Rozpoczęła się oczekiwana burza magnetyczna, możliwe zorze polarne nad Polską

Kategorie: 

Źródło: NASA

Zgodnie z zapowiedziami choć wcześniej niż miała rozpoczęła się silna burza geomagnetyczna po dotarciu do Ziemi plazmy z ostatniego rozbłysku M7.3. Burza według analityków miała rozpocząć się około godziny 20-tej polskiego czasu, jednak impuls dotarł do naszej magnetosfery około godziny 14-tej.

 

W tej chwili burza przybiera powoli na sile, indeks planetarny Kp pnie się systematycznie w góre i w tym momenicie jego wartość wynosi +5. Według najnowszych prognoz na najbliższe godziny prognozowany jest wzrost indeksu nawet do poziomu 8 co odpowiada burzy geomagnetycznej G4, jeżeli tak się stanie bardzo duże szanse na zobaczenie zorzy polarnej na niebie będą mieli mieszkańcy większości państw europy północno-środkowej w tym Polski.
 
Warto na bieżąco sprawdzać stan indeksu planetarnego, zasięg zorzy polarnej oraz polaryzację. Przypominamy że gdy indeksp Kp osiągnie poziom 6 na północy Polski mogą już tworzyć się zorze polarne, czym większy będzie indeks tym zasięg zorzy zwiększa się w głąb naszego kraju. Burza potrwa do jutra więć szanse na zobaczenie tego niecodziennego zjawiska na naszej szerokości geograficznej jest dość spora. 
Aktualnie prędkość wiatru słonecznego dochodzi momentami do 700 km/s, gęstość protonów wynosi 10p/cm3 natomiast wskaźnik Bz jest lekko ujemny co powoduję, że zorza polarna będzie przesuwać się systematycznie na południe.
 
 
 
 
Więcej informacji na portalu zmianysolarne.pl 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Anakin23
Portret użytkownika Anakin23

Redaktor naczelny portalu zmianysolarne.pl specjalizujący się w kwestiach związanych z aktywnością słoneczną i pogodą kosmiczną.


Komentarze

Portret użytkownika pleban

watpie zeby bylo widac zorze

watpie zeby bylo widac zorze ale posiedze do 3 rano ,ogdaliscie film wyscig z czasem z  timberlejkiem
 w przyszłości walutą jest czas. Najbogatsi, czyli młodzi, zdrowi i piękni mogą żyć tysiące lat, podczas gdy biedota budzi się co rano, mając do dyspozycji kilkanaście godzin a jak wiadomo pany tego swiata chca czipowac ludzi itp i zastanawiam sie czy kiedys nie wymysla cos podobnego bo to dopiero bylo by przechlapane

Portret użytkownika Roobaczkowa

A ja mam odwrotnie! Zawsze

A ja mam odwrotnie! Zawsze podczas tego zjawiska energia mnie rozpiera i czuję się świetnie. Chce mi się jeździć na rowerze, biegać. A zwykle jestem ospała i raczej brakuje mi energii, niskie ciśnienie, niski poziom cukru itd.

Portret użytkownika MonaLisa

ja też przez ostatnie 1,5

ja też przez ostatnie 1,5 roku czuję się świetnie pod czas burzy słonecznej, ale przed tym - w szczególności lata 02.2010-06.2012 po prostu konałam, zresztą tutaj 2012 często razem z innymi pisaliśmy o tym. Teraz widać to - u bardzo wielu są baterie energetyczne " dostosowane do wibracji kosmicznych i słonecznych.
Te osoby, co cierpią - muszą w takie dni odpoczywać i postarać się pozytywnie myśleć, o fajnych i pięknych rzeczach. To pozwoli otworzyć umysł na przejęcie większej porcji słonecznej energii. To jest cudowna, życiodajna i twórcza energia.
Tak, jak pisze Robaczkowa - wprost rozpiera nas!
Osoby mroczne, nic nie odbierające i nie odczuwające - niech nie odpisują, bo na nich też kiedyś przyjdzie czas, tylko muszą przemienić się pozytywnie, i nie wypisywać wrednych i obrażających wpisów. Skoro ktoś nic nie odbiera - nie znaczy, że tego "czegoś" nie ma! Kosmos tętni energetycznie i empirycznie! Pozdrawiam!
Aha, teraz akurat mieliśmy burze, z gradem i piorunami, a grzmot - jakby niebo "spadło na ziemie", aż budynek drżał od udarów piorunów. Zrobiło się biało, nic nie widać przez 25 min przez ścianę deszczu i gradu... (Niemcy wschodnie). Myślę, że na naszym Śląsku to samo, bo nie idzie się dodzwonić...

Strony

Skomentuj