Rząd chce zmiany konstytucji, aby konfiskować majątki Rosjan i drukować pieniądze na armię

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Minister PiotrMuller, pełniący funkcję rzecznika rządu, ogłosił dzisiaj, że rząd proponuje zmianę polskiej Konstytucji. Ma to być rzekomo konieczne w celu "wyłączenia finansowania armii z progów zadłużenia" i "konfiskaty majątku Rosjan wspierających inwazję i przekazanie ich Ukraińcom". To nie wszystko, zaproponowano też "dodatkowe opodatkowanie firm pozostających w Rosji". Być może po prostu wpiszemy sobie do Konstytucji, że rząd może komuś ukraść co chce.

Nie ma wątpliwości, że propozycje Morawieckiego i spółki są niekonstytucyjne i stąd pomysł zmiany ustawy zasadniczej. Po prostu "wyłączenie finansowania armii z progów zadłużenia" to zapowiedź drukowania pieniędzy a więc też dwucyfrowej inflacji. Zmiana konstytucji w tym zakresie może być też przygotowaniem do zastąpienia złotówki walutą euro albo nadchodzącą w ramach Wielkiego Resetu w pełni cyfrową walutą banku centralnego - CBDC. Obecnie w konstytucji mamy zapisane, że waluta w Polsce to złotówka, jeśli ktoś chce majstrować przy tekście najważniejszej ustawy trzeba szczególnie zwrócić uwagę czy nie próbuje przepchnąć czegoś jeszcze.

 

Partia rządząca ogłosiła, że zamierza skonfiskować ruskie majątki w Polsce. Aby to zrobić ich zdaniem trzeba zmienić konstytucję. PiSowska propaganda już twierdzi, że "teraz zobaczymy kto realnie chce ograniczyć wpływy Putina, a kto tylko koniunkturalnie gada i po cichu wspiera Putina". Dokładnie taka narracja rozpoczyna się właśnie w tej chwili.

 

Zastanawiające jest to, po co rząd chce się męczyć ze zmienianiem konstytucji by odbierać majątki. Przecież wystarczy wydać rozporządzenie i będzie można spokojnie konfiskować. Przecież tak właśnie działaliśmy od marca 2020 roku. Bezprawie stało się prawem, więc skąd nagle ten pomysł ze zmianą konstytucji inspirowany przez partię, która ledwo ma większość i zależy od dziwnego sprzedawcy usług medycznych. Każda ustawa może nie przejść gdy ktoś dostanie rozwolnienia, a ci nagle wyskakują z wymagającym 3/4 quorum pomysłem zmiany Konstytucji.

 

Gdy chcą konfiskować majątki ruskim to trzeba zmienić konstytucję, ale gdy ci sami chcieli dyskryminować Polaków ze względu na stan zdrowia i nie poddanie się obowiązkowym procedurom medycznym to konstytucja nie stała na przeszkodzie. Poza tym zmiana Konstytucji to zgodnie z Konstytucją minimum 60 dni, a w tym czasie wszystkie majątki rosyjskie, które mają zostać przejęte, mogą zostać sprzedane w atrakcyjnych cenach. Poza tym gdy zaczyna się od selektywnego gwałcenia prawa własności wobec danych grup etnicznych, z łatwością można skończyć na dodawaniu kolejnych niewartych posiadania własności, a to uczyni u nas jakąś formę komunizmu. Chociaż dla wielu okradzenie ruskich jest kuszące, ale uczyni to z nas barbarzyńców i przyjdzie nam żyć w tej barbarii obawiając się o naszą własność każdego dnia. 

Pozostaje jeszcze jedna kwestia - dodatkowe opodatkowanie firm pozostających w Rosji. To chyba dotyczyłoby nie tylko polskich firm, ale i korporacji zaangażowanych zarówno w Rosji jak i w Polsce. To by było coś gdyby te korporacje nagle zapłaciły jakieś podatki w Polsce. A jak wiadomo nawet dwa razy większe nic to nadal nic. Poza tym jeśli taka firma działa legalnie w Polsce, to takie działanie jest w oczywisty sposób niekonstytucyjne.

 

Być może cała ta heca ze zmianą konstytucji jest tylko po to, aby tego wszystkiego nie zrobić, ale sam fakt, że rząd coś takiego proponuje powinien nam uzmysłowić jakie mogą być plany polityczne a zatem w jak niebezpiecznych czasach obecnie żyjemy.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Q

Sam fakt procedowania takiego

Sam fakt procedowania takiego idiotyzmu zakrawa na szaleństwo . Zawłaszczanie czyjegoś dorobku - tym bardziej obcokrajowców - jest zwykłą kradzieżą w "majestacie prawa" . Polska nie jest od tego by stawać w obronie ukraińców (czy kogokolwiek innego) zabierając pieniądze obywatelom drugiej strony konfliktu . A po drugie , kto im dał prawo decydowania o konfiskacie legalnych majątków ?? , przecież to nie są przestępcy (ani obywatele polscy) skazani prawomocnym wyrokiem i nie Polska jest od ich (oligarchów) osądzania. W demokracji bezpośredniej coś takiego byłoby nie do pomyślenia ! Wyobraźmy sobie , że mamy taką prawdziwą demokrację i możemy przez internet natychmiast zagłosować "za" lub "przeciw" a politycy (a raczej wykonawcy woli suwerena) mogą co najwyżej zareagować zgodnie z naszą wolą - tak to sobie wyobrażam.

A w kwestii "wyłączenia armi z progów zadłużenia" to nie chodzi o dodruk pieniądza - bo co to komu pomoże ? , lecz o nie wliczanie pożyczek na cele militarne do ogólnego bilansu zadłużenia budrzetu . Budrzet swoje a armia swoje oto w tym chodzi. To tylko "kruczek prawny" by nie musieć zmieniać przepisów odnoszących się do budżetu (limitu zadłużenia).

Portret użytkownika ronin

poziom swinstwa i zidiocenia

poziom swinstwa i zidiocenia przekroczyl wszelkie granice rasizm w czystej formie a moze najpierw rzad by sprawdzal na kogo glosowali ci rosjanie moglby w tym celu poprosic rzad rosji o podanie jak glosowali obywatele rosyjscy przynajmniej mialoby to jeszcze fasade uczciwosci. podejrzewam tez ze przy tej ustawie beeda tez gmerac przy swietym prawie wlasnosci rowniez obywateli polski. w koncu rezim lubi miec kontrole nad czyjms majatkiem.

Portret użytkownika Q

"Rasizm" - ronin'ie to

"Rasizm" - ronin'ie to nienawiść wobec przedstawicieli innej rasy .. a jaką to niby inna rasę dyskryminują ruscy ? Inną sprawą jest , że Putin ma rzekomo 80%-we poparcie (???) ciekawa rzecz .. bo zwykle na świecie nikt nie osiąga 30...40 % a tu aż tyle . Saddam Husajn był jeszcze "lepszy" bo tam poparcie dla niego osiągało niemal 100% , podobnie jak w Korei Północnej .. Takie wskaźniki poparcia dla władzy mają tylko reżimy. Twój postulat jest więc bezcelowy gdyż demokratyczne państwo ze słuchajacą ludu władzą nigdy nie napada swych sasiadów z niejasnych powodów.

Portret użytkownika ohsoke

rasizm?? to sobie ruskie

rasizm?? to sobie ruskie onuce wymyslily kolejną bzdurę. poszkodowani biedni Rosjanie, niedlugo bedziecie musieli walczyc z rasistami, prawda? a nie nazistami i narkomanami w postaci kobiet z dziećmi.

a moze rasiści widzą, jaki z Rosjan jest naród chętny wojeń i mordu i inaczej nie idzie ich zatrzymać? 

Portret użytkownika ARTUR

Zmiana prawa o przejmowaniu

Zmiana prawa o przejmowaniu własności bez prawa do odszkodowania jest obowiązkiem nałożonym na rządy przez WHO i muszą to zrobić na całym świecie , celem jest przejęcie własności każdej osoby która jest niezaszczepiona lub straciła certyfikat a nadal żyje . Wszystko jest ustawką gdyż konstytucje komunistyczne bloku wschodniego dają bardzo duże prawa swoim obywatelom i są " solą w oku " dla NWO .

Portret użytkownika Ftaq

kolejna idiotyczna prowokacja

kolejna idiotyczna prowokacja wymierzona w stronę Rosji, ktoś ewidentnie chce nas wciągnąć do wojny z Rosją. co się stanie jak Rosja stanie po stronie swoich obywateli i będzie starała się za wszelką cenę odzyskać zagrabione Rosjanom majątki ? dojdzie do wojny! tylko idiota może wymyślać takie rzeczy!

Portret użytkownika Doktor Lektor

Nie konfiskować majątki

Nie konfiskować majątki "rosyjskich oligarchów" tylko ogólnie oligarchów. Dlatego opozycja tak się wkurzyła bo to można zastosować przeciko każdemu kto ma olbrzymi majątek.

PS. Ciekawe co na to Obajtek.

Portret użytkownika lol

Dla pisorkow ta wojna to jak

Dla pisorkow ta wojna to jak polityczne zbawienie. Maja kolejny goracy temat pod przykrywka ktorego moga uknuc kolejne machlojki. 

Te patalachy kazdy problem zwala teraz na woje, a co najgorsze 30% spoleczenstwa lyknie to jak pelikatny (bo pis dobry, bo pis daje). z 70% pozostalych, polowa w ogole nie pojdzie na wybory (bo "po co"), a kolejne 35% sie rozbije na 10 mniejszych ugrupowan i heja banana PiSiory beda dalej krasc

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Wybory to teatrzyk dla gojów.

Wybory to teatrzyk dla gojów. Ich wszystkich łącznei z opozycją należałoby osądzić na podstawie tego, że po prostu kradną i terroryzują ludzi, a następnie zrobić z nimi to co robi się ze wszystkimi terrorystami. Ale lud jest ogłupiony setkami lat propagandy i prania mózgów.

Wszyscy politykierzy wywodzą się z tych samych arystokratycznych rodzin mafijnych, mają się za rasę panów i uważają was za swoją własność. Póki co rozumie to garstka, ale świadomość wzrasta dlatego tak srają ze strachu i wywołują kolejne kryzysy.

Strony

Skomentuj