Rozpoczęła się kolejna burza magnetyczna osiągając średnie poziomy intensywności

Kategorie: 

Źródlo: NASA

Do Ziemi zaczyna docierać koronalny wyrzut masy CME, który powstał po rozbłysku M3.7, do którego doszło 4 listopada. Pierwsze wzmożenie siły wiatru słonecznego wykryto już wczoraj w godzinach wieczornych. W krótkim czasie jego prędkość wzrosła do 700 km/s co odpowiada sztormowi słonecznemu na poziomie G2.

 

Napór naładowanych cząstek ze Słońca rozpoczął się około 17:35 UTC kiedy to jako pierwszy wyższe poziomy odebrał satelita pierwszej linii ostrzegania, ACE. Według jego wskazań prędkość wiatru słonecznego wzrosła z 400 km/s co jest typowym wynikiem, do niemal 700 km/s. Ogólna siła pola magnetycznego generowanego w ten sposób podniosła się z 5 nT do 19 nT.

 

Według astrofizyków wiatr słoneczny pozostanie na podwyższonym poziomie przez następne 3 dni, od 7 do 9 listopada. Efekt wywołany pierwotnie przez przelatujący komponent plazmy z CME zostanie bowiem zintensyfikowany z powodu aktywności dziury koronalnej, otworu w słonecznej magnetosferze, z którego wypływa stały strumień szybko poruszających się wysokoenergetycznych cząstek.

Obecnie indeks planetarnych fluktuacji Kp waha się na poziomie 6 i to od jego ewentualnego wzrostu zależy czy dzisiaj w nocy będzie się dało zaobserwować zorzę polarną nad Europą. Oprócz tego silna burza magnetyczna może wywierać wpływ na ziemskie sieci energetyczne, prowadząc do ich unieruchomienia. Tradycyjnie takie emisje są niebezpieczne dla satelitów na niskich orbitach.

 

Podczas burzy magnetycznej często też gorzej czują się ludzie, na których zjawisko to zawsze jakoś wpływa. Jedni jakoś sobie z tym radzą, a inni narzekają na bóle na przykład głowy. Prawdopodobnie jest to spowodowane zaburzeniami w przepływie krwi w naczyniach kapilarnych, które wykryto badając wpływ burz magnetycznych już w przeszłości.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Talon

Informacje o takich

Informacje o takich zjawiskach powinny być podawane w mass mediach na bierząco jako stały element pogody... To pozwoliło by się ludziom przygotować za wczasu w razie nadchodzącej burzy a tak? Burza nadejdzie spali elektronikę a 90% ludzi nawet nie będzie wiedziała co się dzieje.

Portret użytkownika Won

Chyba naprawde konkretna ta

Chyba naprawde konkretna ta burza jest a rozbłysk celny, bo pierwszy raz mam tak że nawala mnie dosłownie całe ciało..... do tego takie dziwne ni zmno ni gorąco...... aż tak jak dziś to nie miałem jeszcze, ale z drugiej strony to dobrze, więcej demonicznego syfu i blokad się wypali i Ziemia troche bardziej ożyje.... Smile

Portret użytkownika wyraz

5.11 miałem zmożoną chęć

5.11 miałem zmożoną chęć melanżu. Niestety nie miałem możliośći skończyło się na 2 piwskach (normalne jak jest burza to przychodzi ochota). Natomiast od 6.11 godziny popołudniowe zacząłem się dziwnie czuć i poszedłem w kimę. Dziś też w godzinach popołudnioych się położyłem i leże i myślę może jest coś ze słońcem bo nie czuję się typowo chory. Spradzam Zmiany Na Ziemi i co pierwsza wiadomość BURZA SŁONECZNA.....
Przypadek nie sądze.....

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

alvaro.. Udajesz naiwnego,

alvaro.. Udajesz naiwnego, czy ktoś ci podpowiada co pisac...? Owszem bóle głowy i skaczące ćiśnienie to nie wpływ "burz słonecznych" tylko napieradalania nas HAARP-em,o wzmocnionym działaniu powłoki chemitralowej ziemi umozliwiającej selektywne operowanie mikrofalami oraz falami dźwiekowymi w zakresie infradźwiekowym.
Po to m.in realizuje się program chemitrails, uniwersalny program do depopulacji, gdyż bez niego HAARP nie mógłby dotrzec do dowolnego zakatka ziemi. Ten chemitralowy ekran odbija owe promienie pod dowolnym kątem, "slizgając" sie po zakrzywionej tym ekranem powierzchni i trafaiajc w dowolny punkt na Ziemi.
Pisze się w mediach o "burzach" słonecznych aby pod ta osłona mgły niszczyć nasze systemy krwionosne...
Burze słoneczne były, sa i będą, ale z tego powodu nigdy głowa nie bolała ani cisnienie nie skakało z normalnegpo do 200/120..
Mikrofale to mikrofalówka a te powodują mikroskrzepy w krwioobiegu a więc u starszych (i nie tylko) ludzi zatory, zawały i wylewy.
Dobrego zdrowia zycze... Lol
Studiuję te zjawisko od 14 lat... Więc coś nie coś sie dowiedziałem a ze strzępków informacji jak z puzli zbudowałem całość...

Portret użytkownika H.R.

I tu masz całkowitą rację.

I tu masz całkowitą rację. Burza magnetyczna może doprowadzić do lekkiego rozkojarzenia, czyli chwilowych, drobnych kłopotów z koncentracją, a i to u osobników raczej b.wyjątkowych, ale na pewno burza nie spowoduje takich ciężkich, somatycznych objawów u człowieka, jak opisane w artykule. Najcięższy objaw, jaki może się teoretycznie przytrafić, to amnezja, wykasowanie pamięci bardzo silnym polem magnetycznym, ale w przypadku burzy magnetycznej, to tylko teoria w stylu Mc Gywera.

Portret użytkownika Pulsar

@spacepol Jakim tam

@spacepol
Jakim tam wiarygodnym źródłem?!
Czy Anakin z konstruował słońce że wie jak działa?
On też bazuje na domysłach jak każdy z nas. I tylko głupi naukowcy myślą że wszystko już na dany temat wiedzą.

Strony

Skomentuj