Rozpoczęła się turecka inwazja na Syrię. Zdradzeni przez USA Kurdowie jeszcze stawiają opór

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Amerykańskie wojsko wycofało się już z północnej Syrii oddając pole armii tureckiej. Ministerstwo Obrony Turcji poinformowało, że rozpoczyna się faza lądowa operacji rzekomo przeciwko islamskim fundamentalistom z Państwa Islamskiego. W rzeczywistości nie ma wątpliwości, że celem są Kurdowie, dotychczasowi sprzymierzeńcy USA w walce z ISIS.

 

Tureckie F-16 rozpoczęły już bombardowania pozycji kurdyjskich. Tysiące uchodźców rzuciło się do ucieczki przed turecką armią spodziewając się represji. Kurdyjscy bojownicy twierdzą, że nadal trwają potyczki, a źródła tureckie twierdzą, że siły lądowe kontynuują natarcie wchodząc w głąb Syrii.

 

W amerykańskich mediach słychać oburzenie na Donalda Trumpa po jego osobistej decyzji oddania północnej Syrii pod okupację Turcji. Przeciwnego zdania byli wojskowi z Pentagonu,którzy przestrzegali, że będzie to katastrofa. Turcy postarają się z pewnością wyniszczyć ten naród tak jak w przeszłości zrobili z Ormianami.

Trump argumentuje, że komunistyczna kurdyjska partia PKK - Partia Pracujących Kurdystanu - która gra główne skrzypce jako polityczna reprezentacja Kurdów, to właściwie organizacja terrorystyczna, odpowiadająca za setki zamachów na terenie Turcji. Jej celem jest wyzwolenie Kurdystanu i stworzenie osobnego państwa.

 

Przez pewien okres czasu PKK stało się sprzymierzeńcem w zwalczaniu Państwa Islamskiego. Teraz gdy Kalifat został zniszczony, sojusznik Ameryki został porzucony na pastwę sąsiada o zapędach imperialistycznych. Trump nie ukrywa, że zrobił to, bo jego zdaniem tak się opłacało.Złośliwi mówią że amerykański prezydent przehandlował Kurdów za hotel Trump Tower, który niedawno został otwarty w Ankarze.

 

Z pewnością nagłe porzucenie sojusznika w imię interesów powinno stanowić przestrogę dla Polski, która pozostaje w bezalternatywnym sojuszu egzotycznym ze Stanami Zjednoczonymi. Z łatwością można sobie wyobrazić sytuację gdy Amerykanie będą mieli jakieś wspólne interesy z Rosją, przeciwko Chinom i mogą wtedy potraktować nas tak samo. Wycofają wojsko i pozwolą zrobić co trzeba agresorowi.

 

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.3 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Alvin

Z pewnością nagłe porzucenie

Z pewnością nagłe porzucenie sojusznika w imię interesów powinno stanowić przestrogę dla Polski, która pozostaje w bezalternatywnym sojuszu egzotycznym ze Stanami Zjednoczonymi. Z łatwością można sobie wyobrazić sytuację gdy Amerykanie będą mieli jakieś wspólne interesy z Rosją, przeciwko Chinom i mogą wtedy potraktować nas tak samo. Wycofają wojsko i pozwolą zrobić co trzeba agresorowi.

Well, chyba ta odpowiedź będzie na miejscu - stąd. Polecam również ten wywiad - telewizji wRealu24 z dr Szewko.

Ostatni tydzień przyniósł ogromny wysyp jojczenia, że "Polacy są w takim samym położeniu jak Kurdowie" i że "USA nas zdradzą tak jak Kurdów". Oczywiście gadanie o tym, że jesteśmy "jak Kurdowie" świadczy głównie o głupocie ludzi wygłaszających takie kretyńskie komentarze. W odróżnieniu od nas Kurdowie nie mają przecież własnego państwa, ich terytorium etniczne jest podzielone pomiędzy kilka krajów, a ich quasi-państewko w Rojawie jest czymś podobnym do Siczy Karpackiej z 1939 r. Kierująca nim organizacja jest ściśle powiązana z radykalnie lewicową ( o korzeniach stalinowskich) grupą terrorystyczną PKK. Tak jak Polska i Węgry miały w 1939 r. uzasadnione obawy co do Siczy Karpackiej i jej OUN-owskich władz, tak żaden turecki rząd nie tolerowałby obecności u swoich granic podobnego tworu PKK. Turcja jest bądź co bądź naszym sojusznikiem - sojusznikiem USA - z NATO. Wsparcie amerykańskich tajnych służb i Pentagonu dla Rojawy było stałym elementem zadrażniania relacji z Turcją i wpychania jej w objęcia Rosji i Chin.

A to groziło rozpadem NATO i utratą kontroli nad cieśninami czarnomorskimi.

Owszem kurdyjska milicja YPG bardzo pomogła w zniszczeniu Państwa Islamskiego w Syrii, ale Państwo Islamskie nie było dla USA ani dla Polski zagrożeniem strategicznym. Było problemem dla państw Bliskiego Wschodu, Europy Zachodniej oraz Rosji. Dla nas nie. To, że Amerykanie pomogli Kurdom w walce z ISIS - dostarczając im hojnie broni, amunicji, wsparcia sił specjalnych i ogromnego wsparcia lotniczego - to i tak było bardzo dużo i świadczyło o dobrej woli Amerykanów. USA nie mogą jednak wiecznie walczyć na skrawku pustyni w obronie kurdyjskiej niepodległości. Przypominam, że mowa tutaj nie o państwie mającym układy sojusznicze z USA - tylko o quasi-państewku, kierowanym przez organizację mającą na koncie liczne zamachy terrorystyczne. Robienie analogii z sojuszem pomiędzy Polską a USA jest więc skrajną głupotą. (Zwłaszcza, że autorzy takich komentarzy jednocześnie mówią, że "USA porzucą nas wrogom tak jak Kurdów" i jednocześnie przekonują, że "Rosja nie stanowi dla nas żadnego zagrożenia". Skoro więc Rosja nie jest zagrożeniem, to kto na nas napadnie: Czechy? Litwa? Szwecja?)

Trump ogłaszał decyzję o wycofaniu wojsk USA z Syrii już w grudniu 2018 r. Wówczas została ona zasabotowana przez cały aparat Głębokiego Państwa i lobby izraelsko-saudyjskie. Teraz mamy do czynienia z podobnym mechanizmem. Więc nie jojczcie też, że "Kurdów porzucają".

Same w sobie wycofanie się USA z Syrii miałoby dużo sensu. To krok w dobrym kierunku - wycofania USA z bliskowschodniego pierdzielnika i przekierowania ich zasobów w dużo ważniejsze regiony: Azji Wschodniej i Europy Środkowo-Wschodniej. Ani Państwo Islamskie, ani Syria, ani Iran nie są żadnymi strategicznymi wyzwaniami dla USA. Takimi wyzwaniami są: Chiny, Rosja i Niemcy. To zaś sprawia, że USA nie mają interesu w wycofywaniu się z Europy Srodkowo-Wschodniej - pasa lądu, uniemożliwiającego powstanie zwartego bloku od Paryża po Pekin.

Czy kiedyś ten interes jednak stracą? Nic nie jest w polityce pewne. Może za 20 lat nie będzie USA? Teraz jednak powinniśmy wykorzystać geopolityczne okienko i cieszyć  się z tego, że Trump nie chce się angażować w bliskowschodnim pierdzielniku. Niech martwi się Izrael i Arabia Saudyjska.

 

 

 

ZmianyNaZiemi to ruska propaganda w Polskim Internecie....  

Planeta Ziemia ma kształt kulisty. 

Dwie trzecie ze 144,5 mln Rosjanów żyje bez kanalizacji, prądu czy gazu - Большой успех.

Portret użytkownika inzynier magister

skąd Polacy mają mieć

Pan Grzegorz Braun kiedyś powiedział że jak wspomniał o masonerii, Macierewicz podszedł do niego i zasugerował iż o takich rzeczach głośno się nie mówi.. skąd Polacy mają mieć rzetelną wiedzę historyczną z zakłamanej komunistycznej histori po drugiej wojnie. Elity wymordowali Niemcy I sowiecka Żydo- komuna i do dzisiaj tych bandziorów chronią np:Stefan Michnik. Albo sukcesja komunizmu w Polsce, albo KONFEDERACJA! Profil marketingowy PiS to psy-op, operacja wojny hybrydowej przeciwko narodowi polskiemu i tak ich należy traktować.

Powiązania Kaczyńskiego z masonerią | M. Ziętek-Wielomska

https://www.youtube.com/watch?v=cJONRaK7MEg

Unia Europejska dziełem masonerii 2/2 dr Stanisław Krajski ważny film !

https://www.youtube.com/watch?v=PcTZ_7j2RKQ

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Kacper Borkowski

Inż mgr, jesteś do nieuczciwy

Inż mgr, jesteś nieuczciwy do końca!

W 1989 Kiszczak wpuścił do sejmu 30% tzw. „solidarnościowców” i co, i nic. -

Chociaż nie zupełnie za pomocą tego oszustwa wmówił że jest jakaś transformacja a zrobił uwłaszczenie komunistów!!!!!!!

Teraz robisz to samo, nie jesteś lepszy od Kiszczaka, tak samo okłamujesz Polaków!

Żeby coś zmienić potrzebna jest 2/3 większość!

Wszyscy których nabrałeś na swoją opłaconą agitację, będą mogli mieć słuszne pretensje do ciebie! TFU, TFU TFU

Portret użytkownika alvaro31185

Likwidacja pieniądza

Likwidacja pieniądza całkowitego musi być  bo pieniądze zagrażają życiu  ludziom i przez pieniądze są wojny likwidacja całościową pieniędzy rozwiąże problemy na świecie ch..... J w d.... Pe temu co wynalazł pieniądza 

JESTEM  NIEPELNOSPRSWNY  

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Dogro

Jest przestroga. To sojusznik

Jest przestroga. To sojusznik niepewny. To nie jest sojusznik. O bezpieczeństwo należy zawsze zadbać samemu. Własne siły pewna przyszłość. Decydujemy wtedy o bezpieczeństwie swoim i innych. Tylko atom nas zabezpieczy.

Portret użytkownika biedulka

Jaka inwazja na Syrię?. Czy

Jaka inwazja na Syrię?. Czy musicie powielać propagandę mas ogłupiania?. Północno-wschodnia Syria bogata w ropę naftową jest okupowana przez USA i Kurdów od wielu lat. Syryjczykom wraz z Rosjanami nie jest wygodnie wyzwalać te tereny ponieważ mają inne ważnejsze cele i politycznie nie jest dobre rozwiązanie Wygodniej było arcymistrzowskim ruchem Putina wykorzystać konflikt turecko-kurdyjski do rozpoczęcia wyzwalania okupowanych terenów północno-wschodnich rękami turków. I to wszystko. Należy patrzeć co z tego wyjdzdzie. W najlepszym przypadku cała okupowana północno-wchodnia część Syrii może wrócić do prawowitego właściciela czyli Syrii. Gra jednak się toczy i wyniki mogą być różne.

Strony

Skomentuj