Ruchy magmy w obrębie wulkanu Katla wygenerowały trzęsienie ziemi

Kategorie: 

Wulkan Katla - armageddononline.org

Wczoraj, o 18:44 czasu uniwersalnego, na Islandii miało miejsce trzęsienie ziemi o wielkości 3.2 w skali Richtera i głębokości 2.9 km. Tego typu wstrząs nie byłby niczym nadzwyczajnym gdyby nie jego lokalizacja, czyli sam środek kaldery wulkanu Katla.

 

Pomiar wielkości trzęsienia może ulec zmianie gdyż w tej chwili opiera się o wskazanie automatyczne.

Trzęsienie ziemi w obrębie wulkanu Katla. Prawa autorskie do tego obrazu należą do Islandii Met Office.

 

Obecnie brak silnego wiatru wokół wulkanu Katla. Silny wiatr często zakłóca sieć pomiarową IMO SIL rozmieszczoną wokół Katli. Poza tym do tej pory nie wykryto w efekcie trzęsienia drżeń harmonicznych.

 

Wydaje się, że przyczyną wstrząsów mogło być wtargnięcie magmy w skały krateru wulkanu Katla.  Może to być po prostu częścią normalnej działalności wulkanu. Ale faktem jest, że było więcej trzęsień ziemi w lecie i jesienią niż w okresie zimowym.

 

Jest prawie niemożliwe, aby wiedzieć, czy to tylko wynik normalnej aktywności lub coś innego. Wszystko, co można zrobić, to poczekać i obserwować, co się dzieje.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika luk

Matrix to ty chyba żeś

Matrix to ty chyba żeś siedział na zasiłku przez 13 lat tam, bo tam właśnie pokolenie leniwych Angloi ma takie poglady, zresztą Twój komentarz potwierdza to kim jesteś oraz że miałeś lufe z geografii.

Portret użytkownika Matrix

Bardzo się ciesze że takie

Bardzo się ciesze że takie sytuacje się mają w Anglii,a dlaczego?wyjaśnie to w krótki sposób,jak byłem w Anglii przez 13 latdowiedziałem się jakimi ludżmi są Anglicy,są podli i fałszywipod każdym względem niemają żadnych uczuć ani skrupółśmieją się z ludzkich nieszczęść jak w jakimś Państwie ginąludzie od żywiołów pogodowych śmieją się z tego,jak komuśdzieje się żle odwracają się plecami,i wbijają komuś gwożdziaw plecy,To jest szczera Prawda to co pisze,Mówią że ich Krajjest najlepszy i najbezpieczniejszy pod każdym względem,bezduszne i bezlitosne żmije !!!dlatego teraz ja się będe cieszyłjak u nich będzie działo się żle jak natura zemści się na nich,zresztąBiblia przepowiada ich zagłade za ich diabolistyczne podejście oby jak najszybciej,bo starczy już tego zakłamania,bólu,i cierpienia ludzi i życia,jeśli istnieje Bóg  to wszystko się wypełni na nichpienia.!!!

"Ludzie oddający swoją wolność za chwilowe bezpieczeństwo nie zasługują na nią i wkrótce stracą obie"

Skomentuj