Rytualne zniszczenie informacji przekazanych przez Snowdena

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Na stronie internetowej brytyjskiego dziennika The Guardian, który niedawno zasłynął przekazaniem części informacji na temat globalnego szpiegostwa internetowego, pojawiło się nagranie pokazujące sposób, w jaki przekazane dane są trwale niszczone.

 

Operacja zniszczenia danych z przecieku Snowdena zainspirowały oczywiście brytyjskie służby specjalne, na które jako gorliwego pomocnika amerykańskiego NSA, również padł cień oskarżeń. Zniszczenie danych znajdujących się na płytach DVD oraz na kartach pamięci nastąpiło już 20 lipca 2013 roku i było nadzorowane przez instytucję zwaną Communications Headquarters.

 

Cały proces niszczenia informacji pochodzących od Edwarda Snowdena trwał ponoć aż trzy godziny, a oficerowie wywiadu domagali się też usunięcia artykułów na temat tych informacji, które znajdowały się w mediach elektronicznych. The Guardian odmówił, za co szefostwo tej firmy zostało skrytykowane przez premiera Davida Camerona, który uznał publikację za nieodpowiedzialną i zagrażającą bezpieczeństwu narodowemu.

 

To jak wielką presję na dziennikarzy wywarły władze może wskazywać na wagę materiałów wykradzionych z NSA. Redaktor naczelny Guardiana, Alan Rusbridger powiedział, że przez naciski służb opublikowano najwyżej 1% materiałów. Można sobie tylko wyobrażać co jeszcze znajduje się w tych plikach, skoro wzbudza taką panikę ludzi służb.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Tomasz krecik

Ale Ściema !! Ja rozumiem, że

Ale Ściema !!
Ja rozumiem, że niszcząc mechanicznie nośniki danych z dysków twardych komputerów można zniszczyć trwale dane ale po jakiego grzyba niszczyć układy mostków północnych, czy południowych na płytach głównych, całe płyty główne czy elementy kart grafiki łącznie z ich sotami ???? Lol Tam nie ma żadnych pamięci, które można by było zapełnić danymi !! No, może tylko BIOSy... Smile Większej bzdury nie widziałem !! Ludzie, nie dajcie się manipulowac takimi nagraniami !!! Albo ci, którzy to robią przed kamerami są skończonymi debilami, albo chcą z nas zrobić debili !! Smile My nie jesteśmy. To oni... Agenci służb specjalnych... chyba specjalnej troski... Lol

Portret użytkownika korneliusz

SNOWDEN zapoczatkowal

SNOWDEN zapoczatkowal wyciekiem tajnych info. SNOWBALL efekt -
WALL STREET plus FED - wielka iluzja wolnego rynku  ??????
Wszystko manipulowane - tego sie boja Angole .
TO ze mamy do czynienia ,ze zdegenerowanymi psychopatami  ,poswiadcza najnowszy produkt Dreamliner  w ktorym dach zapada sie samoistnie jak z kilku metrow spada na ziemie oraz  IDEA zasilania mechanizmu otwierania podwozia przez    superciezkie AKUMULATORY .
Spadochronow ratunkowych ne pozwalaja montowac dla pasazerow , bo kazdy kilogram w powietrzu sie liczy ale kilkadziesiat ton BATERII jest ekonomicznie. 
UPADEK USA  jest  NIEUCHRONNY -  to przegnily od srodka ZOMBI ,zywiacy sie krwia i  nieszczesciem  swiata.
 
 

Portret użytkownika serwis komputerów

Lol, ale jaja, na filmie

Lol, ale jaja, na filmie niszczone jest wszystko oprócz tego co powinno być zniszczone ...
To zupełnie jak z materiałami do produkcji bomby polskiego unabombera - drucik, włącznik od lampki nocnej i bateryjka ...
Czy oni sądzą że wszyscy oglądający takie "newsy" to debile ?

Portret użytkownika John Moll

Premier David Cameron

Premier David Cameron powiedział również ostatnio, że "większość ludzi nie obchodzi to" [co ujawnił Snowden]. Dodał, że jego zdaniem ludzie nie byli w szoku gdy dowiedzieli się o tym że są szpiegowani. Ale cała ta jego gadka jest celowa. "Szpiegujemy wszystkich i wszystko - to przecież nic wielkiego!".

Strony

Skomentuj