Rząd obiecał odszkodowania za powikłania poszczepienne, ale nic z tego nie wyszło

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak podają różne żródła prasowe w tym "Rzeczpospolita", "Bankier.pl" rząd wciąż zwleka z ustawą o kompensatach za powikłania poszczepienne. Podczas gdy szczepienia idą pełną parą a Cezary Pazura  jako ambasador szczepień w coraz to nowych materiałach promocyjnych promuje szczepienia dalej nie wiadomo nic o odszkodowaniach za niepożądane odczyny poszczepienne.

 

Szczepienia według mediów idą pełną parą ale odszkodowania za utratę zdrowia po zastrzyku są tylko teoretyczne. Czy naprawdę społeczeństwo nie jest zainteresowane tym co będzie gdy utracimy zdrowie w wyniku sczepienia? Rząd twierdzi, że odporność populacyjną nasz kraj uzyska najpóźniej na jesień a pomóc ma w tym organizowany bardzo szybko program szczepień natomiast bardzo ważny projekt ustawy dający ludziom szansę na odszkodowania za NOP utknął w konsultacjach publicznych. Zdaniem ekspertów duża część poszkodowanych przez skutki uboczne szczepienia może NIE DOCZEKAĆ odszkodowania.

Jak podają w/w czasopisma Fundusz Kompensacyjny Szczepień Ochronnych (FKSO), trafił do konsultacji publicznych już w kwietniu i to w pierwszej połowie a do dziś resort zdrowia nie ustosunkował się do uwag. Uwag wpłynęło bardzo wiele zarówno od przedstwaicieli strony społecznej jak i strony ministerstw.

Jak donoszą gazety już teraz do Biura Rzecznika Praw Pacjenta trafia mnóstwo zgłoszeń dotyczących NOP i zarazem prawnicy odbierają coraz więcej telefonów od poszkodowanych którzy chcą się sądzić. Odszkodowania podobno można uzyskać na zasadach ogólnych ale jest to skomplikowany proces. Nowela wprowadzająca FKSO ma to uprościć. 

Radca prawny Jolanta Budzowska cytowana przez gazety twierdzi cyt. "mimo, że FKSO w obecnym kształcie nie jest rozwiązaniem pozbawionym wad, to należy go oceniać pozytywnie". Wątpi jednak ona w to, że przy takim tempie prac przepisy wejdą w życie jesienią a tak zapowiadano już w styczniu.

Zatem kiedy panie premierze doczekamy się pewności, że  dostaniemy odszkodowania za niepożadane odczyny poszczepienne?

Cała propaganda szczepionkowa ruszyła pełną parą a brakuje w niej czynnika zapewniającego bezpieczeństwo. Jak chce pan panie premierze przekonać niezdecydowanych jeśli oni się boją skutków ubocznych? 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Mojeimię44
Portret użytkownika Mojeimię44

W świecie gdzie słowo dobrowolność oznacza przymus słowo opór oznacza wolność. 


Komentarze

Portret użytkownika tererere

Ja za nic się nie zaszczepię

Ja za nic się nie zaszczepię tymi czymś.
Na malarię itp. jeśli zechcę wyjechać do Afryki owszem, ale nie na śmiesznego covidka, grypę 2.0.
Całkiem realnym wydaje się perspektywa, że przed totalitaryzmem sanitarnym będę musiał uciekać do "krajów trzeciego świata" będących poza radarem żydostwa.

Portret użytkownika Michal20

Dzięki,

Dzięki,

a tu masz odemnie też coś...

Genetycznie zmodyfikowane białko "Magneto'' zdalnie kontroluje mózg i zachowanie (art z 2016)

Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych opracowali nową metodę kontrolowania obwodów mózgowych związanych ze złożonymi zachowaniami zwierząt, wykorzystując inżynierię genetyczną do stworzenia namagnesowanego białka, które aktywuje określone grupy komórek nerwowych na odległość. W ostatnich latach naukowcy opracowali szereg metod, które umożliwiają zdalne sterowanie określonymi grupami neuronów i badanie działania obwodów neuronalnych.Kilka wcześniejszych badań wykazało, że białka komórek nerwowych, które są aktywowane przez ciepło i ciśnienie mechaniczne, można zmodyfikować genetycznie, tak aby stały się wrażliwe na fale radiowe i pola magnetyczne, przyłączając je do białka magazynującego żelazo zwanego ferrytyną lub do nieorganicznych cząstek paramagnetycznych.....

.... W jednym końcowym eksperymencie naukowcy wstrzyknęli Magneto do prążkowia swobodnie zachowujących się myszy, głębokiej struktury mózgu zawierającej neurony wytwarzające dopaminę, które biorą udział w nagrodzie i motywacji, a następnie umieścili zwierzęta w aparacie podzielonym na namagnesowane nie namagnesowane sekcje. Myszy z ekspresją Magneto spędzały znacznie więcej czasu w namagnesowanych obszarach niż myszy, które tego nie robiły, ponieważ aktywacja białka spowodowała, że ​​neurony prążkowia wyrażające je uwolniły dopaminę, dzięki czemu myszy znajdowały się w tych obszarach, przynosząc satysfakcję. To pokazuje, że Magneto może zdalnie kontrolować wyzwalanie neuronów w głębi mózgu, a także kontrolować złożone zachowania.

więcej w linku: https://susyaii25lxk3sfe5vn2gqos4y-ac4c6men2g7xr2a-www-theguardian-com.translate.goog/science/neurophilosophy/2016/mar/24/magneto-remotely-controls-brain-and-behaviour

komentarz z internetu szokujący, ale dość prawdopodobny, dlatego magnes się przyczepia w miejscu wstrzyku?

" ...Prawdziwym powodem, dla którego szczepionka przeciwko C0VID powoduje zakrzepy krwi, jest to, że jedynym łatwo dostępnym metalem w twoim ciele jest żelazo we krwi, a szczepionka zawiera nanoboty, które atakują krew, aby zdobyć to żelazo, aby mogły z niego coś zbudować. A twoje ciało zostało przeprogramowane genetycznie po strzale, aby produkować więcej nanobotów, które bardziej atakują krew... "

 

Dlatego mądrzy ludzie widzą co się dziele i czemu te rządowe popychadła tak prą z tymi zastrzykami, loterie, darmowe frytki, darmowe jointy, darmowa pizza, łaska podróżowania itd.

 

Portret użytkownika Alzabo

Żeby odszkodowanie dostać to

Żeby odszkodowanie dostać to będzie trzeba spędzić 2 tygodnie w szpitalu i mieć niezbite dowody, że to po szczepionce.. śmierć nie jest przewidziana jako podstawa do wypłaty odszkodowania. Czyli właściwie nie muszą tego wprowadzać bo i tak nikt kasy nie dostanie. A ciekawe, że temat odszkodowań za szczepienia tak długo jest w konsultacjach publicznych a innych istotnych tematów się nie konsultuje lub konsultuje tylko 2 dni.

Portret użytkownika dąb-rozwadowski

Co za wspaniały rząd, jak się

Co za wspaniały rząd, jak się okazało że nie mogą dać odszkodowania (bo by się jeszcze ludziska zgłaszali) to dali szanse na wygranie miliona albo samochodu elektrycznego ! Albo hulajnogi elektrycznej na której pacjent z zakrzepicą od razu sobie wesoło pojedzie na cmentarz ! O jak cudownie Lol

człowiek ma niby wolną wolę, ale niech tylko dupa zechce srać a w związku z tym lepiej być tak mądrym że aż głupim czy tak głupim że aż mądrym ?

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Przecież przed szczepieniem

Przecież przed szczepieniem podpisuje się oświadczenie, że "zostały mi przkazane informacje dotyczące tego szczepienia i je zrozumiałem" i wyraża się na szczepienie pisemną zgodę (czy kiedykolwiek przy szczepieniach były takie jaja?) :)

Portret użytkownika Zenek ;)

a poza tym "OBIECANKI,

a poza tym "OBIECANKI, ŻYDANKI, A POLACZKOM ŚLINOTOK" (do nich)

 

niektórzy od ponad tysiąca lat dla mrzonek jaszczóra jeszczuji SRAJĄ ZAWZIĘCIE WE WŁASNE GNIAZDO... będa jeszvze DUMNYMi z tego LASU KRZYŻY po swoich sasiadach.... swoimi uczynkami czynionymi

Portret użytkownika Quark

Trzeba zatem bić ich własną

Trzeba zatem bić ich własną bronią . Zaskarzyć czeskie kopalnie o zatruwanie polskiego powietrza , wybieranie polskiego węgla (bo to nasze złoże - a co !) , odprowadzanie polskiej wody gruntowej - bo po naszej stronie jest tylko jedna kopalnia a po czeskiej kilka ! Słać pisma do TSUE niech ma się czym zająć i spokuj - a my będziemy robić swoje. Nie będzie niemiec z czechem pluł nam w twarz ! Podczas II wojny światowej też się czesi poddali niemal bez walki niemcom a nasi się bili do końca - zatem racja nasza jest ! 

Strony

Skomentuj