Rozpoczęła się turecka inwazja na Syrię. Zdradzeni przez USA Kurdowie jeszcze stawiają opór

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Amerykańskie wojsko wycofało się już z północnej Syrii oddając pole armii tureckiej. Ministerstwo Obrony Turcji poinformowało, że rozpoczyna się faza lądowa operacji rzekomo przeciwko islamskim fundamentalistom z Państwa Islamskiego. W rzeczywistości nie ma wątpliwości, że celem są Kurdowie, dotychczasowi sprzymierzeńcy USA w walce z ISIS.

 

Tureckie F-16 rozpoczęły już bombardowania pozycji kurdyjskich. Tysiące uchodźców rzuciło się do ucieczki przed turecką armią spodziewając się represji. Kurdyjscy bojownicy twierdzą, że nadal trwają potyczki, a źródła tureckie twierdzą, że siły lądowe kontynuują natarcie wchodząc w głąb Syrii.

 

W amerykańskich mediach słychać oburzenie na Donalda Trumpa po jego osobistej decyzji oddania północnej Syrii pod okupację Turcji. Przeciwnego zdania byli wojskowi z Pentagonu,którzy przestrzegali, że będzie to katastrofa. Turcy postarają się z pewnością wyniszczyć ten naród tak jak w przeszłości zrobili z Ormianami.

Trump argumentuje, że komunistyczna kurdyjska partia PKK - Partia Pracujących Kurdystanu - która gra główne skrzypce jako polityczna reprezentacja Kurdów, to właściwie organizacja terrorystyczna, odpowiadająca za setki zamachów na terenie Turcji. Jej celem jest wyzwolenie Kurdystanu i stworzenie osobnego państwa.

 

Przez pewien okres czasu PKK stało się sprzymierzeńcem w zwalczaniu Państwa Islamskiego. Teraz gdy Kalifat został zniszczony, sojusznik Ameryki został porzucony na pastwę sąsiada o zapędach imperialistycznych. Trump nie ukrywa, że zrobił to, bo jego zdaniem tak się opłacało.Złośliwi mówią że amerykański prezydent przehandlował Kurdów za hotel Trump Tower, który niedawno został otwarty w Ankarze.

 

Z pewnością nagłe porzucenie sojusznika w imię interesów powinno stanowić przestrogę dla Polski, która pozostaje w bezalternatywnym sojuszu egzotycznym ze Stanami Zjednoczonymi. Z łatwością można sobie wyobrazić sytuację gdy Amerykanie będą mieli jakieś wspólne interesy z Rosją, przeciwko Chinom i mogą wtedy potraktować nas tak samo. Wycofają wojsko i pozwolą zrobić co trzeba agresorowi.

 

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.3 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

skąd Polacy mają mieć

Pan Grzegorz Braun kiedyś powiedział że jak wspomniał o masonerii, Macierewicz podszedł do niego i zasugerował iż o takich rzeczach głośno się nie mówi.. skąd Polacy mają mieć rzetelną wiedzę historyczną z zakłamanej komunistycznej histori po drugiej wojnie. Elity wymordowali Niemcy I sowiecka Żydo- komuna i do dzisiaj tych bandziorów chronią np:Stefan Michnik. Albo sukcesja komunizmu w Polsce, albo KONFEDERACJA! Profil marketingowy PiS to psy-op, operacja wojny hybrydowej przeciwko narodowi polskiemu i tak ich należy traktować.

Powiązania Kaczyńskiego z masonerią | M. Ziętek-Wielomska

https://www.youtube.com/watch?v=cJONRaK7MEg

Unia Europejska dziełem masonerii 2/2 dr Stanisław Krajski ważny film !

https://www.youtube.com/watch?v=PcTZ_7j2RKQ

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Kacper Borkowski

Inż mgr, jesteś do nieuczciwy

Inż mgr, jesteś nieuczciwy do końca!

W 1989 Kiszczak wpuścił do sejmu 30% tzw. „solidarnościowców” i co, i nic. -

Chociaż nie zupełnie za pomocą tego oszustwa wmówił że jest jakaś transformacja a zrobił uwłaszczenie komunistów!!!!!!!

Teraz robisz to samo, nie jesteś lepszy od Kiszczaka, tak samo okłamujesz Polaków!

Żeby coś zmienić potrzebna jest 2/3 większość!

Wszyscy których nabrałeś na swoją opłaconą agitację, będą mogli mieć słuszne pretensje do ciebie! TFU, TFU TFU

Portret użytkownika alvaro31185

Likwidacja pieniądza

Likwidacja pieniądza całkowitego musi być  bo pieniądze zagrażają życiu  ludziom i przez pieniądze są wojny likwidacja całościową pieniędzy rozwiąże problemy na świecie ch..... J w d.... Pe temu co wynalazł pieniądza 

JESTEM  NIEPELNOSPRSWNY  

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Dogro

Jest przestroga. To sojusznik

Jest przestroga. To sojusznik niepewny. To nie jest sojusznik. O bezpieczeństwo należy zawsze zadbać samemu. Własne siły pewna przyszłość. Decydujemy wtedy o bezpieczeństwie swoim i innych. Tylko atom nas zabezpieczy.

Portret użytkownika biedulka

Jaka inwazja na Syrię?. Czy

Jaka inwazja na Syrię?. Czy musicie powielać propagandę mas ogłupiania?. Północno-wschodnia Syria bogata w ropę naftową jest okupowana przez USA i Kurdów od wielu lat. Syryjczykom wraz z Rosjanami nie jest wygodnie wyzwalać te tereny ponieważ mają inne ważnejsze cele i politycznie nie jest dobre rozwiązanie Wygodniej było arcymistrzowskim ruchem Putina wykorzystać konflikt turecko-kurdyjski do rozpoczęcia wyzwalania okupowanych terenów północno-wschodnich rękami turków. I to wszystko. Należy patrzeć co z tego wyjdzdzie. W najlepszym przypadku cała okupowana północno-wchodnia część Syrii może wrócić do prawowitego właściciela czyli Syrii. Gra jednak się toczy i wyniki mogą być różne.

Portret użytkownika alvaro31185

Pokrój Syrje jak salami

Pokrój Syrje jak salami poczym łaczac w całość wtedy Turcja się poszerzy o terytorium syrji co to oznacza zmianę układu sił jak nie konfliktu międzynarodowego na szeroką skalę wtedy można już mówić o 3 wojnie światowej 

JESTEM  NIEPELNOSPRSWNY  

Strony

Skomentuj