Rozwiązano jedną z tajemnic pochodzenia życia na Ziemi

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Naukowcy z University College London odkryli mechanizm, w wyniku którego pojawiły się pojedyncze elementy RNA – rybonukleotydy. Ten proces był niezbędny do powstania pierwszego na świecie RNA, czyli prekursora życia na Ziemi.

 

Nukleotydy są cząsteczkami dzielącymi się na dwie klasy: puryny i pirymidyny. Wcześniej uważano, że te grupy nie mogą powstawać razem, ponieważ warunki ich syntezy wykluczają się nawzajem. Wyniki nowych prac wykazały, że cząsteczki 8-okso-adenozyny i 8-okso-inozyny, które są purynami, można wytwarzać w tym samym środowisku, co pirymidyny.

 

Specjaliści zasugerowali, że związki te odegrały ważną rolę w wytworzeniu pierwszych łańcuchów nukleinowych, jeszcze przed dzisiejszymi nukleotydami, zawierającymi zasady azotowe  A,  U,  G lub C.

Jak stwierdzono na stronie Phys.org, w przyszłości naukowcy planują dowiedzieć się, czy łańcuchy  8-okso-puryn mogą kodować sekwencję białka. Potwierdzi to ich ewentualny udział w tworzeniu świata RNA.

 

Świat RNA to jeden z hipotetycznych etapów powstania życia, gdy przechowywanie informacji genetycznych i aktywności enzymatycznej miało miejsce w grupach kwasów rybonukleinowych. Później, na bazie świata RNA, pojawiły się białka i DNA, a kwasy RNA zaczeły pełnić funkcję pośredniczącą.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika naj...

Wybacz, ale to może ci

Wybacz, ale to może ci wytłumaczyć tylko psychiatra - w normalny sposób tobie się nie da tego wytłumaczyć, pomimo tego, że gdybyś tą żabę zjadł to z pewnością powstały by jekieś cząsteczki białka.

Ze zrozumieniem Twojej rozterki duchowej:

naj...

Portret użytkownika aabeen

Niektórzy potrafią ułożyć

Niektórzy potrafią ułożyć kostkę Rubika w kilkadziesiąt sekund, inni w kilka minut, część potrafi ułożyć tylko jedną ściankę. Nie widziałem jednak i żaden z was by taka kostka ułożyła się sama! To że każda ścianka ma przynajmniej jeden klocek na miejscu nie świadczy, że reszta sama się dołączy. Gdyby nawet tak się stalo to mamy jądro ale gdzie reszta elementów żywej komórki?! Życie to przecież coś więcej niż 54 klocki!  

Portret użytkownika naj...

Posiadasz straszne braki w

Posiadasz straszne braki w zakresie biochemii, a nawet klasycznej chemii, skoro porównujesz reakcje chemiczne /biochemiczne/ zachodzace w trakcie  powstawania różnych mieszanin które mogą tworzyć się w nieokreślonym czasie - z kostką rubika. Wybacz, ale chyba jesteś księdzem bo to są ich ulubione negujące przykłady.

Portret użytkownika 77771

dlaczego tak wam ciezko

dlaczego tak wam ciezko uwierzyc ze to wszystko co widzicie i czego nie widzicie jest stworzone prz JEZUSA CHRYSTUSA ktory objawil sie swiatu ok 2000 lat temu

ktos kto mowi ze wszystko powstalo przez przypadek naprawde jest opetany lub totalnie durny nie obrazam nikogo ale takie sa fakty swiat to projekt i tylko kretyn tego nie dostrzeze

Portret użytkownika naj...

A wiesz dlaczego tak nam

A wiesz dlaczego tak nam ciężkouwierzyć w to, że "to wszystko zostało stworzone przez JEZUSA CHRYST USA" "? no  bo jak się urodził przeszło 2000 lat temu Twój JEZUS to to wszystko już istniało, i cały wszechświat już istniał. Jezus przyszedł na gotowe !

Portret użytkownika Spooky

A czemu nie weźmiesz pod

A czemu nie weźmiesz pod uwagę innych możliwości? Takich jak opcja, że wysoce zaawansowana cywilizacja przy pomocy inżynierii genetycznej stworzyła pierwsze nicie DNA/RNA i rozstrzelała je za pomocą komet po całym wszechświecie. Dalej bardziej prawdopodobne i rozsądniejsze, niż te brednie z ksiązki napisanej ponad 2000 lat temu. Oczywiście pojawia się pytanie, w jaki sposób rozwinęła się ta cywilizacja i co tchnęło życie w nią. Być może życie może istnieć w innych, nieznanych nam jeszcze formach. Nie oparte na węglu, nie wymagające tlenu, czy wody. Zbudowane z dużo prostrzych cegiełek, takich, które mogły powstać samoistnie.

Podstawa życia jaką znamy, jest niezwykle skomplikowana, to fakt. Niemniej śmieszy mnie, jak niektórzy łatwo tłumaczą to sobie Bogiem w imię swoich religijnych przekonań. Próbują ośmieszyć teorie naukowe, a tak naprawde ośmieszają sami siebie, udowadniając jedynie swoje lenistwo intelektualne...

Nie jestem baranem, nie potrzebuje pasterza

Strony

Skomentuj