Różowa rzeka w Singapurze! Mieszkańcy nie mają pojęcia co zmieniło jej barwę

Kategorie: 

Źródło: The Straits Times

Woda przepływająca przez zatokę Sentosa w Singapurze, zmieniła kolor na różowofioletowy we wtorek 12 stycznia 2021 r. Mieszkańcy są zaskoczeni nagłą zmianą barwy wody, której towarzyszy również zapach siarki.

Pierwsze oznaki pogarszającego się stanu wody, pojawiły się 5 stycznia, kiedy zaczął się z niej wydobywać zapach przypominający gnijące jajka - powodowany prawdopodobnie przez siarkowodór. W ciągu kilku dni zapach nasilił się, a od środy do niedzieli w pobliżu wybrzeża zaczęły pojawiać się martwe ryby.

W poniedziałek rano sprawdzono wodę, lecz nie znaleziono martwych ryb, a zapach zupełnie zniknął. Mieszkańcom wydawało się, że najgorsze minęło i wszystko wraca do normy, lecz we wtorek woda zmieniła kolor na purpurowy. Władze państwa-miasta nie ustaliły jeszcze źródła problemu i poproszono jedynie aby nie uprawiać w rzece jakichkolwiek sportów wodnych.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Skomentuj