w gospodarce narodowej, a w jego miejsce wprowadza się - socjalizm, np. : EU lub sozialstaat poza EU (czyli w praktyce, PiS-owski Pol-Exit, gdyby go PiS zarządziło etc. itd.).

2. Sposób drugi - tzw. koryto. Jest to nic innego jak domena głównej działalności każdej, typowej socjalistycznej partii politycznej (wiadomo, że na struktury i masy ludzkie partii muszą znaleźć się pieniądze, one nie tylko zawsze musiały się znajdować od Okrągłego Stołu poprzez PC, aż po AWS ale przede wszystkim - finalnie, musiały pieniądze zawsze znaleźć się na PiS).

3. Sposób trzeci - sozialstaat w ramach NATO. Tym razem mamy do czynienia ze złodziejem socjalistycznym na poziomie prowadzonej (pojmowanej) geopolityki (oznacza to, że - nawet jakby ktoś chciał prowadzić działania pro-kapitalistyczne, to najpierw - rdzeń swych pomysłów musi przefiltrować przez odgórne ustalenia, a te jak wiadomo są - ponad narodowe).

PiS to partia, która RP prowadzi w kierunku dna. Oby szybko ona została odepchnięta od władzy i aby nigdy już nie była w stanie nas ciemiężyć.

System wolnorynkowy NATO to nie jest gospodarka centralnie planowana ZSRR. W porównaniu do obydwu modeli, sozialstaat EU nigdy nie był i dalej nie jest zdolny do bycia geopolityczną potęgą.

Portret użytkownika Medium

W tytule atykułu mamy czas

W tytule atykułu mamy czas przeszły: "Rząd PiS zarabiał na wojnie i okradał Polaków w cenach paliw", dlaczego?

Czy wojna się skończyła, czy może okradanie narodu polskiego? A może to PiS się poddał w tej wojnie, bo to ziemia już nie chce Jarosława Kaczyńskiego nosić?

Portret użytkownika ​euklides

No cóż... Ludziska w Polsce

No cóż... Ludziska w Polsce mają wyprane berety przez państwową mafię i nie rozumieją podstaw ekonomii, "prywaciarza" traktują jak największe zło, no więc hodują sobie poliniakowych oligarchów, którzy wmówili biednemu ludowi, że oni są "narodowi", a "prywaciarz" Polak jest nienarodowy... Gdyby był wolny rynek zamiast "strategicznych sektorów gospodarki" kontrolowanych przez państwo, to benzyna była by tania i nikt nie zbijałby na niej abdurdalnych kokosów. Żeby było śmieszniej Orlen kupuje ropę z Rosji, także tylko pusty śmiech mnie ogarnia i zaduma nad głupotą tego narodu...

Portret użytkownika spokoluz

Cena paliwa to efekt ogólny

Cena paliwa to efekt ogólny tzw. krajów zachodnich gdzie poprzez ceny nośników energii goli sie narody aby byla kasiora dla kraju wielbiciela kokainy i te golenie nałożyli usrańcy i wybrani aby uratować gigantyczną kasiorę utopioną w kraju 444.

Zawsze jedna sentencja - patrz gdzie płynie kasiora ( w tym wypadku gdzie płynęła )

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Strony

Skomentuj