Rząd będzie zaglądał Polakom do kont bankowych. Czy to już dyktatura?

Kategorie: 

Źródło:123rf.com

Pod płaszczykiem walki z przestępcami i terrorystami, rząd PiS powołuje do życia System Informacji Finansowej. Czy mamy się czego obawiać?

Kaczyński i spółka poszerzają swój zamordyzm. Teraz chcą wiedzieć, ile konkretnie pieniędzy posiada każdy Polak. Projekt Ministerstwa Finansów o nazwie System Informacji Finansowej, ma gromadzić  dane o wszelkich rachunkach, zarówno otwartych, jak i zamkniętych, które znajdują się w bankach, SKOK-ach, biurach maklerskich czy skrytkach sejfowych.

 

Dzięki temu rozwiązaniu od początku 2021 roku służby państwowe będą mogły kontrolować rachunki bankowe poprzez wgląd w konta utworzone we wszystkich instytucjach finansowych. Chodzi również o konta należące do osób prywatnych. Nowe uprawnienia zyskają  m.in. ABW, CBA, Straż Graniczna, policja czy Urząd Skarbowy. Służby nie będą musiały teraz występować z zapytaniem do 600 banków o sprawdzenie konkretnej osoby. Będą za to korzystać ze specjalnej wyszukiwarki.

 

Oficjalnie PiS chce w ten sposób kontrolować przepływ gotówki w Polsce, aby skuteczniej wyłapywać podejrzane przepływy pieniężne i ewentualne przestępstwa finansowe. Chodzi też o szybkie ustalanie źródeł finansowania wszelkiego rodzaju terroryzmu. Przy okazji jednak będą mogli zaglądać do kieszeni całej reszcie obywateli i wykorzystywać tę wiedzę do własnych niejasnych celów.

 

Czy to wywoła jeszcze większe protesty niż w wypadku „strajku kobiet”? Powinno…

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Problem w tym, że niema

Problem w tym, że niema pieniędzy w kasie państwa.Jak nie ma pieniędzy,to rząd gdzie ma zglądać jak nie do naszych kieszeni ? Nikogo nie usprawiedliwiam tylko stwierdzam,że tak było od zawsze.Jednak dzisiaj w "nowym wspaniałym świecie demokracji i wolności" Władza już nawet nie próbuje ukryć swojego bezczelnego i BEZKARNEGO  rozpasania.Dodam tylko, że jeśli ktoś sądzi, że takie rzeczy, to tylko w Polsce,to się myli.To się dzieje w całym tzw. "zachodnim świecie" Pod pozornymi hasłami o jakieś wolności i demokracji dla nas mas szaraków, panuje powszechny i bezlitosny ZAMORDYZM na każdym kroku i już wkrótce TOTALNA INWIGILACJA.

Portret użytkownika tubylec

Wiem o tym. Ale póki mogę to

Wiem o tym. Ale póki mogę to ją wykorzystam co do grosza i mam nad tym kontrolę, a nie że dowiem się nagle że bank mi już nic nie wypłaci bo upadł, albo kasę ukradł polityk, haker się włamał i ukradł, albo bankomat będzie mi sępił po 200 zł dziennie, itd. Po co mi to? Trzymanie hajsu przy dupie to stary sprawdzony sposób. A w wirtualny pieniądz dostępny w przyszłości poprzez chipa nie mam zamiaru wchodzić. Wtedy relacja handlowa z systemem skończy się dla mnie, nic nie kupię i nie sprzedam. Na szczęście znam jeszcze inne metody pozyskiwania środków do przeżycia.

Portret użytkownika Bazyl

"Niedługo" tak niedługo na

"Niedługo" tak niedługo na was przyjdzie dobry sędzia on was poustawia i nie będziecie się już wywyższać , skończy się panoszenie szubrawców, i wszystkie wasze pomarańczowe dzieła upadną. Jesteście skończeni wasz czas się kończy pochulaliście ale dosyć już , na was skarga dotarła aż do nieba, biada wam bo dzieła rąk waszych znikną jak plewy na wietrze jak słoma w ogniu. Sługusie zła porzuć swoje zbrodnie i swoje złe plany bo i tak ostatecznie nic z tego nie będzie, bo grzesznicy zostaną wytępieni jak robactwo, w swoim czasie.

Portret użytkownika Быдлошевский Л.З.

" Biblia Leminga"

" Biblia Leminga"

https://www.youtube.com/watch?v=sZNMqlo87nw

Jestem Leming, jestem ladny,

Slodki, gladki i POwabny,

Czytac umiem "szajs" Michnika,

Lecz nic z tego nie wynika ?

 

Telewizor mam na scianie,

Leze sobie na tapczanie,

Patrze w niego bezrozumnie,

I sie czuje bardzo dumnie ?

 

Managerem w KOrporacji,

Od lat jestem nie bez racji,

I do дupy Niemcom wlaze,

Jak nam tylko Hans rozkaze ?

 

W bankach jestem zadluzony,

I przez prace odmozdzony,

Lubie jednak lesбy, gejow,

I wszelakich pomagierow ?

 

Ksiezy za to nienawidze,

Gdy zobacze to obrzydze,

Glupie ciemne katabasy,

Oglupiaja nas dla kasy ?

 

Jutro jade do Berlina,

Tam parada sie zaczyna,

POsmiejemy z Kaczynskiego,

I tez z ludu polackiego ?

 

Tam sa Niemcy, Europa,

Cenna kazda szwabska zopa,

Za POchwale i POchlebstwo,

Sprzedam brata i sasiedztwo ?

 

Jestem rowniez i paradny,

Madry, zdolny i zaradny,

Cool, no i dowcipny taki,

POdziwiajcie mnie PiSiaki ?

 

Autor: Быдлошевский Л.З. - wielojezyczny prawoslawny publicysta bialoruski

Portret użytkownika Czesio i muchy

A mnie to sie wydaje, że będą

A mnie to sie wydaje, że będą co jakiś czas wstawiać ograniczenia i obostrzenia i czekają kiedy lud się wqrwi i wyjdzie na ulice. A na ulicy czeka zomo z dodatkowymi zakupionymi właśnie nabojami. Więc sami prowokują rozruchy. Wniosek! Zbroić się w cokolwiek legalnego oraz inne narzędzia do obrony. To się skończy rozlewem krwi. Nie ma innego rozwiązania. Chyba że zakończą to wszystko z dnia na dzień bez poniesienia konsekwencji bo inaczej będą drzewa uginały się pod ciężarem mięsa.

Strony

Skomentuj