Rozszerza się rozległe pęknięcie lodu na Antarktydzie

Kategorie: 

Pęknięcie lodowca Pine Island - Źródło: NASA Earth Observatory

Pęknięcie w Pine Island Glacier znane jest już od zeszłego roku. Jest ono ściśle monitorowane z wielu satelitów. Rysa na lodzie powiększyła się i widziana z satelity ma już 29 kilometrów a naukowcy wierzą, że w końcu da ona początek gigantycznej górze lodowej.

 

Od 2011 roku pęknięcie jest stale monitorowane i przez kilka miesięcy zachowywało się w miarę stabilnie. Od maja tego roku pękniecie wytworzyło kolejną odnogę. Gdy dojdzie do uwolnienia fragmentu lodowca będzie on miał powierzchnię 900 kilometrów kwadratowych.

NASA prowadziło obloty pęknięcia jeszcze w październiku 2011 roku. Półka lodowa rozszerza się aż do Morza Amundsena gdzie ocean topi ją od spodu. W przeszłości lodowiec Pine Island wytworzył dwie duże góry lodowe, w 2001 i 2007 roku. Naukowcy starają się monitorować tempo postepowania pęknięcia, ale osobiście jest to możliwe tylko wtedy, gdy jest odpowiednia pogoda.

 

 

Źródła:

http://www.ouramazingplanet.com/3685-pine-island-crack-widens.html

http://www.ouramazingplanet.com/3677-nasa-icebridge-antarctica-2012.html

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Chemitrails jest integralnym

Chemitrails jest integralnym środowiskiem dla HAARP... Poprzez swój metaliczny charakter zwieksza potencjał elektryczny pomiedzy "niebem" a "Ziemią" .
Wskutek tego naturalne zjawiska elektryczne na planecie posiadają zwielokrotnioną moc, co zauważamy na codzień.
 To działa również wzmacniająco na "kuchenke mikrofalową" jakimi są HAARP i OKO MOSKWY - pozdrawiam

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

To nie jest dziwne, tylko

To nie jest dziwne, tylko naturalnie konsekwentne ze scenariuszami apokalipsy wykonywanej rękami Illunminatów.
Gwiazdy i reżyserzy Hoollywood są wtajemniczeni w plany syjonitycznego gówna i wielu z nich ( o ile nie wszyscy) są związani, lub są członkami tej sekty Bachometa, czy Baalla...
Te filmy są dowodem na to, że apokalipsa nie grozi nam z Kosmosu, lecz z Ziemi, gdzie się ją dokładnie planuje i jak widać... realizuje...
 
" zguba przyjdzie zza lini horyzontu, nie z lini południowego Śłońca".... AMR

Portret użytkownika pejotte

Tsunami??!!?? A czemu nikt

Tsunami??!!?? A czemu nikt nie wspomina o mozliwosci wystapienia sporego tsunami w momencie oderwania sie od Antarktydy tej olbrzymiej lodowej wyspy??
Czyzby to bylo nierealne czy tez zbyt oczywiste i/lub nieszkodliwe?

Portret użytkownika ozuty

Jak się odrywa to znaczy, że

Jak się odrywa to znaczy, że część tego lodowca jest już zanurzona w wodzie.  Jest stały cykl polegający na narastaniu lodu w centrum Antarktydy i odrywaniu się jego kawałków na brzegach. Poszukaj hasła "Pełzanie lodowca".

Strony

Skomentuj