Rozwiązano kwestię pochodzenia życia na Ziemi
Image
Naukowcy z University College London doszli do wniosku, że powstanie aminokwasu cysteiny odegrało kluczową rolę w powstaniu życia na Ziemi. Właśnie to otworzyło możliwość późniejszej syntezy ważnych enzymów katalitycznych. Rozwiązanie jednego z problemów pojawiania się pierwszych organizmów opisano w artykule opublikowanym w czasopiśmie Science.
Naukowcom udało się zsyntetyzować cysteinę z bardzo prostych chemikaliów - cyjanowodoru i siarkowodoru, które występowały obficie na wczesnej Ziemi. Sposób, w jaki powstają aminokwasy, bardzo przypomina metabolizm we współczesnych organizmach, a naukowcy sugerują, że są one powiązane historycznie. Ponadto reszty cysteiny w wodzie o obojętnym pH katalizują syntezę białek poprzez połączenie krótkich ich fragmentów. Cząsteczki białka okazały się wystarczająco długie, aby zwijać się i tworzyć enzymy.
Cysteina dostarcza energii chemicznej do reakcji tworzenia wiązania peptydowego, która działa ze wszystkimi 20 naturalnie występującymi aminokwasami. Zdaniem naukowców, wyniki ich badań dowodzą, że cząsteczki biologiczne wyewoluowały na wczesnej Ziemi na skutek reakcji chemicznych nitrylu.
Do tej pory nie było jasne, w jaki sposób cysteina, mająca fundamentalne znaczenie dla organizmów, mogła powstawać podczas ewolucji prebiologicznej, co stanowiło problem z wyjaśnieniem pochodzenia życia. Jednocześnie aminokwas ten nie uczestniczył od razu w tworzeniu kodu genetycznego, ale później został włączony do metabolizmu.
- Dodaj komentarz
- 1710 odsłon
Gówno wiedzą, prosze nie powtarzajcie tych bzur. Nikomu nie udało się ani nigdy nie uda stworzyć z kawałków martwej chemii żywego organizmu.
No, nareszcie.
No, nareszcie.
Demoniczne nauki.
Demoniczne nauki.
No bez jaj....
No bez jaj....
Wyobraźcie sobie że to tak jakby powiedzieć że znaleziono rudę żelaza i już wiadomo że jak się podgrzeje to to to jest metal w związku z czym wiemy że tak powstały maszyny.....
To że wiedzą jak powstały cegły to dalej nie rozwiązuje tematu jak te cegły ułożyły się w coś funkcjonalnego.
inaczej jak weźmiesz garść elementów elektronicznych i kawałek laminatu , jak długo byś nie nimi nie potrząsał i nie mieszął tak długo nie osiągniesz czegoś funkcjonalnego np radia.... poprostu jest potrzebne coś jeszcze
DNA to nie jest zlepek przypadkowych informacji powstałych z mieszania zupy, a coś bardziej skomplikowanego niż nasze obecne programy komputerowe i systemy programowania maszynowego.... Wolałbym żeby naukowcy pisali "dalej cholera nie wiemy jak to się stało" , wiemy jak powstały te cegły ale reszta jest narazie poza naszym zasięgiem....