Ruch Reichsbürger może przygotowywać ataki na terenie Niemiec

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Policja kryminalna Niemiec ostrzega przed atakami terrorystycznymi, które przygotowuje ruch Reichsbürger. O realnym zagrożeniu informuje gazeta Die Welt. Ruchowi Reichsbürger przygląda się także FBI.

 

Reichsbürger, czyli „Obywatele Rzeszy”, nie uznają zasadności istnienia Republiki Federalnej Niemiec. W ich opinii nadal powinna funkcjonować Trzecia Rzesza. Wielu członków ruchu nie płaci podatków i grzywien. Organizacja wydaje również własne paszporty i inne dokumenty. Jej zwolennicy uważają, że powojenne Niemcy są nielegalne.

 

Ich zdaniem nadal obowiązuje konstytucja Republiki Weimarskiej z 1919 roku, a ta obecna jest nieważna, ponieważ nie została zatwierdzona w referendum. Twierdzą również, że Niemcy nigdy nie zawarły traktatu pokojowego z aliantami. W ich opinii, konieczne jest przywrócenie Niemiec do granic z 1937 roku. Obejmować one mają strefę zdemilitaryzowaną w pobliżu rzeki Ren oraz część Litwy i ziemie utracone w Polsce, ale także Austrię i Sudety.

 

Działania Reichsbürger przyjmują różne formy. Na przykład wspierają ruch wolnych obywateli, którzy zaprzeczają paternalizmowi państwowemu. Ponadto, zdaniem policji kryminalnej, zwolennicy inicjatywy są gotowi bronić swoich pozycji, stosując terror i zbrojną przemoc. Według niemieckich organów bezpieczeństwa, Reichsbürger zrzesza 12 800 osób, z czego tylko 800 to przedstawiciele skrajnej prawicy. Grupa wykorzystuje kryzys migracyjny do rekrutacji nowych członków.

„Zgodnie z ideologią skrajnej prawicy, obywatele niemieccy muszą zjednoczyć się na szczeblu krajowym we wspólnej walce z ludobójstwem, „spowodowanym” masową imigracją”- pisze Die Welt odnosząc się do raportu Federalnej Policji Kryminalnej.

Według władz niemieckich, Reichsbürger odpowiada za 13 tys. przestępstw, z czego 750 związanych jest z przemocą. W 700 przypadkach ataki dotyczyły przedstawicieli państwa. Członkami ruchu są także policjanci, którzy przysięgali bronić porządku konstytucyjnego państwa, przystępując do służby. Przedstawiciele Reichsbürger przeniknęli do sądów. Ich sympatycy używają podrobionych dokumentów, a także posiadają zapasy broni i amunicji. Średnia wieku działaczy i zwolenników wynosi pięćdziesiąt lat. Najbardziej aktywnie Reichsbürger działa w Bawarii, Brandenburgii i Meklemburgii-Pomorzu Przednim.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika dziadek ze wsi

O nie, szwabscy kreatorzy

O nie, szwabscy kreatorzy banderyzmu są znacznie ''lepsi'' o prostaków morderców banderowców. Szwabia jest wyrafinowana w okrucieństwie i wyrafinowana w zboczeniach - wszelkie najbardziej zdziczałe zboczenia seksualne i filozoficzne i etyczne znajdują swoje korzenie w szwaben. *** Przecież to właśnie żydy napisały Koran, bo ''prorok'' Mahomet był zwykłym niepiśmiennym pedofilem dupcył żonkę Aiszę jak miała 9 lat. Nie ma dowodów na to że aszkenazi pisali świętą księgę Mahometowi, ale za to są przesłanki iż to właśnie oni są autorami tego tworu jakim jest islam. Tylko oni przyjaźnią się z Turkami i sprowadzają na siłę islamską dzicz i innych krajów.

*** Przykład 1 z brzegu: Engels jeden z twórców komunizmu był chorym na łuszczycę szwabskim żydem, żadna kobieta tego 24/7 śmierdzącego zaropiałego syfa nie zechciała, dlatego wymyślił zbrodniczy system w którym każdy jest ''równy na niby'' choć to jest oczywiste że nierówność na tym świecie jest wręcz oczywista. By w ogóle jakaś równość mogła wykiełkować trzeba by zacząć wybijać do nogi bogate elity, a nie tak jak komuniści zaczęli wyrównywanie od dołów społecznych co jest absurdalne i świadczy tylko o tym że komunizm jest na usługach bogatych elit.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Wiem, wiem. Ja tak celowo

Wiem, wiem. Ja tak celowo pisze żeby mnie nie podali do sądu za obrażanie naszych braci s. j. niemiaszkóf. Sami nie wiemy na jakim chorym szatańskim świecie żyjemy, bo za rok, za dwa może się okazać, że każdy kto szkaluje w internecie Abdula Hitlera, Muhameda Goebbelsa, Adolfa Mahometa, dostanie wyrok albo KŚ nawet. Takie fajne czasy nastały.

Portret użytkownika Dragon_Reborn

Kary śmierci się teraz nie

Kary śmierci się teraz nie wymierza, do Rady Europy należymy. Ale zawsze mogą orzec przepadek mieszkania w ramach wymierzenia nawiązki na rzecz jakiejś organizacji promującej "otwartość" i "dialog międzykulturowy", która natychmiast wydzierżawi nieruchomość biednym uchodźcom. Dzieci odbiorą - chłopców oddadzą parze homosiów, a dziewczynki oddadzą na wychowanie jakimś bogatszym imgrantom, żeby się uczyły nowej kultury, a człowieka wyślą na rok-dwa do obozu reedukacyjnego, gdzie będzie słuchał prelekcji na temat np. "jak murzynek bambo źle ma w czarnej Afryce". Po wyjściu człowiek zostanie pariasem i nawet pracy normalnej nie dostanie - chyba że dla świętego spokoju złoży samokrytykę i jako akt dobrej woli przyjmie (i okaże gorliwość w wyznawaniu) którąś z VII-wiecznych religii.

Skomentuj