Rozpoczyna się gra o Krym - list gończy wysłany za Janukowyczem

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Wygląda na to, że sytuacja na Ukrainie zmierza w kierunku kolejnej eskalacji. Tym razem zgodnie z przewidywaniem pojawiła się kwestia Krymu. Ostatnie informacje wskazują na to, że Rosjanie przygotowują operację przejęcia części lub całości półwyspu.

 

O tym, że zajęcie Krymu jest akceptowane przez USA słyszeliśmy już od jakiegoś czasu, dlatego biorąc pod uwagę fakt, że mieszka tam 60% Rosjan i organizują się oni właśnie w oddziały samoobrony, wskazuje raczej na to, że zbliża się próba zbrojnego opanowania tego terytorium.

Fot. Алісa Антоновa/gazeta.sebastopol.ua

Na głównym placu Sewastopola zebrało się wczoraj ponad 30 tysięcy osób, głównie Rosjan, którzy wyrazili dezaprobatę do tego co dzieje się na Majdanie. Jak widać na powyższym zdjęciu pod mistem ustawia się już bariery przeciwczołgowe. Dochodzą też informacje, że przed jednostkami Floty Czarnomorskiej grupowane są transportery opancerzone. Niektórzy rosyjscy Internauci nagrali zdjęcia przedstawiające ruchy wojsk rosyjskich w kierunku zachodnim. Wszystko wskazuje na to, że "bratnia pomoc jest w drodze".

 

Z Kremla dochodzą informacje, że Władimir Putin zamierza teraz osobiście zająć się sprawą kryzysu ukraińskiego. Ma się zaangażować w mediacje. W międzyczasie prezydent Wiktor Janukowycz uciekł, a puczyści z Kijowa poszukują go listem gończym za maswe morderstwa. Nie wiadomo zatem z kim będzie mediował Putin, lub jego wysłannicy, bo wydaje się, że nie z Janukowyczem, który prawdopodobnie jest już poza Ukrainą.

 

Nie wydaje się być to obecnie możliwe, aby udało się rozwiązać problem bez wprowadzenia stanu wojennego na terytorium Ukrainy. Zresztą ostrzegał przed tym polski szef MSZ, Radosław Sikorski, którego nieostrożną wypowiedź nagrali dziennikarze. Było to przed podpisaniem porozumienia, które jak się okazało i tak było farsą.

"Jeżeli tego nie podpiszecie, będzie stan wojenny, armia, wszyscy zginiecie." powiedział Sikorski

Nagranie zrobiło duże wrażenie zarówno na wschodzie jak i na zachodzie. Jest ono bardzo szeroko komentowane. Można uznać, że było to po prostu zbyt emocjonalne wyrażenie dezaprobaty dla pewnych postaw wśród opozycjonistów.

Widmo wojny za naszą wschodnią granicą wcale się nie oddaliło i trzeba mieć świadomość, że Ukraina bankrutuje, ludzie nie dostaną emerytur, budżetówka płac, to jest materiał na kolejną rewolucję. Potrzebne są reformy, które sami dobrze pamiętamy, są po prostu bolesne, a mieszkańcy Ukrainy staną się jeszcze bardziej biedni. Nie ma co liczyć na to, że jeden zamach stanu załatwi sprawę.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika czerwony1904

Powiem tak prawdopodobnie

Powiem tak prawdopodobnie wprowadza stan wojenny na Ukranie co w konsekwencji spowoduje przyrost naturalny ludzi ktorzy za jakies 20 moze 25 lat beda nowa sila robocza tak jak my teraz ...czas naszej emgigracji prwdopodobie sie konczy ...mamy kapital , kapital ludzki ktory przyciagnie inwestorow do polski jesli tylko nasz rzad to wykorzysta ...mamy w Polsce madrych ludzi ...fachowcow ....przedsiebiorcow mozemy sie tym poszczycic ze my ludzie jestesmy duma Narodu Polskiego ....

Portret użytkownika koszer umysłów oryginał 2

Informacja z

Informacja z wyborcza.pl:
"Airbus 318 austriackich linii lotniczych Avcon Jet wyleciał z Kijowa i niespodzie­wa­nie wylądował na Okęciu (kilka godzin po podpisaniu porozumienia między prezydentem Ukrainy, a przedstawi­cie­la­mi opozycji). Wylądował o 21.20. Maszyna przyleciała tylko z załogą. Dwaj piloci i mechanik pokładowy przespali się kilka godzin w hotelu, a o czwartej rano wrócili do Kijowa".
Airbusy z serii Elite zarezerwowane są dla "elit". Podróżują nimi wyłącznie głowy państw oraz ich rodziny. Do końca nie wiadomo nawet kto jest właścicielem tych 33 samolotów. W każdym razie Avcon Jet jedynie zarządza maszynami, dostarcza pilotów i kasuje działkę z czarteru.

 

Portret użytkownika koszer umysłów oryginał 2

Skoro masz tak szeroką wiedzę

Skoro masz tak szeroką wiedzę o ruchu lotniczym to sprawdź bo informacja zawiera także konkretne oznaczenia tego samolotu i chyba można ustalić czy taki kurs został wykonany czy też nie? Podane są również, m.in. do Dubaju.
Według ciebie co dokładnie jest bzdurą? Istnienie takiego modelu Airbusa, istnienie floty 33 takich samolotów w Austrii, istnienie firmy która nimi zarządza czy tylko sam fakt, że ktoś z Ukrainy tym poleciał?
Prosiłbym o jednoznaczne i przekonujące dowody, że ta informacja to bajka bo jak na razie to nie przekonujesz mnie i wszystko bez wyjątku można tak skomentować jak ty wyżej.

Portret użytkownika koszer umysłów.

zniknął post z bulwersującym

zniknął post z bulwersującym artykułem, ale go znalazłem i wklejam. To oburzające:
cytuję:

"Skandal w Warszawie. Polacy eksmitowani z centrum stolicy, ich miejsce zajmie żydowski kibuc


| Jessica Zaleski, sob., 07/27/2013 - 23:44
 Prawdziwy skandal w Warszawie. Eksmitowano mieszkańców trzydziestu drewnianych domków fińskich, których osiedle znajdowało się niedaleko sejmu. Jedną z eksmitowanych osób jest 75-letnia aktorka Barbara Wrzesińska, od lat mieszkała w drewnianym domku w Warszawie.

Jak donosiły media na tym terenie miał powstać nowoczesny apartament. I niby to nie dziwiło, bo to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc w Warszawie, w niezwykle spokojnej i zielonej enklawie. Okazuje się jednak, że miejsce po eksmitowanych Polakach zajmą Żydzi. Teren i domki przekazano im nieodpłatnie.
W oczyszczonych z Polaków budynkach „powstanie kibuc z warsztatem stolarskim i ogródkiem. Młodzi Żydzi będą w nim przygotowywać sie do "życia w mieście"”. Jednym z inicjatorów przedsięwzięcia jest Jan Śpiewak z Żydowskiej Ogólnopolskiej Organizacji Młodzieżowej - można przeczytać na stronie gazeta.pl.
- Czerpiemy z lewicowej idei życia we wspólnocie, z idei ruchu syjonistycznego w Polsce. Przed wojną eksperymentalny kibuc istniał na Grochowie. Żydzi uczyli się tam pracy wytwórczej, roli. U nas będziemy prowadzić warsztat stolarski z użyciem tradycyjnych technik bez gwoździ. Będziemy uprawiać ogródek warzywny. Wielkich plonów może nie będzie, bo już jest późno, ale jakieś zioła na pewno wyrosną - stwierdza. I dodaje: - Chcemy też prowadzić dialog o tym, jakim miejscem ma być Jazdów - mówi Jan Śpiewak z Żydowskiej Ogólnopolskiej Organizacji Młodzieżowej".

Portret użytkownika    Wlodi

koszer umysłów oryginał 2

koszer umysłów oryginał 2 wrote:

Tak. To jest istotnie sprawa bulwersująca. Szkoda tylko, że autor tego posta podszywa się pode mnie. Takie syjonistyczne techniki dezinformacji, synku, to ty sobie poćwicz na onecie.

 przepraszam....:)
 Bo Cie lubie... Smile

Strony

Skomentuj