Rynki finansowe oczekują nadciągającej katastrofy

Kategorie: 

sxc.hu

Już nawet tak poważne instytucje jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy przestrzegają przed nadchodzącą recesją. Wszystko wskazuje na to, że prawdziwe załamanie gospodarcze nadejdzie już jesienią. Gdy wsłucha się w przekazy medialne, nawet te z Polski to zdaje się oczywiste, że jesteśmy przygotowywani mentalnie na to, że po wakacjach będzie ciężko.

 

Już teraz zaczynają bankrutować kolejne firmy z branży budowlanej, ciągną za sobą inne, których trwanie zależy od płynności transferów finansowych. Organizacja Euro 2012 już niedługo odbije się wielką czkawką. Całą sytuacje komplikuje bankrutująca strefa Euro, co może prowadzić do zawirowań finansowych na skalę światową.

 

Bez względu na to jak dużo pieniędzy zostanie wpompowane w zadłużone gospodarki południa Europy nie uda się uratować waluty Euro w dzisiejszej formule. Już słychać, ze Finlandia ogłosiła chęć opuszczenia strefy Euro, bo jak się wyrażono Finowie nie są zainteresowani finansowaniem lekkomyślności innych narodów.

 

Jest to nowa sytuacja, bo dotąd straszono wyrzuceniem ze strefy raczej bankrutom, straszenie opuszczeniem strefy przez gospodarkę w dobrej kondycji finansowej jest sytuacją nową. Trudno oczekiwać opanowania kryzysu skoro rządy wszędzie na świecie, nawet w USA znają tylko jeden sposób wyjścia z kryzysu a jest nim podwyższanie podatków.

 

Jednak ten proceder nieuchronnie prowadzi do zmniejszenia wpływów podatkowych, bo zwiększa się liczba osób, którym, mówiąc kolokwialnie, opłaca się kombinować. Stąd już tylko krok do tego, aby szczególnie rozkwitła szara strefa. Odpowiedzią państwa może być tylko większa opresyjność, więc wszyscy podatnicy powinni się mieć na baczności a znając praktykę w Polsce nawet niewinni nie są bezpieczni.

 

Uciskani fiskalizmem ludzie mają mniejsza niż zwykle skłonność do konsumpcji, ponieważ odczuwają, że nadchodzi gorsza koniunktura. Rządzący zdają się nie rozumieć, że windowanie podatków to jedynie większe ich marnotrawstwo, bo ludzie zawsze wydają swoje środki racjonalniej niż oderwani od rzeczywistości urzędnicy.

 

Niektórzy analitycy sugerują, że należy likwidować powoli konta a pieniądze kumulować w postaci metali szlachetnych a nawet rzadkich win. Spekuluje się, że cena uncji srebra może poszybować na 400 dolarów za a złota aż na 8000 dolarów. Niestety jak wiemy z historii wielkie kryzysy prawie zawsze kończyły się wojna. Możliwe tylko, ze tym razem głównym teatrem działań wojennych nie będzie Europa.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ss

a może jednak wartość

a może jednak wartość piniążka obniżać a w złocie to zęba nie zatopisz chyba że  hiphopekcihopek są  gusta niiee bo od złota to chyba to wśo sie oczeło o i teraz oo co sie porobiło i to trza tera naprawiać a może tak napierw sprzedamy szope za bimber co go potem odsprzedamy sąsiadom i puścimy totka a bo  nie lepiej zajść na ruletke tam automatyczny krupier nas o złoci ale nie to nie dość bo można jeszcze zainwestować w obligacje spekulacji wievcej nie długo się okaże że my jedliśmy jedzenie nie wiadomo po co żę sie troche jak gęsi na pasztetpasztetowej ponakręcaliokręcalizakrecali teraz czasy powykrecania  pootkręcaanie koronalne  chołocie  nie  to czyste spekulacje a autor ciągle sugeruje do spekulantki na po trzeby partyzantki nie  jeszcze plakaty o służbie wojskowej no kiełbasa rombanka kaszanka spekulujemy co doradzic bliżnim agitacja agenturalna a może alchemicy odkryli przyczyne powstawania złota tylko sam proces jest kosztowny supernowa kosztuje ale za to złoto czy to nie robi wrazenia  

Portret użytkownika piotrek23

Nikt w mendiach tego nie

Nikt w mendiach tego nie powie ale prawdziwa przyczyna dymisji Pana Marka Sawickiego z funkcji ministra rolnictwa leży w głosowaniu Sejmu w nad rządowym projektem ustawy o zmianie ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej - głosowanie z dnia 15.06 br.Na 402 głosujących posłów JEDEN był przeciw - zgadnijcie kto?Tu odpowiedź - strona Sejmu:http://sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=293wystarczy kliknąć GŁOS NR 15 w III czytaniu.Ciekawe tylko w czyich kieszeniach siedzi tych 401? Może to warto przejrzeć, bo takich rozmów między dwoma Panami z PSL czy takich Elewarrów to znajdzie się pewnie kilkadziesiąt na zawołanie Sad
 

Portret użytkownika Kasiaq

Rzekłeś: Miarka pszenicy za

Rzekłeś: Miarka pszenicy za denara i trzy miarki jęczmienia za denara; a oliwy i wina nie tykaj " Objawienie Jana 6:4-6... Powinno być "a nie krzywdź oliwy i wina" - czyli nie zapominaj o nich w tych trudnych czasach, są w końcu podstawą życia w tej ostatniej najprostszej diecie przetrwania o winie zapomniałam wcześniej napisać bo go nie piję, ale chyba będzie warto bo zawiera antocyjany pomocne np. przy napromieniowaniu i przy odbudowie zniszczonych komórek tak jak oliwa  spowalnia również zmiany nowotworowe, tak więc nie krzywdźmy oliwy i wina.

Portret użytkownika Kasiaq

W przypadku załamania

W przypadku załamania cywilizacji każdy powinien wcześniej zakupić minimum  500 kg kaszy, 500 kg pszenicy lub innego ziarna ( jęczmień, żyto, owies )  500 kg ryżu lub innego ziarna + 10 kg soli + 20 kg cukru  + 10 l oleju słonecznikowgo, oliwy  lub rzepakowego lub innego tłuszczu. Inne zakupy dowolnie ( herbata, kawa, zioła, makaron, fasola, soczewica, czosnek ) generalnie żywność o przedłuzonym okresie spożycia. Puszki wychodzą za drogo. Za ten zestaw zapłacicie max. około 2500-3000 PLN powinno starczyć na rodzinę i na około 2 lata, mozna zmiejszać racje karmiąc potrzebujących i dalszą rodzinę lub wytrzymać na tym dłużej. Bez tego nie przeżyjemy... Dodatkowo zapas ( zapałki, świece, nafta lub olej do lamp, lekarstwa, bandaże, jakiś zapas paliwa, wyszukać niezależny dostęp do wody, nóż, siekiera, mąka najlepiej około 20-50 kg mąki na chleb- jeden worek ) Zalecane: posiadanie odzieży termoaktywnej i zimowej starego typu.Generalnie zakupy na 3-4 osobową rodzinę na 2-3 lata nie powinny przekroczyć 5, max. 6 tys. zł porównajcie to ze swoimi zarobkami na rok i sobie przemnóżcie ile Wam trzeba i na ile. Pamiętajcie że w miastach wiele osób nie zrobi zapasów i z waszymi zapasami będziecie dla nich wtedy jedynym zaopatrzeniem w przypadku głodu...

Portret użytkownika MonaLisa

Słuchaj, Kasiaq, wiesz co

Słuchaj, Kasiaq, wiesz co stanie z tą kasza, makaronem, ryżem w ciągu 2 lat? Będą worki pełne robaków-mączników, mole też lubią tam potomstwo wylęgiwać. Moja babcia robiła też zawsze zapasy, bo przeżyła wojnę i głód - i ja z mamą czas od czasu wyrzucaliśmy po-cichu te zapasy, bo już po roku leżenia w szafkach - pełno robactwa było. Szkoda kasy. Chyba ze ktoś woli taki wariant - makaron z mięsnym dodatkiem (czytaj: robaczkami), bo to też białko.

Portret użytkownika veteran

Kto chce może robić. Kto nie

Kto chce może robić.Kto nie chce nie robi.   Mat. 625. Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się o żywot wasz, co byście jedli, albo co byście pili, ani o ciało wasze, czem byście się odziewali; azaż żywot nie jest zacniejszy niż pokarm, i ciało niż odzienie?26. Spojrzyjcie na ptaki niebieskie, iż nie sieją ani żną, ani zbierają do gumien, a wżdy Ojciec wasz niebieski żywi je; izali wy nie jesteście daleko zacniejsi nad nie?27. I któż z was troskliwie myśląc, może przydać do wzrostu swego łokieć jeden?28. A o odzienie przeczże się troszczycie? Przypatrzcie się liliom polnym, jako rosną; nie pracują, ani przędą.29. A Ja wam powiadam, iż ani Salomon we wszystkiej sławie swojej nie był tak przyodziany, jako jedna z tych.30. Jeźli tedy trawę polną, która dziś jest, a jutro bywa w piec wrzucona, Bóg tak przyodziewa, azaż nie daleko więcej was! o małowierni!31. Nie troszczcie się tedy, mówiąc: Cóż będziemy jeść? albo co będziemy pić? albo czem się będziemy przyodziewać?32. Boć tego wszystkiego poganie szukają; wieć bowiem Ojciec wasz niebieski, że tego wszystkiego potrzebujecie.33. Ale szukajcie naprzód królestwa Bożego, i sprawiedliwości jego, a to wszystko będzie wam przydano.34. Przetoż nie troszczcie się o jutrzejszy dzień: albowiem jutrzejszy dzień troskać się będzie o swoje potrzeby. Dosyćci ma dzień na swojem utrapieniu.(BG) 

Portret użytkownika MARGO

"...tak poważne instytucje

"...tak poważne instytucje jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy przestrzegają przed.."____________________A to ci dopiero ciekawostka ...Moze lepiej to powiedzmy: Cyt.Polska na kursie do Hiszpanii i GrecjiI bardzo fajnie jestPolska gospodarka jest ewenementem. Dzięki pewnej ręce sterników bezpiecznie płynie po wzburzonym morzu światowego kryzysu. Produkt Krajowy Brutto rośnie. Produkcja rośnie. Sprzedaż detaliczna rośnie. Bezrobocie… No tak bezrobocie jakoś też rośnie i nie zamierza spadać po osiągnięciu dołka w 2008 r. Zgrzyt. (...) Mądrość Polaków jest ogromna. Świetnie wyczuwają, że coś jest nie tak. Jest ciężko i będzie jeszcze ciężej bo:1. pęka spekulacyjna bańka na polskim rynku nieruchomości podobnie jak w Hiszpanii,2. gospodarka została przegrzana sztucznym stymulowaniem popytu jak w Grecji,3. ponosząc ciężar wysokich cen i inflacji sami finansujemy olbrzymie inwestycje infrastrukturalne, które rzekomo finansuje Unia Europejska,4. pomoc unijna jest defraudowana na zakup obligacji zachodnich, głównie amerykańskich i niemieckich,5. przedsiębiorców odciętych od kontraktów rządowych omijają zastrzyki nowych emisji złotego.To jest to o czym się nie mówi, roztaczając wizje zielonej wyspy na wzburzonym sztormem morzu.Rejs dobiegł końca. Sztorm, sztormem, ale na morzach zaczynają pohukiwać działa…Proponuję zapoznac się z całością arta - na prawdę warto...http://urbas.blog.onet.pl/Polska-na-kursie-do-Hiszpanii-,2,ID480443809,n      

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Portret użytkownika Ulmus

MARGO - dzięki wielkie za

MARGO - dzięki wielkie za naprawdę rzetelną dawkę informacji do przysłowiowej, porannej kawki! Smutne lecz niestety prawdziwe i cóż możemy zrobić? Hodują nas na niewolników, nawet bez chipów spełniamy swoje role -  obroże, które nam założyli paraliżują nasze działania Sad

Portret użytkownika LeanaiDe

Na studiach zawsze powtarzali

Na studiach zawsze powtarzali nam wykładowcy, że dobry dziennikarz nie szuka tematów, one same do niego przychodzą.Uważam, że portal jest bardzo profesionalnie prowadzony, i podoba mi się styl w jakim go redagują. Osobiscie niczego bym tu nie zmieniał.Materiały są na bierząco i są urozmaicone.Krytykanctwo a krytyka [merytoryczna] to dwie różne sprawy. Krytykanctwem zajmują się tzw nabijacze postów a zdrowa krytyką w oparciu o treść ludzie którzy mają odrobinę [chociaż] wiedzy w temacie i ich opinia jest zdrowa.To jak z dyskusją w której obie strony są w temacie - wtedy dyskusja ma sens! 

 LeanaiDe

Strony

Skomentuj