Rumunia pokazała Unii Europejskiej środkowy palec

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Nie tylko Polska i Węgry toczą spory z Unią Europejską w sprawie tzw. praworządności. Najnowszy unijny raport uderza w Rumunię i krytykuje ją za reformę sądownictwa. Jednak rząd uznał, że będzie podejmował decyzje niezależnie i pokazał UE środkowy palec... a nawet dwa.

 

Wiceprzewodniczący Izby Deputowanych Florin Iordache powiedział w parlamencie, że Rumunia będzie wprowadzała zmiany, kierując się konstytucją, a nie naciskami z zewnątrz. Po zakończeniu przemowy, polityk pokazał dwa środkowe palce. Gest ten został odebrany jako obsceniczny i wulgarny. Tamtejsza opozycja zarzuciła mu nawet, że środkowe palce były skierowane w jej stronę.

W rzeczywistości, była to forma sprzeciwu wobec raportu Komisji Europejskiej, który zarzuca Rumunii cofanie postępów w walce z korupcją, odejście od demokracji i ograniczanie niezależności sądownictwa. Unia domaga się, aby rząd zaczął natychmiast realizować zalecenia KE, między innymi zawieszając ustawę o sądownictwie.

 

Rumunia jest kolejnym przykładem tego, jak Unia Europejska na przestrzeni lat przeobraziła się ze zwykłej organizacji w ponadnarodowy twór, który rości sobie prawo do decydowania o ustawach, przyjmowanych w poszczególnych krajach członkowskich.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Arya

Deklarowanie udziału w

Deklarowanie udziału w jakimkolwiek proteście to debilizm. Za organizacją takich protestów stoją służby i mają na widelcu tych, którzy chcą zagrozić systemowi. Ale społeczeństwo jest tak zmanipulowane, że nawet tej prostej rzeczy nie wie.

Jak macie trochę rozumu, to nie deklarujcie nigdy udziału w żadnych protestach.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj