Rozpaczliwa walka o Olimp! Greccy strażacy mierzą się z olbrzymim pożarem

Kategorie: 

Źródło: @VPetsopoulos (Twitter)

Pożar lasu na półwyspie Półwysep peloponeskim, zbliża się do starożytnej Olimpii. Greckie władze starają się powstrzymać rozprzestrzenianie się ognia, jednak strażacy stanęli przed poważnym wyzwaniem. Do tej pory, wykopano już pasy przeciwpożarowe oraz podlano tereny wokół zabytkowych obiektów.

 

Pomimo wysiłków 160 strażaków i całej dostępnej technologii, płomienie zbliżają się do Muzeum Archeologicznego i innych lokacji starożytnej Olimpii. Na polecenie władz, ze względów bezpieczeństwa ewakuowano okolicznych mieszkańców i turystów. Na miejsce przybyła minister kultury i sportu Lina Mendoni. Najtrudniejsza sytuacja jest na wyspie Eubea. Według wstępnych danych pożar zniszczył tam około 300 domów w kilku z tamtejszych wsi. Niektóre z ewakuowanych osób, zostały zabrane bezpośrednio z plaży łodziami Straży Przybrzeżnej.


Źródło: @hajrimt01 (Twitter)

Grecja doświadcza obecnie jednej z najgorszych fal upałów od dziesięcioleci. Ekstremalne fale upałów w południowej Europie, doprowadziły do temperatury rzędu 47,1 stopnia Celsjusza. Ostrzeżenia przed upałem ogłoszono również w Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Włoszech, Rumunii, Serbii i Turcji. W ostatnich dniach śmiertelne pożary ogarnęły część Turcji i wymusiły ewakuację kurortów turystycznych.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika ARTUR

Gdyby trzeba było najechać

Gdyby trzeba było najechać Syrię to Turcja mogłaby natychmiast wystawić armię ludzi , tysiące ton sprzętu i kilkadziesiąt samolotów , dlaczego nie można użyć sprzętu jednej z największych armii świata do powstrzymania ognia ? Zapewne taki jest zamysł władzy i może ktoś mówić że to teoria spiskowa lecz fakty nie kłamią . W Grecji też stacjonują ogromne siły NATO które mogą zatrzymać pożar nawet bez pomocy natowskiej Turcji .

Portret użytkownika ARTUR

Wyobraż sobie że sprzętu

Wyobraż sobie że sprzętu ciężkiego używa się do robienia pasów oddzielających kwartały terenu w celu opanowania ognia , czołg jest idealny . Transportery mogą podwieżć ludzi w ilości kompanii w dowolne miejsce nawet po płonącym gruncie . Samoloty mogą dokonać desantu oddziałów pod nadzorem strażaków w miejsca trudno dostępne . Można zabezpieczyć ewakuacje śmigłowcami o dowolnym czasie zawisu nad osobani poszkodowanymi a wojskowy sprzęt gaśniczy jest niewspółmiernie wydajny do cywilnego gdyż opiera się na halonie . Czy potrzeba używać wojska do bezsensownych ćwiczeń lub zabijania , może jednak ćwiczenia praktyczne w ratowaniu byłyby bardziej dochodowe i społecznie użyteczne.

Skomentuj