Rząd będzie zaglądał Polakom do kont bankowych. Czy to już dyktatura?

Kategorie: 

Źródło:123rf.com

Pod płaszczykiem walki z przestępcami i terrorystami, rząd PiS powołuje do życia System Informacji Finansowej. Czy mamy się czego obawiać?

Kaczyński i spółka poszerzają swój zamordyzm. Teraz chcą wiedzieć, ile konkretnie pieniędzy posiada każdy Polak. Projekt Ministerstwa Finansów o nazwie System Informacji Finansowej, ma gromadzić  dane o wszelkich rachunkach, zarówno otwartych, jak i zamkniętych, które znajdują się w bankach, SKOK-ach, biurach maklerskich czy skrytkach sejfowych.

 

Dzięki temu rozwiązaniu od początku 2021 roku służby państwowe będą mogły kontrolować rachunki bankowe poprzez wgląd w konta utworzone we wszystkich instytucjach finansowych. Chodzi również o konta należące do osób prywatnych. Nowe uprawnienia zyskają  m.in. ABW, CBA, Straż Graniczna, policja czy Urząd Skarbowy. Służby nie będą musiały teraz występować z zapytaniem do 600 banków o sprawdzenie konkretnej osoby. Będą za to korzystać ze specjalnej wyszukiwarki.

 

Oficjalnie PiS chce w ten sposób kontrolować przepływ gotówki w Polsce, aby skuteczniej wyłapywać podejrzane przepływy pieniężne i ewentualne przestępstwa finansowe. Chodzi też o szybkie ustalanie źródeł finansowania wszelkiego rodzaju terroryzmu. Przy okazji jednak będą mogli zaglądać do kieszeni całej reszcie obywateli i wykorzystywać tę wiedzę do własnych niejasnych celów.

 

Czy to wywoła jeszcze większe protesty niż w wypadku „strajku kobiet”? Powinno…

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Nickt

Pan inspektor wygląda jak

Pan inspektor wygląda jak solidnie wypasiony wieprz. Nalany, tłusty, świecący, szparki zamiast oczu. Ideał. Na oko 50 tys. miesięcznie za wygadywanie głupot i pozorowanie pracy. Tak jak i oni wszyscy. Jak długo jeszcze zanim ludzie stracą cierpliwość?

Portret użytkownika Kwazar

Problem w tym, że niema

Problem w tym, że niema pieniędzy w kasie państwa.Jak nie ma pieniędzy,to rząd gdzie ma zglądać jak nie do naszych kieszeni ? Nikogo nie usprawiedliwiam tylko stwierdzam,że tak było od zawsze.Jednak dzisiaj w "nowym wspaniałym świecie demokracji i wolności" Władza już nawet nie próbuje ukryć swojego bezczelnego i BEZKARNEGO  rozpasania.Dodam tylko, że jeśli ktoś sądzi, że takie rzeczy, to tylko w Polsce,to się myli.To się dzieje w całym tzw. "zachodnim świecie" Pod pozornymi hasłami o jakieś wolności i demokracji dla nas mas szaraków, panuje powszechny i bezlitosny ZAMORDYZM na każdym kroku i już wkrótce TOTALNA INWIGILACJA.

Portret użytkownika tubylec

Wiem o tym. Ale póki mogę to

Wiem o tym. Ale póki mogę to ją wykorzystam co do grosza i mam nad tym kontrolę, a nie że dowiem się nagle że bank mi już nic nie wypłaci bo upadł, albo kasę ukradł polityk, haker się włamał i ukradł, albo bankomat będzie mi sępił po 200 zł dziennie, itd. Po co mi to? Trzymanie hajsu przy dupie to stary sprawdzony sposób. A w wirtualny pieniądz dostępny w przyszłości poprzez chipa nie mam zamiaru wchodzić. Wtedy relacja handlowa z systemem skończy się dla mnie, nic nie kupię i nie sprzedam. Na szczęście znam jeszcze inne metody pozyskiwania środków do przeżycia.

Portret użytkownika Bazyl

"Niedługo" tak niedługo na

"Niedługo" tak niedługo na was przyjdzie dobry sędzia on was poustawia i nie będziecie się już wywyższać , skończy się panoszenie szubrawców, i wszystkie wasze pomarańczowe dzieła upadną. Jesteście skończeni wasz czas się kończy pochulaliście ale dosyć już , na was skarga dotarła aż do nieba, biada wam bo dzieła rąk waszych znikną jak plewy na wietrze jak słoma w ogniu. Sługusie zła porzuć swoje zbrodnie i swoje złe plany bo i tak ostatecznie nic z tego nie będzie, bo grzesznicy zostaną wytępieni jak robactwo, w swoim czasie.

Portret użytkownika Быдлошевский Л.З.

" Biblia Leminga"

" Biblia Leminga"

https://www.youtube.com/watch?v=sZNMqlo87nw

Jestem Leming, jestem ladny,

Slodki, gladki i POwabny,

Czytac umiem "szajs" Michnika,

Lecz nic z tego nie wynika ?

 

Telewizor mam na scianie,

Leze sobie na tapczanie,

Patrze w niego bezrozumnie,

I sie czuje bardzo dumnie ?

 

Managerem w KOrporacji,

Od lat jestem nie bez racji,

I do дupy Niemcom wlaze,

Jak nam tylko Hans rozkaze ?

 

W bankach jestem zadluzony,

I przez prace odmozdzony,

Lubie jednak lesбy, gejow,

I wszelakich pomagierow ?

 

Ksiezy za to nienawidze,

Gdy zobacze to obrzydze,

Glupie ciemne katabasy,

Oglupiaja nas dla kasy ?

 

Jutro jade do Berlina,

Tam parada sie zaczyna,

POsmiejemy z Kaczynskiego,

I tez z ludu polackiego ?

 

Tam sa Niemcy, Europa,

Cenna kazda szwabska zopa,

Za POchwale i POchlebstwo,

Sprzedam brata i sasiedztwo ?

 

Jestem rowniez i paradny,

Madry, zdolny i zaradny,

Cool, no i dowcipny taki,

POdziwiajcie mnie PiSiaki ?

 

Autor: Быдлошевский Л.З. - wielojezyczny prawoslawny publicysta bialoruski

Strony

Skomentuj