Rząd Hiszpanii usiłuje zlikwidować obrót gotówkowy

Kategorie: 

www.sxc.hu

Co jakiś czas na łamy portalu wraca temat likwidacji gotówki. Aktualnie wchodzą interesujące przepisy w Hiszpanii. Rząd ma nadzieje docisnąć obywateli tak, aby wyrwać trochę pieniędzy do tej pory ukrywanych w szarej strefie.

 

Aby osiągnąć cel wprowadzono drakońskie limity na operacje finansowe. Jest całkowity zakaz na gotówkowe transakcje powyżej 2500 euro. Oznacza to, że wszystkie transakcje powyżej muszą być przekazywane z wykorzystaniem systemu bankowego. Jest to też sygnał, że rząd hiszpański może zrobić użytek z wiedzy na temat danych transakcji o ile znajdą się w systemie komputerowym banków.

 

Rząd w Madrycie roczne oszustwa podatkowe szacuje na 70 miliardów euro i spodziewa się uzyskać tytułem dodatkowych wpływów ponad 8 miliardów euro. Aby wyplenić znane i w Polsce rozliczenia bez rachunku wprowadzono drakońskie kary za dowolne wykroczenie grozić będzie 5 tysięcy euro grzywny.

 

Jakby tego było mało Hiszpanie zostali zobowiązani do podania w urzędzie deklaracji na temat posiadanego majątku poza krajem w tym rachunków bankowych. Wykroczenia skarbowe będą traktowane jak zbrodnie i nie będzie już zwykle przyjmowanego 5 letniego okresu przedawnienia.

 

Zakusy hiszpańskiego fiskusa wskazują jak zachowuje się państwo w obliczu bankructwa. Kiedy trzeba spłacać lichwiarskie długi podnosi się podatki a gdy ludzie jakoś sobie radzą, aby utrzymać rozsądny poziom finansowania państwa to przeciwko nim zaczynają być stosowane wszystkie dostępne środki przymusu z odebraniem prywatności włącznie.

 

Likwidacja gotówki jest marzeniem rządzących. Wtedy system ulegnie uszczelnieniu. Trudno sobie wyobrazić skuteczną likwidację gotówki bez jednoczesnej implantacji chipów RFID. Być może w okresie przejściowym chipy będą również w dowodach osobistych, ale ze względu na wygodę i bezpieczeństwo będzie sugerowana implantacja.

 

Oczywiście wprowadzenie tych zmian będzie tłumaczone, jako walka z szarą strefą i oszustwami podatkowymi. Standardowo wdroży się retorykę, kto przeciw ten oszust i to zamknie dyskusję. Podobny proces obserwujemy przy próbach cenzurowania Internetu, kto przeciw ten pedofil.

 

Przypadek hiszpański jest bardzo niepokojący, bo trudno na prawdę wierzyć, że Polska pozostanie długo "zieloną wyspą". Euro 2012 się kończy a gdy już usłyszymy ostatni gwizdek na Stadionie Narodowym nasz kraj zacznie dryfować w kierunku wyznaczonym przez Hiszpanię i prędzej czy później należy się spodziewać podobnych sankcji również w Polsce.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Voymir

To ciekwae, ale najprostsze

To ciekwae, ale najprostsze wyjście okazuje się jak widać najtrudniejsze - zbuntować się, powiedzieć "NIE", "NIE dla znakowania jak bydło", "NIE dla RFID". Ale nam polakom, udało się pokazać taką sztukę z "NIE dla ACTA", tylko jak namówić 99% społeczeństwa, że taka ścieżka jest właściwa? NIe dać sobie wmówić, że to czy tamto jest wygodne czy ratuje życie czy pozwala uniknąć tragicznej pomyłki... Bo ci szwedzi i hiszpanie to jacyś głupi ludzie są, dać sobie wmówić, że płacenie kartą jest wygodniejsze i tym podobne... jak tak dalej pójdzie to dadzą się naiwniacy nabić w butelkę. Można się tylko modlić o to by się tak nie stało...

Portret użytkownika Raf268

Ja się zastanawiam nad

Ja się zastanawiam nad jednym. Kiedyś już o tym było tutaj pisane. Tą sprawą są mianowicie rozbłyski słoneczne. Tak nas wszyscy namawiają, sloganami w stylu: "Porzuć bracie kasę, bo masz kartę, a karta wygodniejsza, bo nie trzeba całego portfela przetrzepywać, szukając gotówki, żeby nią zapłacić". Ja się tylko zastanawiam nad tym, co Ci wszyscy debile na rządowych stołkach, no i zwykli obywatele będący zwolennikami płacenia kartą zrobią, jak się tak ta nasza naturalna gwiazda wkurzy, i pierdnie, wysyłając w stronę Ziemi potężną dawkę swojej mocy?  Co Ci wszyscy debile zrobią, jak im wysiądzie prąd w mieszkaniu, spali się telewizor, radio, komputer, pralka, lodówka, i z wirtualnych kont znikną wirtualne zapisy? Już widzę te gigantyczne kolejki pod bankami, z hasłami, w stylu: "Złodzieje, oddajcie nam zrabowane przez siebie nasze pieniądze". I co wtedy będzie można zrobić? Chciałbym wówczas zobaczyć miny tych "nowoczesnych" ciołków, tak na rządowych stołkach, jak i zwykłych zjadaczy chleba, pasjonujących się technologicznymi nowinkami.  Chciałbym wówczas zobaczyć miny tycfh wszystkich "bogów", gdyby zobaczyli, jak ich plan realizowany od 300 lat, w jednej chwili idzie w p...u.

Portret użytkownika xes23

Idealny sposób na walkę z

Idealny sposób na walkę z przestepczością gospodarczą. Z góry założyć że wszyscy są potencjalnymi przestepcami. Przecież po co szukać przestępców, zbierać uczciwie dowody jak tak jest prosciej. Podpada tez pod zbiorowa odpowiedzialnosć

Portret użytkownika lukas

w irl przedsmak chaosu lub

w irl przedsmak chaosu lub test, miliony klientów na wyspach nie mają dostepu do swoich pieniedzy, także nie dostali przelewów z wypłatami już od 6 dni, problem dotyczy nie tylko tego banku ale i innych ponieważ spora cześć firm ma konto w tym banku, a klienci w innych, co automatycznie skutkuje brakiem gotowki w kilku bankach, w mediach prawie cisza, do banku niby można iść po kase, ale ludzi spławiaja różnymi wymówkami, w bankach wzmocnion tez ochornę. http://www.ulsterbank.ie/roi/personal/generic/service-update.ashx

life is for living - live your life - life is good

Portret użytkownika vixen

witam , bardzo madre i

witam , bardzo madre i ciekawe rzeczy piszecie ale a dobie wprowadzania NWO i likwidacji gotowki jest tylko jedno wyjscie mianowicie trzeba zaiwestowac w konkretna aparature do pedzenia bimbru najlepiej nierdzewa kupic do niej skraplacze szklane + kilka na zapas i gotowe . inwestycje w zloto , diamenty to dyskusyjny temat a spirytus jest byl i bedzie najbardziej pozadanym artykulem .dzialajcie dyskretnie i z glowa . pozdro

Portret użytkownika Adam2

Tak sobie jednak myślę

Tak sobie jednak myślę czytając różne doniesienia o NWO, że jednak kolesie ostatecznie przegrają. Z prostego powodu - bo to co najsilniejsze, jednocześnie jest najwiekszą słabością. Chcą depopulacji o 80%. Ok, fajnie. Ale kto wtedy będzie kupował towaru z korporacji, które przecież chcą się bogacić? Przecież NWO nie po to chce depopulacji żeby taki np. prezes Goldmana na farmie walczył z gnojem żeby mieć co jeść. O nie, on chce przecież nadal, a nawet bardziej pływać na luksusowym jachcie. Ale kto mu będzie tam usługiwał, gdy ludzi nie będzie? Sam? Wszystkiego maszyny nie załatwią. Kto wyremontuje mu jacht? Kto zbuduje większy? Zresztą ci co zostaną, gdy świat będzie wyludniony, będą woleli sobie go zasiedlać, niż słuzyć jakiemuś dupkowi, którego w głębi serca nienawidzą. To jest dokłądnie jak z pasożytami - żyją tylko dzięki nam, gdy zabiorę wszystko - nic więcej już nie dostaną. Ale będą chcieli, bo są chciwi. Co wtedy z ich wyśnionym światem?Sami zginą od własnej broni. I ok, tak powinno być. IMO dobrą strategią jest budowanie alternatywnego świata. Załóż ogródek lub naucz się czegoś konkretnego. Zacznij wyniemiać się na zasadzie barteru - ja ci np. skonfiguruję kompa, ty mnie pomozesz pomalować. Takie systemu już są. Zamiast biadolić że nic się nie da zrobić - zagłosujmy nogami. Po prostu żyć obok systemu, wykorzystując jego słabości. Bo jednak system tworzą ludzie. I na szczęście oni też chcą żyć.

Portret użytkownika bol

w zasadzie już widać cały

w zasadzie już widać cały plan, który jest realizowany.  Ci co go promują, spieszą się bardzo, bo są w większości bardzo starzy i chcą zdążyć "uporządkować" Świat zanim medycyna zapewni im długowieczność. Bo w tej rozgrywce chodzi o setki lat życia i panowania (medycyna już jest do tego gotowa, dopina ostatnie guziki). Co by było, gdyby wszyscy chcieli życ wiecznie. Bajzel nie z tej ziemi. Płodzące się na potęgę głąby żyjące wiecznie, Ziemia by tego nie wytrzymała. A tak to weźmie się ich pod 100% kontrolę, jak trzeba to część wybije, a nowa warstwa Panów będzie żyć bardzo długo i szczęśliwie.W tym wszystkim przeoczyli chyba trzy rzeczy.1. Jak juz opanują amerykę północną , europę i australię  i zaprowadzą swój porządek przeżedzając nas ciutkę, to ameryka południowa i afryka oraz część azji będzie w tym czasie chyba pogrążona w lekkiej drzemce. Oni swój plan rozciągają tylko na rasę białą, czyli w sumie swoich pobratymców. Po mojemu osłabiają swoje naturalne zaplecze. Jest oczywiste , że wszyscy "kolorowi"(w dobrym, nie rasistowskim znaczeniu tego słowa) wykorzystają tą okazję i zmiotą ich z powierzchni ziemi. Nasi władcy najwyraźniej uważają kolorowych za bezrozumne małpy , a to bardzo błędny pogląd.2. Jezeli nawet nasi nowi Panowie zrealizują swój plan , to nastepnym krokiem będzie wycięcie w pień tych co im pomagali, a nie noszą pejsów.(helo tuskoland, to do was)  Czyli dalsze osłabienie białych.3 Jezeli nawet jakimś cudem wciągną kolorową część Świata do swego planu, to tylko po to, żeby jak już nas opanują, to tamtych wybić. I znowu ten sam błąd w rozumowaniu. Kolorowi potrafią mysleć. Szybko zobaczą szyty grubymi nićmi plan i wytłuką osłabioną białą rasę.Reasumując to wygląda na to, że nasi stetryczali władcy, tak już są opanowani przez własne, wybujałe ego, że w swej ignorancji i zadufaniu nie widzą prostych zagrożeń.Nadmiar kasy i pochlebców dookoła powoduje syndrom władcy. czyli wali im palma i uważają się za genialnych, wręcz bogów. ( wystarczy przypomnieć sobie paru ostatnich despotów typu Sadam i ich bredzenie, kiedy już nawet dziecko wiedziało, że już po sprawie.) Ramole nie pozwolą sobie odebrać swojej Boskości. Do tego trzeba jeszcze dodać , że to złośliwi Bogowie. Im człowiek starszy tym wiecej ma zaników korowych co doprowadza do złosliwienia staruszków - czysta biologia.Boję się ,że wykończą nas w swoim zaślepieniu. 

Portret użytkownika eddmund

UBek zapytał kiedyś bacę: 

UBek zapytał kiedyś bacę:  Baco, co myslicie o.....?
Na co baca: Popierom, popierom. Tak powinno być.
UBek: baco, ale chyba macie własne zdanie?
Baca: no mom, ....ale sie z nim nie zgadzom!
 
przypominam to tak na marginesie, gdyby rzeczywiście nadeszły złe czasy.
 
nawiasem:
wroga trza ruchać jego własną bronią.
niniejszym ogłaszam więc konkurs dla hackerów: należy opracowac dezaktywatory RIFID, wirusy  i technologię włączania sie w ten system.
cel: umieszczanie się replik w węzłach sieci RIFID i kasowanie transakcji on-line lub nadawanie im a priori statusu "wykonane" bez ich wykonania.  Taki stuxnet dla rifid-a.
termin: ma działać za dwa lata.
RIFID ośmieszony i niebezpieczny raczej nie zostanie wdrożony.

Portret użytkownika danielov

kazda forma walki z

kazda forma walki z wprowadzeniem chipa jest dobra....ale myslisz ze znajda sie samobójcy którzy bedá ryzykowali karé smierci za cos takiego? tutaj od razu z ciebie zrobiá terrorysté i na miejscu zastrzelá bez sádu, zeby jaki chlopek roztropek im robil balagan w planie który jest jednym z najwiekszych celów eity.

Portret użytkownika Raf268

Za szybko skończyłem swój

Za szybko skończyłem swój poprzedni post. Elity wiedzą, że w związku z tymi budowanymi schronami mają mało czasu, dlatego tak przyspieszają realizację bezgotówkowego społeczeństwa. Niedawno na tym portalu pisano o Szwecji, teraz o Hiszpanii. No cóż, coś się święci, i to naprawdę coś bardzo mocnego.

Portret użytkownika Dyvision

No ładnie, coraz szybciej

No ładnie, coraz szybciej zaczyna być wdrażany plan Żydo-masonów. W USA reklamują ,,znamię bestii'' a tu proszę bezgotówkowe społeczeństwo. TRzeba zrozumieć, że wszystko jest juz gotowe. Przedostanim etapem będzie rozpętanie wojny, ostatniej wojny należy dodać. Potem chip i jeden przywódzca- Antychryst oczywiście. Z wielkim smutkiem wspomnimy wtedy te czasy spokoju i dobrobytu. strach pomyśleć co sie będzie działo, Masoneria zgotuje ludziom takie cierpienia, których nie było od początku świata.

 

Portret użytkownika danielov

To juz sie dzieje na naszych

To juz sie dzieje na naszych oczach, wiec zapewne tak sie stanie. Likwidacja gotówki jest potrzebna gdyz wtedy gotówka bedzie czyms w rodzaju elektronicznych pikseli na naszym koncie bankowym. Które bedzie obslugiwane tylko i wylacznie przy uzyciu wszczepionego micro-chipa. Bedá nam wmawiac ze w ciagu kilku miesiécy rozwalili calá mafie w kazdym zakátku swiata i ze teraz tylko uczciwa praca bedzie sie liczyc. Nadchodzá ciékie czasy nie wykluczone ze bedziemy potrzebowac malych drogocennych przedmiotów jak diamenty, zloto, dziela sztuki itp. Na to zawsze jest popyt.

Portret użytkownika Raf268

Owszem, wojna będzie, i to ta

Owszem, wojna będzie, i to ta III światowa, ale finalnym jej momentem nie będzie antychryst, lecz trzy dni ciemności, w trakcie których dobrzy ludzie, będący w stanie łaski Bożej zostaną uratowani, a źli potępieni. Nie ulegam propagandzie roku 2012, ale czuję, że jednak coś się święci. Rządy wiedzą o czymś, o czym nam szaraczkom, na pewno nigdy nie powiedzą. Bez powodów przecież elity rządowe nie budowałyby dla siebie całej, ogólnoświatowej sieci podziemnych schronów, o których bardzo głośno jest ostatnio w internecie. Tylko, czy dzięki tym schronom elity się uratują? W to wątpię, i to bardzo mocno wątpię.Będące pod wpływem szatana elity dobrze wiedzą, że mają coraz mniej czasu, dlatego ich działania nabrały tempa. Bez powodu nie budowaliby tych schronów. Jak już wcześniej napisałem, oni wiedzą, że idzie jakiś wielki kataklizm, lecz jak tuż wcześniej napisałem, nigdy nam zwykłym szaraczkom o nim nie powiedzą. Chciałbym jednak zobaczyć miny tych pyszałków, w momencie ich ostatecznej klęski, gdy trafią w wieczną "gościnę" do tego, którego tak czczą:)

Strony

Skomentuj