Rozpoczął się zrzut do oceanu 11 tysięcy ton skażonej wody

Kategorie: 

globe-net.com

TEPCO, właściciel elektrowni jądrowej Fukushima Daiichi, poinformał o rozpoczęciu zrzutu do Pacyfiku ponad 11 tysięcy ton skażonej wody użytej wcześniej do chłodzenia uszkodzonych reaktorów. Wcześniej koncern dementował powstanie skażenia oceanu, teraz prowadzi regularny zrzut. Rzecznik TEPCO wyraził ubolewanie.

<--break->

Koncern Tokyo Electric Power Co. zadecydował w poniedziałek o bezprecedensowym zrzucie ponad 11 tysięcy ton radioaktywnej wody. Jak twierdzi firma woda ma niewielki poziom radiacji. Mimo to w normalnych warunkach nie jest dozwolone dokonywanie zrzutów wody o takim poziomie promieniowania. Cała operacja wykonywana jest w celu uzyskania miejsca na przyjęcie wysoko radioaktywnej wody, której występowanie w zakładzie wstrzymuje prace renowacyjne.

 

 

Ostateczna wielkość wody, któa zostanie wprowadzona do Pacyfiku sięgnie 11 500 ton. Rząd japoński poinformował, że emisja tego zanieczyszczenia była nie do uniknięcia w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Poziom radioaktywności ścieku według oficjalnych informacji przekracza normę 500 razy. Oczywiście to nie powoduje aby przedstawiciele rządu nie mogli stwierdzić, że "nie ma większego zagrożenia zdrowia"

 

TEPCO używało w poniedziałek kolorowych barwników aby ustalić po kolorze skąd wydobywa się wysoce radioaktywna woda, która jak przypuszczano pochodzi się z okolic reaktora nr 2. Koncern poinformował, że nie było możliwe ustalenie ścieżki przepływu.

 

Podczas ogłaszania decyzji o pozbyciu się mniej skazonej wody, rzecznik rządu Yukio Edano powiedział, że priorytetowe jest teraz zastopowanie wycieku wysoce radioaktywnej wody.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Paulina

Ludzie ale Japończycy musza

Ludzie ale Japończycy musza jakoś żyć..ja wiem, że nas to nie dotyczy, ale uważam że Japońskie władze powinny zrobić wszystko co w ich mocy aby ratować tamtych ludzi. Dziwi mnie tylko dlaczego świat jest taki obojętny na ich katastrofę.

Portret użytkownika pies

 te reaktory wysadzic

 te reaktory wysadzic  bamba,popola sie1dzien i spokoj ,,,,,,,,zrubcie cos z tym/ krajem wynalazkow/zatruja ludzi i biedne niewinne ssaki ryby ptaki ,szokzgina w meczarniach.bo to ma sie ulatniac kilka miesiecy az wyparuje

Skomentuj