Rozpoczyna się niechciany mundial w Brazylii

Kategorie: 

Logo Mundialu 2014

Jak wiadomo Brazylijczycy nie podchodza tak entuzjastycznie jak Polacy do idei wydawania wielkich pieniedzy na turnieje piłkarskie podczas gdy brakuje ich na podstawowe potrzeby ludności. To dlatego właśnie od wielu miesięcy trwają tam protesty, które zapewne nie ucichną w trakcie trwania rozpoczynającej się właśnie imprezy.

<--break->

 

Chleba nie igrzysk - krzyczą na ulicach sfrustrowani obywatele. Na organizację mistrzostw wydan 13 mld dolarów, to więcej niż w dwóch poprzednich mundialach. Z pewnością Brazylia straci na tym "interesie" a jedynym zyskującym będzie FIFA, której zysk szacuje się obecnie na 4 mld dolarów.

 

Złośliwi twierdzą, że idealnie do sytuacji pasuje oficjalne logo Mistrzostw Świata, które wygląda rzekomo jak tak zwany "facepalm" czyli po naszemu "załamka" skutkująca palnięciem się w głowę otwartą dłonią.

Zatem po ostatnich mistrzostwach w RPA, które upłynęły pod znakiem murzyńskich piszczałek, mamy teraz mistrzostwa protestu. Oznacza to, że impreza sportowa zderzyła się z polityką i panowie z FIFA, oraz władze Brazylii gdzieś się pogubili, a ucierpieć moga na tym obie strony konfliktu.

 

Być może gdy padną pierwsze gole, zakochani w piłce nożnej Brazylijczycy, zechcą poczuć trochę atmosfery turnieju. Sukcesy ich Canarrinhos z pewnością w tym pomogą. Pierwszy mecz, Brazylia - Chorwacja, już dzisiaj 12 czerwca o 22:00 czasu polskiego.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu:

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika tubylec

Osho o piłce nożnej: "czy

Osho o piłce nożnej:
"czy widzieliście coś bardziej idiotycznego? kilku idiotów przerzuca piłkę na drugą stronę boiska, kilku kolejnych idiotów odrzuca ją z powrotem a miliony innych idiotów gapi się na to jakby działo się coś niezmiernie ważnego"
 
Mundial jest po to żeby masa idiotów miała zajęcie i nie zajmowała się niczym pożytecznym, także po to żeby zadłużyć kraj w którym się go robi, i jeszcze po to żeby wtajemniczeni dużo zarobili na ustawionych meczach, żeby koncerny się poreklamowały i zarobiły .. zawsze można też w czasie mundialu np. podłożyć bombę i przez to wywołać zamieszki, wojnę, wpłynąć na zmianę prawa. Mundial jest tak głupi i szkodliwy że to musi być wymysł żyda.
czy widzieliście coś bardziej idiotycznego? Kilku idiotów przerzuca piłkę na drugą stronę boiska, kilku kolejnych idiotów odrzuca ją z powrotem... a miliony innych idiotów gapi się na to, jakby działo się coś niezmiernie ważnego.
czy widzieliście coś bardziej idiotycznego? Kilku idiotów przerzuca piłkę na drugą stronę boiska, kilku kolejnych idiotów odrzuca ją z powrotem... a miliony innych idiotów gapi się na to, jakby działo się coś niezmiernie ważnego.

Portret użytkownika pilip

fanem piłki nożnej nie

fanem piłki nożnej nie jestem, oglądam co prawda mecze naszej kochanej reprezentacji która jak żadna inna potrafi podniesc cisnienie i wywołac całą paletę emocji az w koncu konczy sie na rzucaniu mięsem i wyłączeniem tego g***a, aczkolwiek powiedz mi, który sport nie łączy się z biznesem? Wytłumacz mi to, skoro tylko piłkę nożną wrzucasz do tego worka. Piłka nozna została wymyslona juz w średniowieczu, moze stąd jej popularnosc?
A tenis, a golf? Najbgotasi sportowcy uprawiają własnie tenże sport i powiedz mi w czym on jest lepszy od piłki nożnej w takim razie? Każdy jeden sport mozna opisac w sposob analogiczny do cytatu ktory przytoczyles. I nie, mundial nie jest po to żeby masa idiotów miała zajęcie i nie zajmowala sie niczym pozytecznym. zabawa, rywalizacja i emocje im towarzyszące są nieodłączne ludzkosci od chyba początków naszego istnienia.(walki gladiatorów, polowania,rzucanie kamieniami bez celu lub robienie nimi "kaczek" na wodzie, wyścigi rydwanów po kopanie piłki bądź ogladanie meczów i mozna by wymieniac godzinami idąc od epoki do epoki)
Jedyne co mnie w piłce nożnej wkurza to to, że 90% jej fanów to bezmózdzy idioci ogoleni na łyso, zwani "kibolami" dla ktorych zyciowym priorytetem jest chodzenie na mecz swojej druzyny i napierdzielanie kibiców druzyny przeciwnej(i każdego kto ma szalik innej druzyny niz ich ulubiona??) a po meczu chodzenie po miescie, robienie rozróby, bicie ludzi na ulicach i w środkach komunikacji miejskiej i darcie japy. do tego samo zabezpieczenie meczy przed tymi idiotami nas podatników wiele kosztuje, chyba ze to stadiony opłacają policję za zabezpieczanie meczów przed tymi dzikusami. I idz tu z rodziną na mecz? Wyjdz na miasto po meczu? Jak ta małpiarnia w grupie potrafi kobiety,dzieci i ludzi starszych pobic.. Wytlumaczcie mi, dlaczego tylko ten sport przyciąga tak wielu osobników tego typu, którzy tak na prawde wstępu do społeczenstwo nie powinni miec bo nie wiedzą jak sie w nim zachowac? Jaki z nich pożytek oprócz szkód? Wpuscic takich do małpiego gaju to małpy pouciekają.
 

Nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów

Portret użytkownika tubylec

Co za różnica jaki sport? W

Co za różnica jaki sport? W każdym chodzi o to samo - zwycięstwo, pompowanie ego i kasę .. ale niestety, nie ma mistrzów niepokonanych, każdy któregoś dnia przegra, może mieć swoje 5 minut w sporcie ale wcześniej czy później zejdzie z podium i zostanie mu tylko puchar i graść wspomnień w zamian za ogrom wysiłku jaki w to włożył a na podium wejdzie kto inny, taka kolej rzeczy. Też kiedyś uprawiałem sport .. dziś zażywam ruchu dla utrzymania ciała w dobrej formie, niby to samo a różnica ogromna. Kiedyś ciężko znosiłem porażki, teraz umiem wygrać i umiem przegrać .. bo mi nie zależy.
Znam fajny filmik w temacie - Siła spokoju, polecam.

Strony

Skomentuj