Rozpoczęła się nowa faza wojny ukraińskiej - trwają regularne walki z wykorzystaniem artylerii i czołgów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Można już chyba powiedzieć, że zawieszenie broni, jakie trwało od zdobycia przez siły zbrojne Noworosji miejscowości Debalcewe, właśnie się skończyło. Wczoraj doszło do regularnych walk podczas szturmu na miejscowość Marinka. Ukraińcy, aby utrzymać pozycję użyli artylerii, zakazanej w porozumieniach mińskich.

 

W ataku na Marinkę wzięło udział około tysiąca żołnierzy wspomaganych przez kilkanaście czołgów i dział samobieżnych. Miejscowość nie została zdobyta, a skutkiem ataku są kolejni zabici nie tylko wśród walczących, ale też po stronie ludności cywilnej. Mówi się o przynajmniej 37 ofiarach wczorajszych walk.

 

Wygląda na to, że zaczyna się realizacja rosyjskiego planu odcięcia Ukrainy od Morza Czarnego. W pierwszym etapie będzie działania wojenne będą przedstawiane jako konieczne w celu stworzenie korytarza lądowego do Krymu. Potem jednak z pewnością kolejnym celem będzie Odessa, aż po Naddniestrze. Nie wiadomo ile czasu dają sobie Rosjanie na przeprowadzenie tej kampanii wojennej, ale prawdopodobnie właśnie widzimy jej początek.

 

W tym kontekście mogą niepokoić sygnały płynące ze strony rosyjskiej Rady Federacji. Poinformowano, że w najbliższych dniach gremium to zbierze się na nadzwyczajnym posiedzeniu. Zaapelowano do deputowanych, aby pozostawali w okolicy Moskwy i by byli w stałym kontakcie.

 

Rada Federacji to odpowiednik polskiego Senatu, czyli izba wyższa parlamentu. Warto przypomnieć, że 1 marca 2014 roku, gdy wojna ukraińska dopiero się rozpoczynała na dobre, Rada Federacji udzieliła zezwolenia prezydentowi Putinowi na zaangażowanie w konflikt militarny na Ukrainie. Potem cofnięto to w lipcu ubiegłego roku i oficjalnie rosyjscy żołnierze nie biorą udziału w tej wojnie.

 

Co tym razem zostanie przegłosowane na nadzwyczajnym posiedzeniu? Czy będzie to kolejna zgoda na zaangażowanie armii rosyjskiej poza granicami Federacji? Bardzo możliwe, że w najbliższych dniach dowiemy się o oficjalnym zaangażowaniu Rosji w konflikt ukraiński. Biorąc pod uwagę fakt, że armia amerykańska podbija kolejne kraje już od kilku dekad, Rosjanie mogą powiedzieć, że oni i tak nie są tak agresywni jak Amerykanie, tylko zabezpieczają swoje interesy i w sumie z tej perspektywy patrząc będą mieli rację.

 

Nie wiadomo jednak czym się to dla nas skończy, bo Polska w NATO staje się logicznym celem ewentualnego uderzenia Rosji. Wojna, która na razie toczy się 1600 km od naszych granic, może się znaleźć u nas w ciągu kilku dni. W tak niebezpiecznych czasach nie żyliśmy od 1939 roku. Nawet groźba wybuchu konfliktu nuklearnego jest obecnie wyższa niż podczas sławnego kryzysu kubańskiego w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Ssmoq

KLAUS!!! Odychasz Polskim

KLAUS!!! Odychasz Polskim powietrzem i krzyczysz ze nie jest zatrute !!!Człowieku zrób coś z sobą bo jesteś żałosny wipisujesz głupoty bez spojżenia na fakty czy kary Histori!!!Pracuje w Niemczech z Niemcami i są równiesz Rosjanie,te dwa narody wstydza sie tego co zrobili ludzie w ich krajach pod flagami Faszyzmu(SS) i Komuny(CCCP)ja ich rozumiem ale was Ukrainców któży jesteście dumni ze dzieci na sztachety przymocowane do płotów wbijaliście ludzi do drzwi na zywca przybijaliscie!Kobiety w cioży gwałciliscie i głowy rozbijaliście.Nawet wyrachowani SSmani zastanawiali się z kąd u was ta dwu licowość i takie pomysły odbierania życia!Jesteś w mojich oczach zwykłym gó..em bo bojisz sie do sweko bestialskiego kraju wrcić a w naszym dzielasz sie by co??? odwracać naszą uwagę od faktów!!!pewnie jeszcze studia Ci Podatnicy opłacają !!!Ścierwo masz na pierwsze na drugie Cykor !!!przyjedz do Niemiec i powiec żę są faszystami lub pojedz do Rosji i powiec że wielbią stalina to spotkasz moc na swojej twarzy!!!ale jak sie pojedzie do USRALINY to podskakuja ze są POTOMKAMI DZIECIO BUJCÓW I MORDERCÓW KOBIET I WSZTSTKICH BEZBRONNYCH.BRAVO BRAVO masz powody do dumy z swych przodków,bo nie ma nic prostrzego w waszym kraju jak mordować Demonicznie bezbronych i być dumnym z tego !!!Ps słyszałem ze bandy upa jak znajdowały nowoczesne toalety to sie w nich myli i kompali,nie wiedzieli co to tak prymitywni mogą być tak bestialscy!!!

Portret użytkownika Klaus

Nawet nie będe odpowiadał na

Nawet nie będe odpowiadał na ten bełkot IDIOTO czy napisałem kiedyś,że ciesze się z rzeźi na Wołyniu ? ku**a weź myśl to nie boli.. 
Oni się wstydzą za ZSRR ?!! uważaj bo uwierzę w to, do dziś mają pomniki zbrodniarza Lenina i jego samego zabalsamowanego.. 
Radzę ci nauczyć się pisać po Polsku bo w oczy kolą te błędy językowe i ortograficzne a jak jesteś w niemczech to mo**a w kubeł, siedzisz tam to siedz.. 

SSmoq wrote:
 
pojedz do Rosji i powiec że wielbią stalina to spotkasz moc na swojej twarzy!!! 

Właśnie w tej chwili napisałeś całą prawdę o Rosjanach nie chcą się wyprzeć ich idei którymi żyli przez 70 lat oni dalej są mentalnie w tym okresie i chyba nigdy z niego się nie wybudzą. 

Ban na czas nieokreślony.
Moderacja

Portret użytkownika drako_tr

Klaus napisał:  "czy

Klaus napisał:  "czy napisałem kiedyś,że ciesze się z rzeźi na Wołyniu ?"...
TAK UKRAIŃCU, NAPISAŁEŚ, ale moderator skasował...brzmiało to mniej więcej: „Wy polaczki zasłużyliście sobie na wołyńską rzeź…”.
..jeszcze raz cię TCHÓRZU zapytam, czemu nie bronisz swojej ojczyzny...?...przecież taki "kozak" jesteś...jakże odważnie opluwasz swoich gospodarzy, czyli Nas Polaków...
...skoro tak bardzo nienawidzisz Rosjan, czemu nie pojedziesz z nimi walczyć co ???? ... ehhh...bo ty zwykły tchórz jesteś, boisz się, i tyle.
Jedna rada, skoro już tu jesteś, tu w Polsce, nie zapominaj, że jesteś gościem, i "...mo**a w kubeł,..."

Portret użytkownika Klaus

powiedziałem,że jesteście

powiedziałem,że jesteście odpowiedzialni tak samo za Wołyń jak Ukraińcy,ty TCHÓRZU chcesz się do bandytów przyłączać wtedy jak ojczyzna będzie cię potrzebowała najbardziej pomyśl... 
Zapytam się o to samo ciebie skoro tak plujecie na UE i USA to dlaczego nic z tym nie zrobicie tylko siedzicie na dupach i nie idziecie bojkotować ? co słucham cię SRAKO ?

Ban na czas nieokreślony.
Moderacja

Portret użytkownika drako_tr

"...powiedziałem,że jesteście

"...powiedziałem,że jesteście odpowiedzialni tak samo za Wołyń jak Ukraińcy" - czy ty czasem czytasz co piszesz...?...wobec tego, co napisałeś, ty jesteś winien najbardziej… widzisz, też umiem pisać bzdury.
"...chcesz się do bandytów przyłączać..." - nie, ja chcę się od BANDYTÓW uwolnić, przyłączając się do tych, których CI SAMI BANDYCI, potwornie się boją, więc próbują szczuć nań inne Państwa, czy wymyślają "sankcje" ...ci sami BANDYCI, wywołali wojnę w twojej ojczyźnie Ukraińcu, i zabijają niewinnych LUDZI...ci sami BANDYCI mordują też Palestyńskich cywili...i wreszcie, CI SAMI BANDYCI zrobili Polaków w "balona", zniszczyli i rozkradli Polskę, a teraz chcą wywołać wojnę z Rosją, by zginęło jak najwięcej Polaków... otwórz wreszcie oczy człowieku, na Ukrainie stało się dosłownie to samo!!!!
"Zapytam się o to samo ciebie skoro tak plujecie na UE i USA to dlaczego nic z tym nie zrobicie..." wiesz co to ustawa 1066, wiesz co by się TERAZ stało z tymi, którzy spróbowali by się przeciwstawić...???...jako że masz przeogromne problemy z odpowiedną interpretacją faktów, napiszę ci, że teraz, syjonistyczne  pachołki z Wiejskiej, mogli by poprosić Niemców o "bratnią pomoc", a ci z kolei, mieli by prawo strzelać nawet do kobiet w ciąży... DLA TEGO, należy poczekać na reakcję Putina...i gdy nastąpi odpowiedni moment, wówczas zrobić co należy...zapewniam cię, że ten moment jest już baaaardzo bliski.
"...SRAKO..."??? nadal masz srako ???, to jest poważne, jeszcze odwodnienia dostaniesz...poproś partnera, by cię przez kilka dni nie "ruszał" może ci przejdzie, jak nie, to może do "ginekologa" się zarejestruj... Smile
 
 

Portret użytkownika Klaus

Dobra Ruskie dzieci kiedy

Dobra Ruskie dzieci kiedy niby rosja była bratnie nastawiona do kogoś ? 
A może wtedy gdy rozbierała Polskę NIE ? a to może w 1920 ? też NIE ? albo jak napadali Polskę w 1939 ? wtedy to też byli "bracia" ?! lub komunizm gdy Polska była pod ruskim butem i kazali się uczyć ich zawszonego ruskiego języka ? no wtedy też byli braćmi ?! dochodzi do tego wielki głód na Ukrainie,wojna w czeczeni,Gruzji,Afganie jest tego dużo takie pytanie GDZIE WY BYLIŚCIE NA LEKCJACH HISTORII ? 
I nie tłumaczcie się, że do byli żydzi mnie to nie obchodzi gadali po Rosyjsku,przyszli z ruskiej ziemi a wy tu o żydach przecież to jest ZAKŁAMANIE HISTORII I WYBIELANIE ROSYJSKICH MORDÓW I WOJEN.. 
Mniej czytajcie RT a więcej czegoś co nie da wam propagandy do łba. 

Agresja ZSRR na Polskę - 17.09.1939 - 17.09.2012 Pamiętamy

Ban na czas nieokreślony.
Moderacja

Portret użytkownika Komik

drako_tr,  pisze do Admina

drako_tr,  pisze do Admina Johna Molla:
"John, kilka TROLLI klatkę przegryzło…mógłbyś, no wiesz, „wskazać” im ich miejsce…bo nas te śmierdziele nie słuchają…" /bo jak nie to nu, nu, nu, John/.
John Twoi protegowani tacy jak: drako_tr, excar, inzynier magister, Diabolus Minimu, uważają Ciebie za tzw. "miękką kitę" i myślą że mogą Ci mówić co masz robić, ale ty się nie daj John.
Wiem John że jesteś dobrym i przyzwoitym człowiekiem  i nie pozwolisz na to żeby ktoś mówił Ci co masz robić.
Z wyrazami szacunku - Komik

Portret użytkownika drako_tr

...ty faktycznie "Komik"

...ty faktycznie "Komik" jesteś...ale fajno, że wziąłeś do siebie to, o co POROSIŁEM Moderatora, a nie KAZAŁEM -jak to stwierdziłeś manipulatorze...
Moderatora Jona szanuję za otwartość, a właśnie CIEBIE, uważam za "miękką kitę"...co "rurka" Ci zmiękła...? mam Ci przypomnieć Twoje komentarze...?...i "szacunek" jaki w nich wyraziłeś ...? ... teraz cwaniaczku się podlizujesz...?...udajesz pokornego, pokrzywdzonego ....
"...nie pozwolisz na to żeby ktoś mówił Ci co masz robić..." zacytuj, faryzeuszu, gdzie ja NAKAZAŁEM John-owi co ma robić..???? .a może Ty nie rozróżniasz prośby od nakazu...?
"...skąd w ludziach tyle nienawiści..." - a skąd jej tyle w Tobie...???chcesz odpowiedzi, zajrzyj w swoje wnętrze...o ile je masz...
"...może kiedyś stanie się cud i ludzie zaczną się szanować..." - allleż z Ciebie HIPOKRYTA ... oczywiście, że się stanie....wiesz kiedy...?...jak Ty też zaczniesz ich szanować...proste?
A teraz popracuj troszkę na pojęciem "szacunek"...
"/bo jak nie to nu, nu, nu, Komik/."

Portret użytkownika Klaus

Stary radzę ci terapię

Stary radzę ci terapię odwykową od koputera i to co ty napisałeś to na pewno nie była prośba tylko POLECENIE sprawdz w słowniku co to słowo znaczy. 
Ależ ja ci pokażę bo pan chyba "ślepy" a nie "otwarty" gdzie nakazałeś mu co on ma zrobić.. 

Srako_tr wrote:
 
mógłbyś, no wiesz, „wskazać” im ich miejsce…bo nas te śmierdziele nie słuchają…    
 
Jak sam wodzisz (lub nie) kazałeś by on nas "zbanował" bo ci się po prostu nie podobają użytkownicy o odmiennym zdaniu co na tej stronie jest tak częste,że aż codzienne. 
No HIPOKRYTO i co na to powiesz ?

Ban na czas nieokreślony.
Moderacja

Portret użytkownika drako_tr

"No HIPOKRYTO i co na to

"No HIPOKRYTO i co na to powiesz ?"- ano to, że Komik i Klaus to jeden troll, pod dwoma nickami...hmmm...ciekawe który z Was, to samiec "ALFA"...?
 
"...bo ci się po prostu nie podobają użytkownicy o odmiennym zdaniu..." nie podobały  mi się chamskie wulgaryzmy jakich użyłeś/użyliście...
 
"Stary radzę ci...ble, ble, ble..."a ja ci radzę Ukraińcu, byś swoje "rady" zachował dla siebie.. strasznie niedouczony, czy też głupi jesteś, nie widzisz różnicy między "mógłbyś" a "masz" ...
oto przykład:
1. .."mógłbyś klausiku wreszcie zmądrzeć, boś głupi jak jakiś Ukrainiec ?" to jest prośba...
2. "masz klausiku wreszcie zmądrzeć, boś głupi jak jakiś Ukrainiec !" - a to nakaz, teraz widzisz różnie "ośle"?
Prosząc Johna, o wyłapanie" zdziczałych, śmierdzących i przeklinających  Trolli, miałem na myśli zdziczałe, śmierdzące i przeklinające Trolle, nie Ciebie/Was "Klaus&Komik SP.ZOO", ale skoro "Was" to tak dotknęło, wnioskuję, że jesteście świadomi WASZEGO trollingu ...  ale, że się do tego oficjalnie przyznacie... kompletnie się nie spodziewałem Smile
..zaraz zaraz...a może ...
 

 
 

Portret użytkownika drako_tr

Wzruszyłeś mnie do łez troską

Wzruszyłeś mnie do łez troską o mój organizm, ale może wpierw zajmij się swoim … ostatnio, to z Ciebie masa „jadu” wypłynęła…ja nie używam wulgaryzmów…
Widzę, że pracujesz nad szacunkiem do ludzi…i to się chwali, oby tak dalej…tyko nie weź tego za złośliwość, czy szyderę …
Widzisz…? wystarczy odrobina dobrej woli, i da się normalnie popisać.
Pozdrawiam również.

Portret użytkownika John Moll

Tak, przeczytałem tę

Tak, przeczytałem tę wiadomość... Nie chcę odpowiadać na takie komentarze. Nie trzymam żadnej strony i uważam że każdy z Was ma trochę racji w tym, co pisze. Nie chcę nikogo banować ale nie pozwolę też żeby ktoś narzucał mi co mam robić. Zbanowałem już AMRa - to było konieczne, może kiedyś wróci (jeśli się poprawi) - ale na tym koniec. Podajmy sobie wszyscy ręce i zakończmy tę wojnę polsko-polską.

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

PS: Jak będę bogatszy, wystartuję jako kandydat na prezydenta.

Portret użytkownika Komik

"Podajmy sobie wszyscy ręce i

"Podajmy sobie wszyscy ręce i zakończmy tę wojnę polsko-polską."
Ty chyba żartujesz, już mam trzy minusy, a przewiduję około dziesięciu. Jeżeli nie piszesz tak jak ci których wymieniłem, jesteś Żydem, Ukraincem itp.
To nie w tym kraju i nie na tym portalu.
Ludzie w naszym kraju są chciwi, zawistni, a przez to podli i okrutni, tak jak to ma być w dniach końca.
Pozdrawiam

Strony

Skomentuj