Rozpoczyna się odłączenie wschodniej części Ukrainy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Niedawno głównodowodzący NATO w Europie, generał Phillip Breedlove powiedział, że główny cel Rosji na Ukrainie to obecnie Charków, Ługańsk i Donieck. Tak się składa, że w tych miastach rozpoczęły się właśnie prorosyjskie manifestacje.

 

Bardzo przypomina to początki tego co widzieliśmy poprzednio na Krymie. Co prawda nie ma tam jeszcze uzbrojonej po zęby "samoobrony", ale dochodzi już do aktów przemocy, które w dziwny sposób przypominają te, które relacjonowaliśmy jeszcze niedawno na zachodniej Ukrainie.

 

W Doniecku i Ługańsku doszło do ataku prorosyjskich demonstrantów, którzy przejęli budynek służby bezpieczeństwa Ukrainy. Obecne władze w Kijowie twierdzą, że protesty i brutalne przejmowanie budynków inspiruje Rosja, która poszukuje pretekstu do interwencji wojskowej na Ukrainie. Na granicy stoi podobno od 30 do 40 tysięcy żołnierzy w gotowości do inwazji.

 

Manifestanci zrzucili z budynków administracji ukraińskie flagi i powiesili flagę Federacji Rosyjskiej. Oni sami domagają się włączenia do Rosji jako Republika Doniecka. Ewidentnie celem jest wzmacnianie nacisku na federalizację Ukrainy, a potem wydobycie jej po kawałku i włączenie w skład Rosji.

 

Innymi słowy planowany jest kolejny podbój terytorialny tego kraju i kartografowie opracowujący nowy Atlas Świata muszą się jeszcze wstrzymać, bo do czerwca tego roku mapa polityczna Europy może się znowu zmienić, a Rosja stanie się jeszcze większa.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika darczan

żal mi was.. nasi dziadowie

żal mi was..
nasi dziadowie się chyba w grobach przewracają!!!!!!!!
wy chyba gówniaże jesteście i nie pamiętacie czasów związku radzieckiego!!!
jak śmiecie!! czytam was i rzygać mi się chce!!!
za bardzo wam chyba dobrze się z robiło w tej uni bez granic i z wolnością, że zaczyna wam brakować doznań!!!!
kto chce do rosji to niech pakuje manele i wonn!!!!!
pociągi jeszcze kursują do moskwy!!!!!!
tu nie ukraina!! tylko polska !!!!
tu tak nie będzie!!!! nie będzie referendum!!!! pro rosyjskie świnie !!!!
co z was za POLACY!!!! JAK ŚMIECIE!!!!!

Portret użytkownika shin.shimoyet

Ukraina a potem Turcja. Wg

Ukraina a potem Turcja.
Wg apokalipsy Rosja ma oblegać Izrael, a przecież Syria jest sojusznikiem Rosji.Między Rosją a Izraelem stoi tylko Turcja.Kto będzie bronił Turcji? NATO? A jaki oni mieliby tam interes? 
Zresztą nie można zmienić zaplanowanego biegu wydarzeń, można go tylko komentowac.
 

Portret użytkownika Czelsi

Pany coś Wam powiem. Zamiast

Pany coś Wam powiem. Zamiast trzymać się razem to dajemy się podzielić w następnej już kwestii. Najpierw podzielono nas na zwolenników PO i PiS'u, następnie na zwolenników i przeciwnków zamachu w Smoleńsku. Teraz na zwolenników i przeciwnków wtrącania się w wewnętrzne sprawy Ukrainy i, zwolenników i przeciwnków pomocy chorym matkom i ich dzieciom i zwolenników i przeciwnków Putina. Tymczasem następna polska firma ma zakaz wjazdu na wschód z towarem - MLEKOVITA. Ludzie opamiętajmy się! Daliśmy się podzielić i zamiast robić porządki z tymi śmieciami bo inaczej ich nazwać nie można to się kłócimy.  Wszyscy mamy już dosyć tego co się dzieje w POLSCE więc zajmijmy się własnym podwórkiem, na pomoc innym przyjdzie jeszcze czas. Nie mamy w ogóle przemysłu, wyprzedają nasze złoża gazu niemcom. Ludzie ktorzy głośno mówili, mówią o problemach to popełniają samobójstwa w niejasnych okolicznościach np Lepper albo Gen. Petelicki - twórca gromu. Głośno mówił o problemach i wałach rządu w armii. Wszyscy mają na wszystko wyje....ane. Co się tu ku....a dzieje w tym kraju. MASAKRA. Musimy wyjść na ulice i się zjednoczyć bo wroga mamy na własnym podwórku, wróg nas rozbraja od środka a nie od zewnątrz.

Nie jesteś byle kim. Pewnego dnia będziesz musiał wybrać. Musisz zdecydować na jakiego człowieka chcesz wyrosnąć. Kimkolwiek on będzie, dobrym czy złym,...zmieni świat.

Portret użytkownika saturas13

zrzëdną miny naszemu

zrzëdną miny naszemu nierządowi czas zacząć się bać o stołki Gdzie wasz usrael w który tak wierzyliście Sprzedaliście polaków za kilka srebrników  i ciepłą posadkę Niestety dla was te posadki w niedługim czasie mogą być przeszłościæ Boicie sie poplecznicy tuska Nawet tu nawołujecie dościgania takich jak Angelus i kneblowania ich Ma chłopak rację i popieram go  Boicie sie że coraz więcej popiera putina i jego politykē Orban  też z nim żyje w zgodzie Gdzie zagwarantowana pomoc dla ukrainy  którą zobowiazali się udzielić przy rozbrojeniu ukrainy pacholki żydów  Putin nie zostawia na lodzie sojuszników A ja mam już  dość zadłużania tego kraju Wyprzedawania za bezcen  bogactw naturalnych i ciągłego narzucania przez gejropë  jak mam żyć ile płacić za paliwo czym palić w piecu ijak wedzić kiełbasę,ile mleka produkować i ile co2 wypuszczać z komina Jak wychowywać dzieci i zabraniać kary śmierci  Z całą ppewnością Zsrr dawał więcej swobody budował domy dla ludzi  fabryki w których był rodzimy przemysł i nikt po 45 roku życia nie martwił się o pracę Boicie się tylko ci tych zmian którzy siedzicie przy tym samym korycie co tusk I dobrze bo jeśli się coś zmieni to ludzie was rozliczą z krzywd jakie im uczyniliście Żadna łza nie zostanie pominiëta
 

Portret użytkownika Ewiak Ryszard

Nie jestem zaskoczony takim

Nie jestem zaskoczony takim obrotem sytuacji. Przypomnę tu fragment starożytnej wizji: "I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945. Ten szczegół wskazywał, że Hitler zaatakuje także ZSRR i będzie walczył aż do gorzkiego końca. Na początku nic nie wskazywało na takie zakończenie wojny], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [wrogość wobec chrześcijan], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, wojska rosyjskie powróciły do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem [powrót Rosji w tym kontekście oznacza kryzys, który przyćmi Wielką Depresję. Rozpadnie się nie tylko strefa euro, lecz także UE i NATO. Wtedy wiele krajów z dawnego bloku wschodniego opuści amerykańską strefę wpływów i powróci pod skrzydła Rosji]. I wkroczy na południe [wiele wskazuje na Gruzję], ale nie będzie jak wcześniej [2008 - Gruzja], lub jak później [2014 - Ukraina], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [ten szczegół w tym kontekście wskazuje, że Amerykanie uderzą bez Brytyjczyków. Oni włączą się do tej wojny później] i będzie utrapiony i zawróci" (Daniela 11:28-30a, przekład dosłowny). 
Tak, późniejsze, trzecie wejście na południe zakończy się konfrontacją militarną z USA i globalną wojną jądrową (por. Mateusza 24:7; Objawienie 6:4). Teraz jednak możemy jeszcze spać spokojnie. Nieprzypadkowo prezydentem Stanów Zjednoczonych jest obecnie Obama. Bóg w ten sposób zabezpieczył nas przed przedwczesną wojną światową. Dzięki temu też Putin bez większych przeszkód odbuduje imperium (por. Jeremiasza 1:12; Rzymian 13:1).

Portret użytkownika Igor_

 List z proroctwami o Krymie

 List z proroctwami o Krymie i Ukrainie : 
“Pokój wam ! 
Moja bardzo dobra znajoma, mateczka Ludmiła z miasta Saki około roku 2000, wraz z grupą pielgrzymów z Krymu, takich jak ona babuszek, przybyła do archimandryta Zosima (Sokur). Powitał ich słowami: “A, pierwsi męczennicy przyjechali!” 

Babuszki są trochę zaskoczone, spoglądają jedna na drugą, każda przyjechała ze swoim problemem – nie spodziewały się takiego obrotu. A ojczulek kontynuuje: “Trzecia wojna światowa zacznie się od Krymu. Turcy, Tatarzy i Czeczeni zjednoczą się i będą wycinać prawosławnych”.

Babuszki stoją sfrustrowane, a najbardziej śmiała z nich pyta: “Cóż nam trzeba, ojczulku, wyjeżdżać z Krymu? ” A on odpowiada: “Byłybyście wtedy tchórzami. Módlcie się, przygotowujcie swoją duszę na spotkanie z Panem, Angel otrzymacie wieniec.” 

A potem odwrócił się, upadł na kolana przed ikonami, łzy popłynęły mu strumieniami, podniósł ręce i zawołał: “Panie, nie pozwól mi dożyć do tego dnia, kiedy krew zaleje całą Ukrainę. ” 

Jak wiadomo, ojciec Zosima odszedł do Pana w 2002 roku. "

Portret użytkownika achiles38

Dla wszystkich myślących, a

Dla wszystkich myślących, a nie klakierów sprzedających się za srebrniki, to myślicie po co i dlaczego sam się objawił Snowden i po prawdy wyznaniu osiadł w Rosji, a nie na ukrainie. To wiadomy był przekaz jeden, że stany Merkel słuchały, wszystkie inne przecieki, to tło tylko być miało, przed majdanem. ( CZYLI PŁETA JEST TAKA, ON O WSZYSTKIM WIEDZIAŁ, CO MU ONI PLANOWALI  )

Portret użytkownika jaron

Jeszcze przed Wielkanocą

Jeszcze przed Wielkanocą Rosjanie wejdą na Ukrainę. Ciekawe czy NATO Zrobi coś więcej niż proszenie o " deeskalację " sytuacji. Coś czuję że raczej nic nie zrobi bo nikt nie będzie chciał się pchać w wojnę w której mogłyby polecieć atomówki.

Strony

Skomentuj