Ruch magnetycznego bieguna północnego może mieć związek ze zmianami klimatu w Arktyce

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Od kilku dni w różnych źródłach można przeczytać, że następuje nagły ruch magnetycznego bieguna północnego. Tylko w tym roku miał się on przemieścić o 260 kilometrów i w tym tempie znajdzie się na terenie Syberii już za dwa lata. Zastanawia zwłaszcza prędkość tego procesu. Niektórzy sugerują, że zaczęło się przebiegunowanie. Pojawiają się też teorie łączące to zjawisko ze zmianami klimatu.

 

Nawet, jeśli naukowcy jeszcze nie alarmują na ten temat nie oznacza to, że tego nie widzą. Tempo, z jakim porusza się biegun północny jest znaczne i analizy tego procesu są konieczne. Anomalie pogodowe, jakie widzimy w 2013 roku mogą być pośrednio również wywołane jakimiś zmianami w skali makro, o których jeszcze nie jesteśmy informowani.

Słabnięcie pola magnetycznego niewątpliwie jest faktem. Dowodem jest tak zwana anomalia magnetyczna na południowym Atlantyku (SAA). Wiemy też z badań geologicznych, że przebiegunowania zdarzały się już w historii naszej planety. Większość społeczności naukowej zgadza się jednak, że nie są to procesy gwałtowne i przeskok trwa wiele tysięcy lat. W tym czasie biegun nie jest ustalony, czyli może ich być więcej niż dwa.

 

Wiele wskazuje na to, że wchodzimy właśnie w taki okres. Nie sposób powiedzieć, czy sytuacja związana z przebiegunowaniem może ulec szybkiej zmianie, ale przyspieszenie bieguna to poszlaka wskazująca na to, że jakieś procesy mogą się odbywać. Naukowcy sugerują, ze ruch bieguna został wzmocniony poprzez topnienie lodu w Arktyce i na Grenlandii.

 

Dystrybucja masy na planecie ulega zmianie i dlatego dostrzegamy znaczną relokację bieguna. Uczeni twierdzą, że biegun ruszał się długo siłą inercji po ostatnim zlodowaceniu, które zupełnie inaczej kształtowało masy lody w Arktyce. Jako dowód wpływu mas lodu na pozycję bieguna wskazuje się na sytuację z 2005 roku, kiedy zauważono, że biegun magnetyczny skręca w stronę Grenlandii. Już wtedy uznano, że przyczyna tkwi w topniejącym lodzie.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika skaner

Wyginanie sztucznie przez

Wyginanie sztucznie przez HAARP kilkadziesiąt razy dziennie magnetosfery celem tworzenia sztucznych trzęsień ziemi nie pozostało bez wpływu na ziemskie bieguny. Tak jak inne metody wpychania brudnych łap w uporządkowany system naszego układu słonecznego jak np opryski atmosfery.
Bójcie się "naukowcy" i ślepi realizatorzy ich planów.

Portret użytkownika RAM

Co za idiotyzm

Co za idiotyzm "przebiegunowanie Ziemi".. Nie ma żadnego przebiegunowania. Tak twierdzą tylko idioci i naukowcy którzy sa idiotami.  Jesdne co istnieje to zmienne zakłócenie magnetycznego środowiska Kosmosu przez Ziemię wskutek stanu aktywności Słońca. Sóńca, które teraz przchodzi okres spokoju...
Lipiec będzie deszczowy i będa powodzie. Niestety tego roku nie będzie lata.
Ale o tym co mówię świat się dowie za rok. O lipcu... za miesiąc...
Może wtedy ktoś liczący się rozważy i zbada to co mówię...
 

Portret użytkownika euklides

Czy tylko ja mam wrażenie, że

Czy tylko ja mam wrażenie, że wszystkim zaczyna się coraz bardziej spieszyć? 
Dyplomacja rządu USA też stała się mniej wyszukana i niecierpliwa. Wysuwając rządania "prosto z mostu". Służby specjalne mobilizują się. Operacje typu "false flag" stoczyły się do kina klasy B. Przepychane są ustawy przygotowujące państwa do stanu wojennego.
Z kolei propaganda globalnego ocieplenia podciąga ostatnio wszystko co popadnie pod emisję "złego" CO2. Niedługo ogłoszą, że żony zdradzają mężów z jego powodu. A ich adepci wpadają we wściekłość, gdy przedstawi się oczywisty fakt, że rośliny lepiej rosną, gdy jest więcej CO2 w atmosferze, co daje więcej pożywienia ludziom i innym zwierzętom. Jednym zdaniem korzysta na tym cała planeta, a uwolnienie CO2 uwięzionego z powodu wielkich wymierań jest jedną z lepszych rzeczy, które ludzie zrobili dla Ziemi.

Portret użytkownika Zenek

Czczciciele Amona/ yahwe/

Czczciciele Amona/ yahwe/ Mamona naprodukowali wprost sterty czegoś co się eufemistycznie nazywa "bilet płatniczy". To coś nie ma już pokrycia nawet w ziarenkach piasku z całej ziemi ale nadal jest traktowane jako "waluta". Wartość waluty jest już rolowana pod jakiekolwiek zyski w jakiejkolwiek macalnej przyszłosci także rzędu 100 lat naprzód byle tylko rynki finansowe nadal zaślepione kłamstwami ekonomistów ślepo składały swoje oszczędności i życia na ołtarzu tego semickiego cielca - amonickiej ochydy.
 
Ponieważ jest coraz mniej bałwanów na tyle zindokrynowanych by włazić semikłamcą bez "wazeliny w ołtarz" coraz trudniej jest rolować te stertę nadprogramowej waluty a konto czegokolwiek wartościowego w przyszłości zwłaszcza iż się okazało teraz iż nawet zasoby złota jakie złożono w FED i kilku innych bankach centralnych a konto wartości tej waluty to pozłacane stosy gówna (wolframu).
 
Ponieważ kilka tysiecy lat dowiodło iz bandyci czczacy Amona potrafią tylko kraść i mordować nie ma zadnej szansy by z tej pułapki zadłużenia w jakikolwiek sposób wyjść :
- nie okradając słabszego co czynia naziści zgrupowani w ramach NATO napadając na państwa z zasobami jak Syria;
- okraść własnych obywateli do czego się przymierza chociażby polskojęzyczna delegatura działająca w ramach struktur nazistowskiego NWO;
- wymordować wierzycieli;
 
Problem przed jakim dziś stoją złodzieje i lichwiarze czczący murzyńskiego Amona - yahwe to to iż krok 1 i 2 nie pokryje długów bo jest ich nieporównywalnie więcej a dodatkowo naprodukuje kłopoty. Wierzyciele mogą się nie dać bezproblemowo wymordować przez co sami pomysłodawcy mogą odparować w iluminacki niebyt. A ponieważ walczyć będzie wojsko które powoli dostrzega iż jest robione w geja i to nie wibratorem idola peło tylko co najmniej kominem z elektrowni atomowej to są coraz mniejsze szanse ze głupie " szaraki" (szeregowi żołnierze) będzie z pieśnią na ustach umierały za izrael, nazizm, bolszewizm, amonizm, katolicyzm, ..... czy co tam "IZM-atego" kapłani Amona / yahwe dla okłamywania ludzi potworzyli.
 
I dla tego też wszędzie gdzie tylko to możliwe naziści tworzą swoje własne oddane prywatne armie sadystów i innych, opierających się na płynących z tory wytycznych demona Amona/ yahwem degeneratów od nastu lat intensywnie szkolonych w czerpaniu przyjemności w sadystycznym dręczeniu innych bo do tego się w sumie sprowadza chociażby system promowania kadry w korporacjach. Mierny wierny i przede wszystkim bezwarunkowo oddany idei budowy Wielkiej Rzeszy Rasy Panów.
 
 
 

Portret użytkownika syriues

Zmiany zawsze sa

Zmiany zawsze sa gwaltowne,dlatego niektore miasta leza pod woda.
Mozna jedynie modlic sie o to by nie bylo kataklizmow w okolicach elektrowni jadrowych lub przy czyms zwiazanym z atomem.To bedzie koniec pieknego zycia.Pomyslcie sobie ,ze skora wam odpada,pluca gnija od srodka,wyrastaja na waszym ciele rozne raki.
Kiedys nie bylo prac nad atomem,dlatego takie kataklizmy duzo nie zmienialy w swiecie czlowieka.Teraz jednak mamy inna sytuacje i mozna powiedziec,ze gdy sie cos takiego zacznie dziac ,to jestesmy skazani na wymarcie przez wlasna niedojzalosc i glupote,ktora nas prowadzi tylko do mamony.
Juz powinno sie likwidowac elekrownie,a oni rzady panstw robia cos przeciwnego.Nie rozwijaja sie w tym kierunku ,w ktorym powinny.
Elektrownie juz nie sa potrzebne.Moga je zastapic elektrownie wodne,wiatrowe,sloneczne.Kazdy dom moze produkowac wlasna energie.
Ale nie po co.Przeciez lepiej rozszczepic atom i miec  z tego zyski.
Do dzis ZSRR nie wyplacila odszkodowania i nawet nie bylaby w stanie zaplacic za to co stalo sie w Czarnobylu.
Tak samo jak Fukushima.Jedno trzesienie ziemi i sie rozlatuja te budyneczki.
Nie mowiac juz o probach jadrowych w stratosferze lub na jakichs wyspach.To wlasnie od tego jest dziura ozonowa.
To USA i Francja i GB oraz Rosja i Chiny powinny placic nam a kremy ,za czysta wode,za to wszystko co zniszczyli
I ja mam byc zadowolony

Portret użytkownika MCRemek

Przebiegunowanie ziemi

Przebiegunowanie ziemi prawdopodobnie jest faktem.
Nie musi to wynikać tylko z podejżeń, może to wynikać z zgodności niemal wszystkich "wierzeń" z dostępnych naszej wiedzy biorąc pod wzgląd różne kultury z różnych epok wnioskuje jedno: w zasadzie właśnie na na naszych oczach kończy się jeden z kosmicznych cyklów trwający 26 000 lat, mało tego kończy się cykl trwający czterocykl czyli 104 000 lat.
I teraz szok dla niewierzących ! Smile Co ok 104 tyś. lat "prawdopodobnie", używam tego słowa dla bezpieczeństwa aby z niepewności nie fałszować przebiegu czasu ustalonego wg. Boga; powstaje nowa ziemia i nowe niebo.
Szok ? !
My jesteśmy nie u progu tylko na samym kocu tych 104 tyś lat. i może dostatecznie nas media wyśmiały po 21 grudnia 2012 (bo tak miało być z innych powodów) ; to życia i planu Bożego nie oszukamy.
Drodzy państwo jesteśmy tuż przed metą !
prawie ją widzimy !
Otwórzcie oczy, umysł, ciało o dusze !

Strony

Skomentuj