Rząd Japonii rozważa ewakuacje z Tokio

Kategorie: 

Zdjęcie udostępnione przez Tokyo Electric Power Co (TEPCO) 13 kwietnia 2011 pokazuje ogień w pomieszczeniu pomp wody morskiejw zakładzie Fukushima. Fotografia EPA/BGNES

Ponieważ silne trzęsienia ziemi nadal zdarzają się w Japoni a poziomy promieniowania w okolicy Tokio wzrastają, władze azjatyckiego kraju rozważają przeniesienie stolicy do innego miasta.

 

Według agencji ITAR-TASS najbardziej prawdopodobne lokalizacje dla nowej stolicy Japonii to Osaka i Nagoja. Oba miasta znajdują się blisko międzynarodowych lotnisk.

Główne warunki względem nowej stolicy to populacja większa niż 50 000 mieszkańców i odpowiednia pojemność aby przyjąć parlament, rząd ,rezydencję Cesarza i zagraniczne misje dyplomatyczne.

[gmap markers=letters::34.82282272723702,135.516357421875 + 35.44277092585766,136.93359375 |zoom=7 |center=34.6937378,135.5021651 |width=440px |height=300px |control=Small |type=Map]

Według ekspertów w Tokio jest prawdopodobne trzęsienie o magnitudzie ponad 7.0 w skali Richtera co może się skończyć stratami około 11 000 ludzi. Potencjalne straty materialne mogłyby dojść do miliardów dolarów.

 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika raama

Ludzie, mie wiem ile macie

Ludzie, mie wiem ile macie lat, ale proszę, bardzo proszę - nauczcie się pisać po polsku. Piszecie ciekawie, jednak te błędy czasem całkowicie  deskredytują wasz tekst. Jak mam poważnie odpowiedzieć komuś kto pisze: "żąd Japoni" ?
Jeśli chodzi o artykuł to niestety - wszystko wskazuje na to, że Japonię czeka powolna zagłada. Nieustające trzesięnia, coraz większe skażenie z elektowni w Fukushimie, także grożba krachu ekonomicznego (na skutek ww. przyczyn oraz działania 'elit') - to tylko fragment układanki. Szkoda tego kraju. Mam nadzieję, że zbiorowym wysiłkiem mentalnym - potrafimy w jakiś sposób pomóc Japonii i Japończykom.
 

Portret użytkownika Deskredytacja

"mie

"mie wiem","deskredytuja","Grożba"!!!!
Przestan sie kompromitowac,idz na trzepak pomadrowac sie przed kolegami z gimnazjum! Jesli chcesz kogos poprawiac ,sam pisz poprawnie!!

Portret użytkownika pies

dlaczego zwiewaja bogaci a

dlaczego zwiewaja bogaci a zostawiaja zwierzeta i biedakow,ratowac zwierzaki bez nich poginiecie juz grozi maly urodzaj bo wytruwacie przczoly kto wam zapyli ziemniaczki ryz ,wytruli ryby wszystkie w oceanie ciekawe co beda szamac jak tylko ryz i ryby jedza by zyc po 120lat

Strony

Skomentuj