Rozpoczęła się nowa seria pożarów w południowo-wschodniej Syberii

Kategorie: 

Źródło: filing.pl

Od 28 czerwca 2016 roku, w prowincji Rosji Krasnojarsk mają miejsce liczne pożary. Wstępne dochodzenie wykazało, że przyczyną pożarów są najprawdopodobniej burze, które nie dają spokoju mieszkańcom południowo-wschodniej Syberii. Obserwacje satelitarne potwierdzają również występowanie kolejnych, nowych pożarów w pobliżu jeziora Bajkał oraz w prowincji Irkuck.

 

W dniu 29 czerwca 2016 roku, od godziny 10:00 lokalnego czasu, w prowincji Krasnojarsk odnotowano 27 pożarów lasów, które znajdują się w dzielnicach Jeniseju, północnym Jeniseju, Kezhemsk, Boguchany, Evenki, Motyginskiy, Nizhneingashsky i Yemelyanovsky. Jak informuje Komsomlskaya Pravda, do tej pory spłoneło aż 3 000 hektarów lasów. Pożary najszybciej rozprzestrzeniały się w czasie wczesnych,  godzin porannych .

Ponad 600 osób jest już zaangażowanych przy udzielaniu pomocy służbie gaśniczej. Ponadto, w dniu 28 czerwca, strażacy w prowincji wyeliminowali 21 pożarów na obszarze powyżej 2 000 hektarów. Kezhemskogo, Boguchansky, Evenki i dzielnica Motyginsky ogłosili stan wyjątkowy oraz ograniczyli dostęp do obszarów leśnych.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Skomentuj