Rozpoczęły się poszukiwania meteorytu, który spadł w okolicach Abu Zabi

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Trzycentymetrowa skała może ujawnić informacje o historii naszego układu słonecznego, jeśli uda się ją oczywiście znaleźć. Meteoryt przeszedł przez atmosferę Ziemi jako kula ognia.

 

Astronomowie szukają pozostałości ognistej kuli, która spadła z nieba na pustynię Abu Zabi. Uważa się, że meteoryt wylądował na południe od Al Wathba po tym, jak został zarejestrowany przez kamerę w Centrum Astronomicznym. Meteoryt może zawierać ziarna pyłu gwiezdnego starsze niż nasz układ słoneczny i posiadać informacje o jego powstawaniu oraz historii geologicznej Ziemi, księżyca i gwiazd.

 

Nie będzie jednak łatwo znaleźć pozostałości ognistej kuli z ostatniego wtorku, określanej jako meteoryt o średnicy od jednego do trzech centymetrów i ważącej od dwóch do dziesięciu gramów. Astronomowie z Abu Zabi zawęzili lądowisko do pustynnego obszaru o powierzchni około 15 kilometrów kwadratowych w południowo - wschodniej części Emiratu.

„To bardzo ważne, aby znaleźć ten meteoryt, ale szczerze mówiąc, trudność polega na znalezieniu czegoś o średnicy od jednego do trzech centymetrów na bardzo dużym obszarze” - powiedział Mohammed Shawkat, dyrektor Międzynarodowego Centrum Astronomii w Abu Zabi (Abu Dhabi). „Wygląda na to, że obiekt mógł spaść w pobliżu drogi, co ułatwiłoby nam zadanie. Planujemy wielkie poszukiwania i miejmy nadzieję, że uda się go namierzyć”.

Meteor został sfilmowany przez kamery na dwóch stacjach Abu Zabi około 19:40 05 marca br. Obiekt wszedł w atmosferę Ziemi z prędkością 18 kilometrów na sekundę i prawdopodobnie zapaliła się na wysokości 95 km nad obszarem hodowli wielbłądów w Qoa i Umm Al Zamoul. Każdy, kto posiada więcej informacji na ten temat, może skontaktować się z astronomami w @AstronomyCenter lub w astronomycenter.net.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Joker

Powodzenia w poszukiwaniach

Powodzenia w poszukiwaniach Smile ktoś oglądał może film kosmiczne jaja? Była tam fajna scenka, tzn nie jedna ale ta byłaby akurat do tematu Smile ,, Przeczesac cała pustynię! " I to jak bardzo wzięli to do siebie rozwala na łopatki hahaha

Skomentuj