Rozpoczęto misję na asteroidę Bennu

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Amerykańska agencja kosmiczna NASA w trybie normalnym rozpoczęła misję ku asteroidzie Bennu.

 

 

W czwartek 8 września br. z Przylądka Canaveral na Florydzie wystartowała europejska rakieta nośna Atlas-5, unosząc w kosmos aparat OSIRIS-Rex.

 

W ramach misji nie tylko podjęta zostanie próba dostania się na planetoidę Bennu, ale także dokładne badanie i w konsekwencji transport próbek z powrotem na naszą planetę. Sonda osiągnie Bennu w 2018 roku. Dostawa regolitu z asteroidy na Ziemię planowana jest na rok 2023.

 

Badanie asteroidy Bennu jest bardzo ważne dla nauki, ponieważ zawiera ona prawdopodobnie szczątki z czasów powstawania Układu Słonecznego. Ponadto asteroid może być źródłem wody i minerałów. Zasoby naturalne szybko wyczerpują się na Ziemi i asteroidy mogą stać się pewnego dnia naszym zbawieniem.

Ocena: 

4
Średnio: 3.3 (3 votes)
Komentarze

Portret użytkownika cityrobert

Dlaczego prezydent USA

Dlaczego prezydent USA zaapeował by Amerykanie robili zapasy i nie wykluczył uderzenia w ziemię 700 metrowego obiektu w dniu 17.09.2016 roku .
                  Poinformowano oto o ogromnej 700-metrowej asteroidzie, która podobno leci do Ziemi i przyleci w dniu 17 września 2016 roku i której według stwierdzeń NASA nie da się obliczyć z powodu niestabilności toru lotu.
       Ponadto FEMA robi zapsy na 5 mln butelek z woda . Merkel dziwnym zbiegiem okoliczności nawołuje do robienia zapasów . Czy coś jest na rzeczy ? Czy nagłe porozumienie USA Rosja z 04.09.2016 roku dotyczy Strii czy asteroidy ? Myślę , że ciekawy temat i zachęcam do pogłębienia spostrzeżeń zainteresowanych .

Czy wystrzelenie ostatnio sond ma na celu zestrzelenie kosmicznej skały . Pamiętajmy 01.09.2016 roku sonda nie wystartowała i uległa zniszczeniu , a nowa sonda została wystrzelona 08.09.2016 roku o nazwie Ozyrys to słowo w mitologii oznacza Ozyrys (egip. Isir lub Iszir) – w mitologii egipskiej bóg śmierci i odrodzonego życia, Wielki Sędzia zmarłych.

Portret użytkownika Zenek :)

" unosząc w kosmos aparat

" unosząc w kosmos aparat OSIRIS-Rex "

 

-- "OSIRIS-Rex "  ----- OZYRYS-KRÓL -- i ZNOWU "magia" i egipskie ciągoty......

Ciekawe "z czym" naprawde ta "sonda" leci a może raczej "po kogo" by "zakrólował" na Ziemi nad "swoimi" niewolnikami.

Portret użytkownika Abzu

nooo właśnie, czemu ona spada

nooo właśnie, czemu ona spada XD ? nie róbcie jaj kurna... kolejna ściema ehh... by the way, jaki silnik napędza tą rakietę w próżni która niby jest w "kosmosie" bo odrzutowy raczej nie ma prawa , żeby był odrzut, musi być opór tak? niech mi to ktoś wyjaśni, bo narazie działa to tak jakby gość siedzący na krześle chciał sam siebie podnieść do góry trzymając za krzesło hehehe ..  jesli nie wiesz o co kaman, GRAWITACJA jest przyczyną , skutkiem i jedynym wyjaśnieniem bla blaaa blaa what is this nonsense ??

Portret użytkownika MiamiVibe

Asteroida źrodłem wody i

Asteroida źrodłem wody i minerałów i naszym zbawieniem ?? Na Ziemi jest od skurczesyna wody słodkiej i minerałów, wystarczy przestać zanieczyszczać zbiorniki i środowisko. No ale nadmierna eksploatacja to $$$$$$$, a chciwość ludzka nie ma ograniczeń Smile Wystarczy się opamiętać i nie będzie potrzeba wydawać milairdów na zabaweczki naukowców, które ostatnio trochę wybuchają nawet nie odrywając się od ziemi Smile Akurat rakiety pomagające ludzkości są najmniej ważne, najważniejsze że te służące do mordowania działają bez zarzutu...

------------------------

Wszystkie konwenanse, savoir-vivre i nonszalancki bon ton służą do sterowania społeczeństwem, by biło się o pozycje generowane przez najwyższe warstwy. To tylko potyczki o ładną obrożę i łańcuch.

Strony

Skomentuj