Rząd PiS chce wprowadzić obowiązkowe aplikacje MSWiA w naszych smartfonach

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Sprzedawcy telefonów będą musieli instalować w nich specjalne aplikacje dostarczone przez polski rząd. Takiego rozwiązania nie stosują nawet Chiny. Chodzi o aplikacje RSO (Regionalny System Ostrzegania) i Alarm112, która jest jej klonem.

Regionalny System Ostrzegania (RSO), to aplikacja przygotowywana od czterech lat przez MSWiA. Jest też drugi program – Alarm112, który jest jej lustrzanym odbiciem. Przy jego pomocy obywatel może zgłosić zagrożenie odpowiednim służbom. Dziś korzysta z nich niewielki odsetek użytkowników – mają odpowiednio 100 tys. i 10 tys. instalacji. Aplikacje te są tak samo niepopularne jak rządowe ProteGO Safe wprowadzone w celu szpiegowania obywateli pod pretekstem COVID19.

 

Politycy PiS chcieliby aby posiadanie takich aplikacji było obligatoryjne dla wszystkich a chcą to osiągnąć wymyślając nowe prawo. W nowej ustawie o ochronie ludności oraz stanie klęski żywiołowej wprowadzono po prostu obowiązek instalowania tych aplikacji na sprzedawanych w Polsce telefonach. Projekt został w poniedziałek przekazany do konsultacji.

 

Za instalację RSO i Alarm112 ma odpowiadać sprzedający telefon. Ustawa nie określa jednak dokładnie czy chodzi o telefony dostępne u operatorów czy wszystkie sprzedawane w autoryzowanych punktach producentów. Wedłuf MSWiA instalacja będzie dotyczyła tylko nowych aparatów, udostępnionych po raz pierwszy na rynku. Autoryzowani sprzedawcy zostaną zobligowani do instalacji aplikacji RSO, ale będzie można ją skasować.

 

Uczyni tak zapewne zdecydowana większość świadomych użytkowników telefonów komórkowych, zakładając zapewne, że rząd będzie stosował te aplikacje również do innych celów, na przykład monitorowania obywateli. Politycy opozycji nazywają już nawet ten pomysł preinstalacji aplikacji MSWiA programem Pegasus+ porównując to do produktu izraelskich hakerów stosowanego przez totalitarne rządy na całym świecie.

 

Trudno zrozumieć dlaczego alertów nie dodano po prostu do aplikacji mObywatel, która jest dobrowolna, a pobrało ją już ponad 5 mln użytkowników.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ​euklides

Ty sam jesteś nielegalny bo

Ty sam jesteś nielegalny bo ugruntowany na przemocy i terrorze.. nic innego nie robisz jak narzucanie wszystkim swojego światopoglądu i wyzywanie do głupców (dzbanów) każdego kto się z tym nie zgadza. Zrozum, że legalne jest to na co się wszyscy godzą. Wszyscy chcą mieć wodza - to wódz jest legalny. Złe nie jest istnienie państw ale ludzi, którzy władzę w nich rozumieją jako wywyższanie się ponad ogół i dyrygowanie nimi. Ty sam byłbyś TYRANEM okrutnym i krwawym... całe szczęście, że nie masz i mieć nie będziesz takiej władzy.

Jeśli nie chcesz żebym nazywał cię dzbankiem to nie używaj losowych nazw i pojęć których nie rozumiesz. Ja nikomu nic nie narzucam ani nie chciałbym mieć nigdy żadnej politycznej władzy. Jak dla mnie możecie sobie tworzyć państwo, ale nie zmuszajcie to uczestnictwa w jego strukturach innych, bo to jest właśnie terror i przemoc. Czego tutaj, w tym prostym stanie rzeczy, dzbanku nie rozumiesz?

Portret użytkownika Q.

Nikt cię do niczego nie

Nikt cię do niczego nie zmusza możesz sobie być bezpaństwowcem i żyć sobie poza systemem. Spal swoje dokumenty, zrzeknij się obywatelstwa, ogłoś niepodległość swojego kawałka ziemi i masz.. Ani ja ani nikt inny nigdzie nie głosi "wszyscy muszą być członkami naszego państwa" - tylko TY wciąż gadasz o terroryzmie o niszczeniu, podpalaniu itd. Nigdy nie podajesz żadnych konstruktywnych pomysłów na poprawę rzeczywistości, za to chętnie przy każdej okazji opluwasz instytucję państwa - bez którego byłbyś koczownikiem zdanym wyłącznie na siebie i łaskę bądź nie wszelkiej maści zbirów. Już kiedyś ogłoszono likwidację państwa polskiego - nazywało się to rozbiorami. Bredząc wciąż o "antypaństwowości" HAŃBISZ pamięć tych wszystkich ludzi, którzy o POLSKĘ walczyli.

Portret użytkownika euklide⁣s

Nikt cię do niczego nie

Nikt cię do niczego nie zmusza możesz sobie być bezpaństwowcem i żyć sobie poza systemem. Spal swoje dokumenty, zrzeknij się obywatelstwa, ogłoś niepodległość swojego kawałka ziemi i masz..

Dokładnie tak powinno być, ale państwa czyli organizacje terrorystyczne roszczą sobie prawa nie tylko do całej ziemi, ale i do każdej osoby. I jak nie będę płacił ZUSów, podatków i innych haraczy to przyjdzie do mnie policja i mnie zamkną, bo nic co jest poza systemem nie jest legalne, bo bez tego pasożyt by zdechł. Dlatego potrzebna jest walka, a początkiem walki jest uświadomienie takim dzbankom jak ty i medium, że jesteście częścią organizacji przestępczej.

tylko TY wciąż gadasz o terroryzmie o niszczeniu, podpalaniu itd. Nigdy nie podajesz żadnych konstruktywnych pomysłów na poprawę rzeczywistości, za to chętnie przy każdej okazji opluwasz instytucję państwa - bez którego byłbyś koczownikiem zdanym wyłącznie na siebie i łaskę bądź nie wszelkiej maści zbirów

Największa banda zbirów to funkcjonariusze państwowi. Przez niepaństwowych złodziei okradziony zostałem tylko raz - zabrali mi telefon za 600 zł, to jest jakiś śmieszny ułamek tego co państwo kradnie mi miesiąc w miesiąc. No i tym niepaństwowym złodziejom nie musiałem wypełniać dziesięciu formularzy i posyłać plików kontrolnych z tego jak zostałem okradziony. Ci państwowi mają jakieś poronione wymagania, bo są całkowicie chorzy nie tylko moralnie, ale i umysłowo próbując tymi rytuałami zamaskować cały prymitywizm tego antycywilizowanego systemu.

Wszędzie tam gdzie nie ma państwa wszystko funkcjonuje, a tam gdzie państwo wtyka swoje macki wszystko przestaje nagle działać. Widać to na każdym kroku i jest to udowodnione empirycznie. Wschodnie i zachodnie niemcy - ci sami ludzie w jednych więcej państwa w drugich mniej - w tych pierwszych przemysł motoryzacyjny wytworzył Trabanta i Wartburga, a wtych drugich Mercedesy, Porsche, BMW, VW, Ople itd Korea Pn i Korea Pd - ci sami ludzie, na południu Samsung, LG, Hyundai, Kia, a na południu ludzie nie mają co do gara włożyć. Więc jeśli ktoś kiedyś będzie mieszkał w jaskini na łasce zbirów to ty pod wodzą Morawieckiego, do czego już zresztą niewiele brakuje, bo zaraz dzięki państwowym spółkom nie będzie prądu, węgla, drzew...  nie będzie niczego.

Portret użytkownika 3plabc

Pis chce słusznych reparacji

Pis chce słusznych reparacji od Niemiec za II Wojnę Światową, ale pod owczą wełną na plecach, wilki z nich nie gorsze jak z Niemców za Hitlera... Zmazy nocne od snów o totalitaryzmie, władzy i kontroli społeczeństwa pewnie mają do dzisiaj...

Portret użytkownika Nomen - Omen

Co będzie w scenariuszu

Co będzie w scenariuszu "Globalistów" (NWO) z gangami narkotykowymi...(?)

 

Czy będą miały "Misje"... pozyskiwania nowych oraz  utrzymywania w nałogu  dotychczasowych uzależnionych od różnych substancji ludzi... W celu łatwiejszej kontroli i manipulacji społeczeństwem...(?)

 

Berlin - Uzależnieni i dilerzy z całych Niemiec pielgrzymują do dzielnicy Kottbusser Tor ("Kotti”), centrum handlu narkotykami wszelkiego rodzaju, dotyczy to również linii metra.

 

Dla mieszkańców "Kottbusser Tor" czy "Schönleinstrasse" to już dawno stało się prawdziwą irytacją...

 

Scena narkotykowa w okolicy wymknęła się spod kontroli...(?)

 

WIDEO w j. niemieckim:

 

"Dealer, Süchtige in Berlin | SPIEGEL TV"

 

https://www.youtube.com/watch?v=kk3hYlG1oJI

 

Bezdomność w Berlinie

 

OBDACHLOSIGKEIT IN BERLIN

 

Rezultaty wyszukiwania WIDEO w j. niemieckim na YouTube:

 

https://www.youtube.com/results?search_query=Obdachlosigkeit+in+Berlin

 

===

Portret użytkownika Elita Elit

I bardzo dobrze. Bydło trzeba

I bardzo dobrze. Bydło trzeba przecież jakoś kontrolować, ja jestem z elit i my wam jeszcze tu niezły bajzel zrobimy. Będziecie jeść robaki a dla nas szampan i prawdziwy kawior od ruskich. koks dziwki i soczyste steki z cielęcinki.

A wy zwykli zjadacze chleba ? hmmm cienko to widać.  Demokracja to pułapka na was, żebyście myśleli że macie na coś wpływ ale to jest iluzja dla wariatów, skoro każdego można kupić. Zrobicie wszystko co wam pokażemy w telewizji, i będziecie zadowoleni.

Damy wam jakieś obietnice i plastikowe śmieci które będziecie uważali za coś wspaniałego. Jesteście skończeni, nie wydostaniecie się z tego co wam zgotowaliśmy.

Teraz już nawet nie ma sensu się buntować i protestować bo zadzwonimy i was pały spałują na rozkaz. A nawet jak polak nie będzie chciał bić polaka to zatrudniamy okrutnych obcokrajowców w mundurowych żeby chętniej bili was lachy, zrobią to z przyjemnością.

Dostaniecie zdrowotne zastrzyki żebyście byli odporni na katar, syf w żarciu już od dawna jecie, wasze szpitale zamieniliśmy w umieralnie dla was, podczas gdy my mamy prawdziwą opiekę medyczną, takich ludzi jak wasz premier i prezydent od dawna trzymamy na smyczy, cała wasza tak zwana władza nam służy.

Będziecie palić w zimę ale plastikiem z waszych śmieciowych samochodów. Jak będziemy łaskawi to rzucimy trochę świeczek do marketów, żebyście mogli przy świeczuszce oglądać wasze ulubione programy telewizyjne. Ale i tak będziemy was drażnić wyłączeniem prądu a jak będe miał zły dzień to zrobie kilka telefonów i wtedy to i wody zabraknie.

Podjudzimy was jeden przeciwko drugiemu między sobą będziecie się zażerać jak wściekłe psy. W waszych rodzinach już dawno zasialiśmy zamęt podjudzając wasze kobiety i dzieci przeciwko wam.

Wspaniale że potraficie się tylko użerać między sobą bo my wtedy mamy o wiele łatwiejszą robotę. Urzędasów mamy w kieszeni, sądy są nasze, komornicy, przepisy, wszystko. Możecie tylko wyjść na nasze ulice i pokrzyczeć sobie a tymczasem my bez ustanku mocno kombinujemy, z waszych dzieci już zrobiliśmy zboków podsuwając im te kolorowe sprawy lbg-cośtam.

Nasze dzieci chodzą do normalnych szkół, gdzie się kształci a nie otumania.

Nic wam już nie pozostało, wkrótce odbierzemy wam domy, prawo się odpowiednie napisze nasz żołnierzyk podpisze i poleci , a telewizja wam wytłumaczy to wszystko, i wielu się znajdzie co sami dobrowolnie wszystko oddadzą.

Proszę o minusiki, tylko tyle możecie mi zrobić. A ja otwieram szampana za 5 tysięcy złocisza.

 

 

 

Portret użytkownika twertyfur

o dowidzenia telefony i

o dowidzenia telefony i internet.

wiecie gdzie jestesmy. w wolnym swiecie. nie?

no to kogo losujecie na wybory nie pojdziecie - nie pytam.

i tak to samo wybierzecie.

odsuwa sie tych których zagrazaja wolnosci

Strony

Skomentuj