Ruszyła ukraińska operacja wojskowa na wschodniej Ukrainie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Poinformowano oficjalnie, że rozpoczęła się kolejna faza operacji przeciwko tak zwanym separatystom. „Niech Bóg nas błogosławi!” napisał w specjalnym oświadczeniu Minister Spraw Wewnętrznych Ukrainy - Arsen Awakow.

 

Dotychczasowe próby opanowania sytuacji nie powiodły się, a w walkach w Słowiańsku zginął nawet funkcjonariusz SBU. Tym razem w akcji mają wziąć udział wszystkie rodzaje służb. Pojawiły się informacje, że w kierunku Słowiańska zmierzają transportery opancerzone i czołgi.

 

Do dziwnego incydentu doszło na jednej z dróg dojazdowych. Żołnierze ukraińscy jechali czołgiem, podczas gdy zostali zatrzymani przez blokadę na drodze wykonaną za pomocą samochodu terenowego Łada Niva. To zdumiewające, ale zamiast przejechać po samochodzie i wykonać rozkazy żołnierze poddali się.

Świadczy to o tragicznym morale ukraińskiego wojska i w bardzo ciemnych barwach stawia to szansę na utrzymanie jedności terytorialnej kraju. Wygląda na to, że teraz Rosja czeka na eskalację i potem dojdzie do interwencji wojskowej na pełną skalę.

Źródła NATO przedstawiają liczne zdjęcia potwierdzające niezwykłe zgrupowanie różnych rodzajów wojsk w bezpośrednim pobliżu granicy rosyjsko-ukraińskiej. W pogotowiu czekają czołgi, samoloty, śmigłowce, wozy transportowe i 40 tysięcy żołnierzy gotowych do walki. Rosjanie twierdzą, że te zdjęcia zostały wykonane przed rokiem.

Początkowo niewiele osób wierzyło w to, że Rosja może dokonać regularnej inwazji, ale teraz analitycy wojskowi widząc bierność władz ukraińskich nie wykluczają i tego. Będzie to jednak prawdopodobnie początek nowego i bardziej tragicznego etapu tego konfliktu. Ostatecznie kto wie, na której rzece zatrzymają się Rosjanie?

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika Nostra Damus

DOBRA NOWINA!   Fakt, że

DOBRA NOWINA!
 
Fakt, że wojsko Ukraińskie postanowiło nie wykonywać rozkazów nielegalnego nierządu w Kijowie jest super wiadomością dla wszystkich miłujących Pokój.
Tak trzymać! Rządy chcą wojny, ale normalni Ludzie odmawiają zabiajania i mordowania. To się nazywa Awans Ludzkości na wyższe szczeble świadomości.
Dlaczego mają zabijać się Ludzie którzy się wogóle nie znają ku chwale tych, którzy się znają ale nie chcą się zabijać i siedzą w bunkrach.
Jeżeli klika Markel Obama Tusk chcą wojny - niech biorą karabiny i idą na front przegonić mieszkańców Doniecka w stronę Rosji.
Napoleon też walczył na pierwszej linii, i dlatego był przez wojsko poważany. O takim poważaniu dzisiejsi politycy mogą tylko marzyć. Politycy bierzcie przykład! Idźcie na front! Same korzyści - z jednej strony nabierzecie sławy, a z drugiej - będzie was mniej, bo pewnie jednego czy druiegio z was ubiją.
Ten fakt, że Ukraińcy nie chcą się wzajemnie zabijać NATO nazywa dzisiaj "zaostrzeniem sytuacji" na Ukrainie. To jest parodia. Ci komicy powinni pracować w cyrku jako Clowni. Widać teraz jednak na czym im zależy. Ci krwiopijcy chcą widzieć krew, i nie odpuszczą aż stanie się ich diabelska wola.
NATO i bombowa zachodnia demokracja od początku zajęli fałszywe pozycje - a to dlatego, że "program" dla Ukrainy, który powtstał za pomocą polskiego rządu, się nie wypełnił. Nim się ci krwiopijcy połapali, stało się inaczej. Ponieważ politycy nigdy się do błędu nie przyznawają, są przecież Bogami, brną dalej w tym kłamstwie i powtarzają je tak długo, aż ono się zrealizuje.
To stara propagandowa sztuczka: powatrzaj kłamstwo tak długo, aż wszyscy w nie uwierzą.
 USrel chce wojny, daleko od siebie. NATO, które stoi na usługach CIA będzie (miało być) organem wykonawczym. Teraz im się szyki pomieszały - Ludzie nie chcą się dla nich zabijać.
Jeżeli dziś w nocy nic istotnego się nie stanie, jutro rozpocznie się gra w pokera o Ukrainę przy okrągłym stole w Szwajcarii. Dla NATO i bombowego zachodu może to być okazja, by wyjść z tej sytuacji z uratowaną twarzą. Potem powiedzą, że dzięki postawie NATO zapobiegli expansji Rosji na zachód.
Mam nadzieję dla wielu będzie to nauczka i okazja do wyciągnięcia prawidłowych wniosków.

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika Wlodi

Banda prorosyjskich i

Banda prorosyjskich i antyunijnych idiotow z tego forum pisze skonczone bzdury

Teraz rosjanie zabija kilkaset cywilow by zyskac pretekst to inwazji wojskowej.

Nie dajcie sie zwiesc. Rosja to zlo, Putin to bandyta.

Nas NATO na szczescie wspiera. Tylko co z Ukraina. Bardzo zal mi tych ludzi bo ruskie noe odpuszcza i raczej czeka ich najpierw wojna a pozniej terroryzm ze strony rosji.

Putin niczym nie rozni sie od Hitlera, Stalina, Mao... Parszywe bandziory.

Portret użytkownika Nostra Damus

Ukraińska Armia wysłana przez

Ukraińska Armia wysłana przez nazistów i hitlerowców w Kijowie na wschód Ukrainy, by tam zrobiła "porządek", masowo przechodzi na stronę Ludu.
Ukraińscy żołnierze wieszają rosyjskie flagi i żądaj federalizacji kraju.

Dla bombowego zachodu to wielki cios. Nie pomogła wizyta szefa morderczej CIA w Kijowie aby zmusić nierząd do podjęcia działań wojennych przeciwko braciom na wschodzie.
Moskwa ostrzega przed działaniami wojennymi.
Merkel dzwoni do Putina by uspokoić sytuację.

Bombowy zachód się mocno przeliczył, ludzie nie są już tacy głupi, by brat zabijał brata, bo jacyś pojebani politycy tak chcą.

Obama i inne gady: chcecie walczyć, to weźcie karabin i idźcie na front (jak to kiedyś było - n.p. Napoleon), a nie chowajcie się po bunkrach, ścierwa.

Ludzi wam się zachciało zabijać, łajzy.

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika Wlodi

Terrorysci putina zabija pare

Terrorysci putina zabija pare setek by miec pretekst do "obrony"

Juz w 1939 dokladnie 17.09 ten bandycki kraj juz ruszyl bronic swoich

W 1962 tez Ci ruscy łgaże probowali z szabelka poskakac

Putin to terrorysta. I oby tak skonczyl jak terrorysta.

Strony

Skomentuj