Rozpoczęły się badania nad lekami przeciwnowotworowymi na bazie grzybów

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Współpraca między Oxford University a firmą biofarmaceutyczną NuCana ujawniła, że lek chemioterapeutyczny NUC-7738, opracowany na bazie chińskiego grzyba himalajskiego Cordyceps, jest czterdzieści razy skuteczniejszy w niszczeniu komórek nowotworowych niż jego odpowiednik.

 

Grzyb Cordyceps jest używany od wieków w tradycyjnej medycynie chińskiej do leczenia raka i innych chorób zapalnych. Jednak składniki kordycepsu szybko rozpadają się we krwi, co pozwala na dostarczenie do organizmu jedynie niewielkiej ilości substancji. NuCana postanowiła stosować kordyceps jako produkt leczniczy o ulepszonych właściwościach.

 

Korzystając z nowej technologii ProTide, eksperci firmy byli w stanie powiązać grupy chemiczne substancji Cordyceps z jej analogiem nukleozydowym Cordycepin. Umożliwi to dostarczenie leku do organizmu pacjenta bez rozpadu substancji. Jednocześnie nowy lek NUC-7738 jest o 40% skuteczniejszy niż sama kordycepina. Ma też mniejszą toksyczność dla organizmu.

 

Naukowcy prowadzą obecnie pierwsze próby kliniczne NUC-7738. Pierwsze wyniki wykazały, że organizm pacjenta dobrze reaguje na lek, a on sam skutecznie walczy z guzami nowotworowymi. Naukowcy będą nadal kontynuować badania.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Ósmy Pasażer Nostromo

Zatrute szkodliwymi

Zatrute szkodliwymi konserwantami i nadmiarem cukrów prostych jedzenie, woda, osmolone powietrze, siedzący tryb życia, wszechobecne promieniowanie elektromagnetyczne... zamiast przyczyny biorą się za skutek.

Organizm jest w stanie sam zwalczyć nowotwór w początkowym stadium, pod warunkiem, że ciało jest zdrowe i silne. Każdy z nas przechodzi nowotwór przynajmniej raz w życiu. Tak było, jest i będzie. Jednak ogromna ilość mutagenów w obecnych czasach utrudnia pracę organizmu.

Sport/seks, ZERO przetworzonej żywności, ograniczyć korzystanie z telefonu i wszystkiego, co nadaje na wysokich częstotliwościach, a gwarantuję, że przez wiele lat nie odwiedzicie lekarza. 

Skomentuj