Rozwiązano zagadkę dziwnych świateł nad Calgary

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Całkiem niedawno, tajemnicze światła o czerwonej barwie, przemknęły nad kanadyjskim miastem Calgary i wywołały wielkie poruszenie w lokalnej społeczności. Początkowo, uznano iż były to obiekty UFO, jednak teraz okazuje się, że wyjaśnienie tej zagadki jest o wiele prostsze.


Odpowiedzialność za zjawisko z 16 lipca br. ponoszą najpewniej przelatujące meteoryty. Problem z identyfikacją tego obiektu polega na tym, że zazwyczaj, meteoryty z reguły emitują niebieskie światło. Zdaniem lokalnego astronoma Jasona Nishiyamy, barwa jaką przybrały one nad kanadyjskim niebem to skutek blokady niebieskiego spektrum światła przez chmury.


© Ian Turner


Mieszkańcy Calgary są już przyzwyczajeni do dziwacznych obserwacji nad ich niebem. W samym tylko 2019 roku, doszło tam do 20 obserwacji niezidentyfikowanych obiektów na niebie. Należy jednak pamiętać, że zdecydowana większość z nich, również może być wytłumaczona obserwacją meteorytu. Dotyczy to głównie tych zgłoszeń, które opisują intensywne światło, znikające w mgnieniu oka.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Skomentuj