Rumuńscy inżynierowie zbudowali funkcjonalny latający spodek

Kategorie: 

Źródło: ADIFO

Dwaj inżynierowie z Rumunii skonstruowali maszynę, przypominającą latający spodek. Co więcej, jest to w pełni funkcjonalny pojazd, który już znalazł zainteresowanie większych firm i rządu.

 

Latający spodek pod nazwą ADIFO (All-Directional Flying Object) jest dziełem Razvana Sabie i Iosifa Taposu, którzy pracowali nad nim przez ponad 20 lat. Maszyna przypomina quadcoptera – potrafi unosić się, lądować, latać w dowolnym kierunku i wykonywać różne manewry dzięki czterem wirnikom.

 

Prototyp latającego spodka o szerokości 4 metrów został zademonstrowany wiosną tego roku. Wynalazcy zamierzają zbudować pełnowymiarowy model maszyny, która dzięki specyficznym kształtom mogłaby wykonywać loty naddźwiękowe i gwałtowne manewry w powietrzu.

Inżynierowie z Rumunii chcą zastąpić małe wirniki silnikami odrzutowymi. Następnie przeprowadzą złożone symulacje komputerowe i testy w tunelu aerodynamicznym, po czym przystąpią do testów na zewnątrz z udziałem bardzo wysokich prędkości.

 

Nie wiadomo, kiedy superszybki latający spodek stanie się rzeczywistością. Twórcy tego nietypowego pojazdu szukają partnerów finansowych, a ich projekt podobno już zdobył zainteresowanie wielkiego producenta samolotów, dwóch podmiotów rządowych i firm. Wygląda więc na to, że kwestia finansów nie stanie na przeszkodzie w pracach nad prawdziwym latającym spodkiem.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.7 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Dacia

Dwadzieścia lat eksperymentów

Dwadzieścia lat eksperymentów i finansowania konstrukcji wentylatora który wreszcie wzniósł się w powietrze. Niezłe. Też sobie taki zrobię w garażu. Miniatury tego wynalazku można kupić w Biedronce. Kosztuje to chyba 70 złych polskich.

Portret użytkownika anja

Skoro takie 2 rumuńskie

Skoro takie 2 rumuńskie "inżyniery magistry, hobbysty", bez żadnych, potężnych miliardów, zbudowali sobie całkiem fajne i nawet duże "UFO", to dlaczego prawie cała ludzkość dała sobie wmówić, że te wszystkie inne "latające talerze" (które w ramach testów musiały lądować "na łące za lasem"), to już na pewno są dziełem "inteligentnych form życia, z odległych galaktyk"?

Dajcie "w dół", jeśli naprawdę wierzycie, że "kosmici" przylatują różnymi "talerzami i cygarami" obserwować Ziemian!
Ja natomiast, oraz dziesiątki tysięcy moich braci, właśnie obserwujemy, że miłość nigdy nie zawodzi!
Dzisiaj też serdecznie zapraszamy, przyjdźcie i zobaczcie na własne oczy, np. tutaj:

https://www.dziennikwschodni.pl/lublin/kongres-swiadkow-jehowy-na-arenie-lublin-zdjecia,n,1000248319.html

Portret użytkownika sceptyyk

Wynalazek opisany w arcie-

Wynalazek opisany w arcie, oraz ten od Zapaty,                                                                                                        Znalezione obrazy dla zapytania Franky Zapata przeleciał nad kanałem La Manchewpowodują u mnie jakiś niepokój... Wiadomym jest to, że te wynalazki zostaną zmilitaryzowane. W tarkcie konfliktów zbrojnych, lub niepokojów społecznych, te wynalazki będa niczym myszołowy, a ludność cywilna niczym gryzobie na łące... 

Portret użytkownika hm....

20 lat ? tragedia albo

20 lat ? tragedia albo niedojeb... intelektualne. Proste operacje jak smigło w "spodku" oparte o podstawy prostej fizyki zajeły im 20 lat ? równie mogły to być 3 smigła.... robienie ludzi w babuko to chyba natura tego świata..... sami sobie tworzycie problem, cena tego jest ogromna....

Skomentuj