Rozpoczęły się eksperymenty w LHC z dwukrotnie większą energią zderzeń

Kategorie: 

Źródło: CERN

Zgodnie z harmonogramem Wielki Zderzacz Hadronów po przejściu wszelkich możliwych testów zaczyna regularną pracę. Rozpoczyna się zderzanie cząstek elementarnych z niemal dwukrotnie większymi energiami. Niektórzy sugerują, że praca tego urządzenia nie pozostaje bez wpływu na naszą planetę, a nawet ostrzegają, że przeprowadzane tam eksperymenty mogą doprowadzić do trudnego do przewidzenia kataklizmu.

 

Wielki Zderzacz Hadronów - LHC (Large Hadron Collider) to liczący 27 km pierścień z elektromagnesów, który jest zarządzany przez organizację CERN. Został on zbudowany w podziemnym tunelu na granicy szwajcarsko-francuskiej. Urządzenie tworzono w celu doświadczalnego potwierdzenia, istnienia tak zwanej "boskiej cząsteczki", czyli bozonu cechującego Higgsa. Podobno udało się to w 2012 roku, gdy LHC pracował jeszcze z połową dzisiejszej mocy.

 

Podwojenie energii zderzeń wymusiło trwająca 20 miesięcy modernizację akceleratora. Od początku maja trwały testy kolejnych obwodów. Przeprowadzano też zderzenia testowe. Teraz mają się rozpocząć regularne prace LHC w ramach kilku prowadzonych równolegle eksperymentów. Uczeni zaznaczyli hasłowo, że będą badać ciemną materię, wszechświaty równoległe i spróbują odtworzyć warunki panujące zaraz po powstaniu Wszechświata.

Rezultat eksperymentu widzianego detektorem CMS

Wykorzystanie LHC wzbudza wiele kontrowersji w środowisku naukowym. Niektórzy eksperci nazywają prowadzone tam eksperymenty "stąpaniem po polu minowym". I to nie chodzi im o fizykę tuneli podprzestrzennych czy generowanie osobliwości kwantowych czy małych czarnych dziur. Nie brakuje opinii, że akcelerator wpływa jakoś na ziemskie pole magnetyczne przyczyniając się do generowania zjawisk sejsmicznych na Ziemi. Przekonamy się już wkrótce czy regularna praca urządzenia wywoła jakiś związek z trzęsieniami ziemi czy też jest to po prostu zbieg okoliczności.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika zxc

Kto chce posłuchać sobie LHC

Kto chce posłuchać sobie LHC ten powinien mieć radio lampowe na zakres fal krótkich od 6-30MHz - takie stare radia.
Dwa dni temu 18,555MHz drugi element LHC 17,627MHz, synchronicznie tak aby wypadkowa była 928Hz.
Moc tego LHC jest porażająca.
ps. wartości odczytane (pośrednio) z częstotliwości pracy heterodyny.

Portret użytkownika syriues

Ale my przeciez wszyscy

Ale my przeciez wszyscy wiemy,ze diabel chce przeciwstawic sie Bogu i za wszelka cene chce sobie jak najwiecej czasu nami pomiatac.Ta zabawa jest nieuczciwa.Ja nie chce byc miedzy dobrem a zlem,Nie chce tego wybierac,nie chce urzywac swojego ja tylko po to bo ktos czegos zabrania albo moze cos daje.
To mnie juz zaczyna nieco krepowac.
Ten swiat i tak jest zrodzony na grzechu.
Co dalej?
Ja wam powiem co dalej,bedzie coraz dziwniej.Juz jest.Ostatnio widzialem dwoch kolesi,jeden zbieral kwiaty dla drugiego.Tak mi sie wydawalo.Bylo ich tylko dwoch.
Kradnie nam szatan to co powinno byc dla kobiet.Ja pie...........
O co tu chodzi?????????????
Mozna zwariowac w tym swiecie

Portret użytkownika Shayen

ja nie chce byc miedzy dobrem

ja nie chce byc miedzy dobrem a zlem,Nie chce tego wybierac
 

Neutralność to tchórzostwo, uwierz mi wiem co mowie. Pamiętaj dzielenie hamuje cię. Nigdy nie przejdziesz na wyższy wymiar będąc neutralny, Moje wyższe ja brzydzi się neutralnością Smile

Portret użytkownika pankanapka

W akceleratorze panuje

W akceleratorze panuje próżnia, więc ręka by spuchła najpierw. Jeśli dostał byś tą wiązką elektronów, przy maksymalnej mocy, to z ręką stalo by się to samo, co stało by się gdyby udeżył w nią pociąg wysokich prędkości. Jako że energia tego pociągu była by skupiona jedynie na jakiejś mikroskopijenj powierzchni, to wystarczyła by do zainicjowania rozbicia jąder atomów twojej ręki.
Twoja ręk wybuchła by w mikroeksplozji nuklearnej.

Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kon­taktują. Albert Einstein

Portret użytkownika inzynier magister

Mówię wam że w Polsce też się

Mówię wam że w Polsce też się prowadzi badania ! Nawet kosmiczne ! "Dyrektorem Biura Organizacyjnego w Polskiej Agencji Kosmicznej zostanie Katarzyna Tylingo-Chmielewska z Gdańska. Poprzednio zajmowała się sprzedażą samochodów. Kancelaria Premiera ujawniła kandydata wybranego na stanowisko dyrektora biura organizacyjnego Polskiej Agencji Kosmicznej. Wybór padł na Katarzynę Tylingo-Chmielewską, która – jak podkreśla kancelaria – „daje gwarancję wykonywania obowiązków służbowych na najwyższym poziomie”.
 
Katarzyna Tylingo-Chmielewska z wykształcenia jest klimatologiem. Ma 42 lata i dotąd zajmowała kierownicze stanowisko w handlu. Pracowała w salonie dilera Opla w Gdańsku.  Budżet Polskiej Agencji Kosmicznej na ten rok to 10 milionów złotych."
Rządzące elity kształtują Polskę na swój obraz i podobieństwo!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Arcanum

Mógłbyś się chyba domyślić,

Mógłbyś się chyba domyślić, że nie piszę o standardowym promieniowaniu kosmicznym czy np gamma ze Słońca. Pole magnetyczne nic nie pomoże, gdy są to protony o prędkościach prawie zbliżonych do prędkości światła. Niezwykle rzeadko zostają zaobserowane a jednak energie ich zderzenia przekraczają te produkowane w LHC.

Portret użytkownika nalepka

Dziś lecimy na Islandię z

Dziś lecimy na Islandię z Katowic...
A już zaczęły się przygody, kolega, który miał prowadzić samochów 4x4 stracił prawko na 3 miesiące - 150 na Łopuszuszańskiej...
I teraz jeszcze ten artykół Smile
Lepiej żeby "naukowcy" nie czegoś nie spaprali, bo weź i ucieknji z tej wysepki nie umiejąc pływać Biggrin

Pozdramiam i do napisania Smile

Strony

Skomentuj