Rząd Obamy może próbować zabić byłego agenta NSA za pomocą uzbrojonych dronów

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Internetowa afera inwigilacyjna zatacza coraz szersze kręgi. Rosja chce dać azyl byłemu agentowi NSA, Edwardowi Snowdenowi, który ujawnił skalę nadużyć amerykańskiego rządu w stosunku do użytkowników Internetu. Zaniepokojenie wyraziła też Unia Europejska, która chce wykorzystać możliwości prawne, aby uzyskać dokładne wyjaśnienia ze strony USA.

 

Oczywiście administracja Obamy odpiera wszystkie zarzuty twierdząc, że podsłuchują wszystkich, aby zapewnić bezpieczeństwo. Jak widać słabo im idzie, bo jakoś doszło do zamachu w Bostonie, o ile to w ogóle był zamach przygotowany przez wskazanych "kozłów ofiarnych". Jakoś nikt nie zauważa tej oczywistej konkluzji. Sam Snowden, który ujawnił, co robi rząd z danymi swoich obywateli i cudzoziemców korzystających z usług amerykańskich firm internetowych, ma teraz poważne kłopoty. Udało mu się uciec z hotelu, w którym przebywał w Hong Kongu, ale Amerykanie już powiedzieli, że jest zdrajcą, którego spotka kara.

To bardzo zaniepokoiło konserwatywnych polityków w USA ze słynnym libertarianinem, kongresmenem Ronem Paulem. W licznych wywiadach jakich ostatnio udzielił wyrażał dezaprobatę dla działań rządu i nazwał to "budowaniem dyktatury". Stwierdził też, że obawia się czy Obama nie wyśle za Snowdenem swoich dronów, bo przecież w przeszłości atakowały już obywateli USA przebywających poza granicami Stanów Zjednoczonych. Ryzyko próby uciszenia go istnieje, bo nie wiadomo, co jeszcze wie Edward Snowden. Prezydent Putin już teraz zapowiedział, że chętnie udzieli mu azylu politycznego. Nadal jednak nie wiadomo gdzie się on znajduje. Miejmy nadzieję, że jeszcze go nie dopadli.

 

Oczywiście jego rewelacje o szpiegowaniu Facebooka czy usług Google to nic nowego dla osób interesujących się kwestiami prywatności. Może trochę dziwić skala tego szpiegostwa i fakt, ze użytkownicy szpiegowanych usług internetowych jakoś nie wydają się tym specjalnie zmartwieni. Nie widać też spadku kursów akcji tych firm. Wygląda na to, że Amerykanie mają już tak zmienione propagandą mózgi, że wierzą w to, że to, co ujawnił Snowden to walka o ich bezpieczeństwo a nie próba wprowadzenia Nowego Porządku Świata.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Roobaczkowa

Ciekawe czy obecnie ludziom,

Ciekawe czy obecnie ludziom, którzy w pracy mają do czynienia z tajnymi informacjami o tej randze, nie wszczepia się zapobiegawczo chipów lokalizacyjnych. Pokazywano to na jakimś filmie. Jeżeli facet jest oznakowany to nie lekko mu będzie zapaść się pod ziemię. Niestety do tego zmierzają te pomysły ze znakowaniem ludzi.

Portret użytkownika fanka tej strony

tak myslalam od dawna,ze caly

tak myslalam od dawna,ze caly internet jest pod kontrolą i ze jeszcze moga mnie podgladac przez kamerke w laptopie.Dlatego zakleilam.Dlaczego maja mnie widziec bez makijazu :} Zaraz sie okaze, ze kazdy telewizor ma ukryta kamerke i podsluch.O telefonach to nie wspomne, bo to wiadomo.

Portret użytkownika Anarchiusz

czytają ten portal na

czytają ten portal na śniadanie tak jak jemu podobne, Analizują ludzkie fobie i nastawienia. dla tego wiele z artykułów i wypowiedzi tu pojawiających się wyświadcza wilczą przysługę społeczeństwu. Dla tego też ciągle apelue o rozsądek i sprawdzanie źrudeł.

Portret użytkownika Anarchiusz

pisać rzeczy sprawdzone a nie

pisać rzeczy sprawdzone a nie na hura walić po muzułmanach gejach itp. co dziennie zdarzają się dużo bardziej znaczące dla ziemi wydarzenia niż te opisywane na ZnZ. Wystarczy przejrzeć RSOEdis .. kiedyś i ta strona pisała o takich katastrfach i zmianach na ziemi zamiast dawać się wrabiać w politykierstwo i nadchodzące rozruchy i mordowanie cywili (homosi arabów żydów) 
 
A dokładnie rzecz biorąc pisać jak najwięcej o POWAŻNYCH i PRAWDZIWYCH problemach/zmianach, pomóc ludzią przygotować się na przyszłość nie pomagać służbom w wyłuskiwaniu aktywistów, znajdywaniu czułych punktów które należy naciskać by ludzie złapali za broń i poszli walczyć..dla nich a nie dla siebie. Apeluje o rozsondek i sprawdzanie źrudeł nie o milczenie owiec idących na rzeź. Apeluje o krzyk prawdy a nie mydlenie oczu. DENERWUJCIE LUDZI JAK NAJCZĘSCIEJ niech wezmą przyszłość w swoje ręce.. DENERWUJCIE ich a nie wmawiajcie bezsilność!

Portret użytkownika ewaito

Niestety, pokolenie Baranów

Niestety, pokolenie Baranów nadal stanowi większość na tej planecie, więc nie dziwi fakt tej niczym nie popartej a wpojonej i wyuczonej poprawności społecznej. Większośc nadal robi gały jak 5zł, kiedy uchyla się im nieco rąbka tajemnicy poliszynela  o tym co naprawdę dzieje się na świecie i kto pociaga za sznurki i dlaczego. Na szczęście przebudzenie uśpionych jest coraz szybsze, więc jest nadzieja!!! A reszta w rękach dzieci Indygo I Kryształów!!!

Portret użytkownika ariel

Wielokrotnie już pisałem, ale

Wielokrotnie już pisałem, ale napiszse jeszcze raz.
To jest podstawowa zasada w ochronie: im więcej chronisz tym chronisz mniej. Tak więc im więcej danych zbierają rządy tym mniej wiedzą. Zatem pytanie po co to robią? Odpowiedź jest zaskakująco prosta: dla pieniędzy i władzy. Coś w stylu "wroga publicznego". Czy tak trudno w to uwierzyć? 
Dlaczego utrzymuje się trupa ZUS? By dać zatrudnie masie dyrektorów. Wiem, byłem tam.

Strony

Skomentuj