Rozpoczęła się poważna erupcja wulkanu La Cumbre na Wyspach Galapagos

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Wulkan La Cumbre, położony na wyspie Fernandina, w zachodniej części archipelagu, zaczął nową faze aktywności. Rozpoczęła się ona 12 stycznia 2020 r. około 18:15.

 

Pierwsze zdjęcia pokazują promieniowe pęknięcie wzdłuż południowo - wschodniej krawędzi wulkanu z przepływami lawy opadającymi na brzeg. Podczas gdy wulkan Taal gwałtownie wybuchł na Filipinach, nowa duża erupcja wulkanu La Cumbre rozświetliła Wyspy Galapagos.

 

Przed silną eksplozją na sejsmometrach wokół wulkanu odnotowano wzrost aktywności sejsmicznej.

 

Fernandina jest jedną z najmłodszych wysp archipelagu. Jej wartość ekologiczna jest bardzo wysoka, ponieważ ekosystemy zamieszkują tak wyjątkowe gatunki, jak legwany lądowe i morskie, węże, endemiczne szczury, kormorany nielotne, pingwiny i inne. Na wyspie brak populacji ludzkiej.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika RisingStar

To jest ewidentny dowód na to

To jest ewidentny dowód na to, ze odwrocilismy sie od boga. Wszystkie katastrofy są jego gniewem na nas.

Nie no k*rwa żartuję XD

Spotykając właśnie takie wpisy (wielokrotnie) doszedłem do wniosku, że ludzie na niezrozumiałe dla nich zjawiska próbują je w najprostszy sposób sobie wyłtumaczyć. Wtedy staje się to dla nich takie zrozumiałe Taki dysonans poznawczy. Gdy fundamentem "wiedzy" (lub niewiedzy) są steki bzdur, to nie dziwić się, że potem wychodzi masło maślane. I gdy cokolwiek nie pasuje do tego fundamentu automatycznie to odrzucamy. W ZNZ takich reakcjonistów jest multum. Ch*j z faktami, co nas interesuje tysiąc naukowców, którzy poswiecili całe życie na badanie danych zjawisk wg teorii naukowej. Ja wiem lepiej, bo jam jest uniwersum wiedzy. Ci naukowcy to z pewnoscią przekupione osoby na uslugach szatana/reptilianow/żydów (niepotrzebne skreślić). Oczywiscie rozmowa z takimi osobami nie ma sensu w myśl zasady: "Mów do dupy, to cię osra". Kończąc wpis skwituję go tym:

Nie wierz we wszystko, co przeczytasz w internecie" Arystoteles
 

 

Każdy człowiek żyje, wierząc w to, co wie, oraz w to, czego doznaje. Sumę tych doświadczeń zwie rzeczywistością. Lecz wiedza i poznanie to pojęcia niejednoznaczne, są niczym więcej jak tylko ułudą, iluzją wykreowanego przez siebie świata.

Skomentuj