Rozpoczęła się potężna ofensywa terrorystów na Aleppo

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Global Panorama/CC BY-SA 2.0

Dziś rozpoczęła się długo zapowiadana ofensywa różnych radykalnych ugrupowań zbrojnych, finansowanych przez Zachód, na terytorium kontrolowane przez armię rządową w mieście Aleppo. Niektórzy twierdzą, że jest to prawdopodobnie ostatnia taka bitwa.

 

Już od pewnego czasu pojawiały się wieści, że terroryści zaplanują kolejny atak aby znieść oblężenie we wschodniej części Aleppo. Do kolejnej wielkiej walki przygotowywały się obie strony konfliktu. Do zachodniej, zabezpieczonej przez wojsko strefy, przybyły jakiś czas temu duże ilości czołgów, żołnierzy i inne rodzaje zaopatrzenia.

 

Terroryści nacierają szczególnie od strony zachodniej i północnej. Siły lądowe otrzymują wsparcie od rosyjskiego i syryjskiego lotnictwa. Z kolei "rebelianci", jak to określa zachodnia propaganda, przy pomocy artylerii ostrzeliwują pozycje wojsk ze wszystkich stron - również ze strefy oblężonej. Media podają, że spadające pociski przyczyniły się już do śmierci co najmniej kilkunastu cywilów.

 

Po kilku godzinach, islamiści twierdzą, że zdobyli pobliske wsie przy zachodniej części miasta Aleppo i zmierzają w kierunku terenów zurbanizowanych. Dla atakujących terrorystów czas z pewnością nie jest na rękę - zmierzający do Syrii lotniskowiec Admirał Kuzniecow ma zajmować się przede wszystkim zwalczaniem wrogich sił w muhafazie Aleppo, również wokół samego miasta.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika LordOfTheBots

Generalnie obcinacze głów

Generalnie obcinacze głów odnieśli dość spore sukcesy i zajęli kawał terenu, gdyż SAA wycofała się w obawie przed okrążeniem.

Osobiście na ich miejscu bym się nie cieszył z tych zwycięstw bo coś czuję miętę przez rumianek, że zostało to zaplanowane przez Rosję. Posunięcie strategiczne.

Rosja przerwała bombardowania Aleppo ze wględu na ludność cywilną, która jest uwięziona w kotle. Terroryści zajęli tereny wolne od cywili więc nic już nie stoi na przeszkodzie by jutro rosyjskie suszki zaczęły ich wybijać na tych "nowozajętych" terenach.

Portret użytkownika X

twoja wypowiedź jest nie

twoja wypowiedź jest nie logiczna i sprzeczna wewnętrznie: przecież gdyby SAA właśnie dala się okrążyć to terrorysci wyszliby na czyste pozycje do odstrzału (bo właśnie na tereny wolne od cywili) i doszłoby do rozpoznania ogniem (czyli zdradziliby pozycje). Wystarczyłoby ich wymieść z powietrza.

Powodem wycofania jest slabość SAA. Niestety Assad (nawet wspierany przez rosję) jest za słaby na ryzykowanie kotła.

Portret użytkownika Ottn33

Ej X rzeczywiscie jestes

Ej X rzeczywiscie jestes totalnym dyletantem w kwestii taktyki. w razie wojny nie chcialbym zebys byl moim dowodcą. Mozesz dowodzic swoimi gaciami co najwyzej. Przeczytaj jeszcze raz te glupoty co napisales i spal sie ze wstydu.

Portret użytkownika LordOfTheBots

Od razu widać, że nie masz

Od razu widać, że nie masz pojęcia o wojsku, taktyce i strategii, a ponadto nie orientujesz się w sytuacji w Aleppo, że o aktualnej sytuacji politycznej w jakiej jest Rosja i Syria nie wspomnę.

W takich okolicznościach chyba lepiej się nie udzielać niż swymi wypowiedziami wykazać totalne dyletanctwo?

Portret użytkownika X

bardzo przeceniasz swój

bardzo przeceniasz swój 'profesjonalizm' i poziom swoich poglądów.

nic się nie zmieniło od lat w twojej głowinie i jak byłes beton tak jesteś.

ps.

Rosja ma tylko jeden atut: rakiety atomowe.Wszystkie pozostałe (niestety, nad czym boleje) ma USA.

I nie stosuj durnych uogólnień na sytuację polityczną rosji i syrii, bo moja wypowiedź dotyczyła okrążenia i braku logiki w twoim wnioskowaniu, a nie geopolityki czy choćby rosyjskiej strategii.

Mówiłem jedynie, że brak logiki w TWOIM myśleniu. stricte w twoim.

Strony

Skomentuj