Rozmowy w Mińsku skończyły się fiaskiem, ale ustalono zawieszenie broni

Kategorie: 

Źródło: Twitter/@KyivPost

Oglądając obrazki z konferencji pokojowej w Mińsku trudno nie mieć skojarzeń do konferencji jałtańskiej, która ustaliła ład w Europie po II wojnie światowej. Jedna różnica jest zasadnicza, rozmowy w Mińsku niczego nie kończą, a raczej pokazują totalny impas w jakim znaleźli się wszyscy w przypadku Ukrainy.

 

Oficjalne wyniki rozmów są takie, że od 15 lutego ma nastąpić zawieszenie broni, rosyjskie wojsko ma opuścić teren Noworosji, a obie strony konfliktu mają zaprzestać ostrzałów rakietowych i artyleryjskich. W praktyce oznacza to, że przed nami 3 dni krwawych walk o Debalcewo, strategiczną miejscowość, która jest węzłem kolejowym i drogowym, łączącym Ługańsk z Donieckiem.

 

Jeśli od poniedziałku na wschodzie Ukrainy ma być rzeczywiście zawieszenie broni, to do tego czasu Debalcewo prawdopodobnie zostanie zdobyte, albo po prostu zajęte przez separatystów. Znajdujący się tam żołnierze ukraińscy będą się musieli wycofać. Jeśli to nie nastąpi to po prostu nie będzie żadnego zawieszenia broni. Zresztą pojawiają się doniesienia, że z terenu Rosji znowu wjechały duże kolumny czołgów (50 sztuk) i innego ciężkiego sprzętu. Po co miałby tam wjeżdzać jeśli nie do walki.

 

Nie wiadomo co dokładnie oczekiwał Władimir Putin, ale nieoficjalnie mówi się, że przywódcy Niemiec i Fracji byli zaskoczeni skalą żądań. Prawdopodobnie chodzi o uzyskanie korytarza lądowego na Krym, ponieważ most przez Cieśninę Kerczeńską będzie zbudowany w perspektywie kilku lat. Rosjanie naciskają nadal na federalizację Ukrainy i autonomię dla Donbasu. Putin naciskał też Poroszenkę, aby zaczął rozmawiać z władzami samozwańczyk republik Ługańskiej i Donieckiej. Ukraińcy nie chcą o tym słyszeć, bo nie mogliby nadal opowiadać o terrorystach, z którymi walczą.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika bogdan4957

Może nie na temat,ale:  Kto

Może nie na temat,ale:  Kto to jest ta pani Ogórek,kandydująca na pezydenta? ( Czyżby jeszcze jedno ziarno GMO którym chce stary rząd uraczyć polskie społeczeństwo ? ) Bo z dzisiejszych wiadomości radiowej trójki,wynika,że jest to jakaś osoba bardzo ważna dla rządzących,ponieważ cytuję: JEST POD ZAMKNIĘCIEM.NAWET ŻYWNOŚĆ MA DOSTARCZANĄ DO POKOJU Koniec cytatu.

asenizator

Portret użytkownika Wlodi

Widac nie znacie ani zycia

Widac nie znacie ani zycia ani historii. Sprawa musiala sie skonczyc tak ze rusek musial z niej wyjsc z twarza mimo ze musial ustapic. Przypomnijcie sobie - walka toczyla sie o donbas czy wplywy na calej ukrainie? Putin ukraine stracil a donbas bedzie strefa sporu i tak i tak.
Gdyby byl osaczony to z powodow prestizowych by nie ulegl. Wojna by trwala i przybierala na sile. Przypomnijcie sobie kryzys kubanski. Chruszczow przegral sromotnie ta zagrywke jednak nikt nie trabil o sukcesie usa lecz o kompromisie. Tak to dziala - rowniez i tym razem. Wazne ze projektem noworosji mozemy sie podcierac.

Portret użytkownika Michaleddon

Syjonisci pieknie

Syjonisci pieknie wykorzystuja aspiracje imperialistyczne róznych narodów i twardo prowadzą swiat potulnych baranów, czyli nas wszystkich w globalna demolke, tj. III WS. 
Nie sledze wszystkich poczynan politycznych i raczej nie jestem dobry w dyplomacji ale rozumuje sobie tak. A posluze sie oficjalnym nazewnictwem geopolitycznych, bo wiadomo ze chodzi o syjonistów szczujacych innych do agresji, No to wiec:
1. Ameryka, upadajaca ekonomicznie na łeb i szyję i przekazujaca powoli acz nieublaganie pałeczke przewodnictwa Chinom jest zywwotnie zainteresowana wojna pomiedzy Azja i Europą by utrzymac status mocarstwa wiodącego i rozdającego karty w swiecie.
2. Unia Europejska a raczej Niemcy sa zywotnie zainteresowane rządzeniem przynajmniej Europą,
3. Chiny sa juz potezne i bardzo bardzo zagrażja Rosji pozycji Lidera w Azji. Sadze ze ta pozycja juz teraz wiaze sie głownie tylko z przewaga terytorialna Rosji w Azji ale moge sie mylic.
4. Rosja jest zywotnie zainteresowana utrzymaniem pozycji Lidera zarówno w Azji jak i zdobyciem dominacji w Europie (zmarginalizowaniem Uni Ewropejskiej), czyli króótko mówiac hegemonią w EuroAzji by i miec jedynego przeciwnika na planszy czyli USA a pewnie i jego w polityce dlugofalowej widza pokonanego..
5.Jest wyrazna tendencja do wykreowania NWO na bazie ONZ/NATO czyli pod dyktando USA/Izrael.
 
Moje wnioski:
1. Ameryka wykreowala konflikt ukrainski i wszelkimi sposobami bedzie wciagac Nato/Ue do wojny z Rosja az do skutku lub całkowitego zamkniecia Rosji w jej granicach, czyli znisczenia jej imperialnych ambicji.
2. UE a raczej Niemcy konfliktu z Rosja nie chca, stad Minskie rozmowy, by tego uniknac lub dogadac sie jak Ribentrop/Mołotow jesli nie da sie inaczej.
3. Rosja jesli marzy o NWO w stylu "słowianskim" nie moze sobie pozwolic na izolacje jej do jakiej dązą Stany.
4. Majac, a raczej myslac ze tyły maja zabezpieczone (umowy z Chinami) mogą sie w koncu zdecydowac na chirurgiczne ciecie i zmasowana inwazje na Europe w celu wyeliminowania UE, przejecia kontroli nad Euroazja i jednoczesne zdobycie przewagi nad USA, gdyz USA jesli nie wywola wojny wyniszczajacej i EUrope i Azję jest zwyczajnie juz ugotowane.
5. Taki moment krytyczny do powyzszego planu widze w ewentualnym szybkim odzyskaniu przez Rosje dawnych satelitów (Pribaltika, Bialorus) i upadku Ukrainy na rzecz Rosji przy kompletnym braku reakcji militarnej UE?USa. Przez reakcje widzialbym natychmiastowa relokacje znacznych sił do krajów graniczacych z Rosja, czyli od Rumuni po Polske by ostudzic zapał Rosjan. I teraz tak Usa swoich wojsk nie wysle, bo przeciez im chodzi o wojne w Europie a nie pokoj, bron dla tych krajów sprzedac, o tak, ale wojska nie.
A EU raczej nie ma mocy decyzyjnych, armii ani samozaparcia by w taki sposób zareagowac. Raczej przyjmie układ geopolityczny z tego zaraz po IIWS za faktyczny i skupi sie na swoich dodytczasowych czlonkach liczac ze Rosji wystarczy co zdobedzie.
6. I tu moze byc niespodzianka czyli nagla inwazja na bierna Europe przez Czechy/Rumunie z planem dojscia az po Atlantyk z jednoczesnym odzyskaniem ziem zachodnich przez Niemców.
7. Jesli to sie stanie, Chiny nie zachoowaja przymierza z Rosja bo to bedzie oznaczac zaakceptowanie pełnej władzy Rosji w Eurazji, a przy upadku handlu miedzynarodowego na skutek wojjny i potega CHin padnie "w jeden dzien". Tylko podboj Rosji, osłąbionej bo z wojskami daleko nad Atlantykiem przy zruinowanej wojną Europie moze zapenic tym samym hegemonie Euroazjatycka Chinom.
8. Na to z kolei nie moze zgodzic sie USA wiec jak juz wszyscy beda sie mocno wykrwawiac zaatakuja Chiny.. oczywiscie w Europie i Azji, nie u siebie). po raz kolejny wzbogacajac sie na wojnie, nie tracac swojej infrastruktury i bedac "wyzwolicielem Europy i Swiata poraz drugi... 
 
P.S. Oczywiscie jest jeszcze kwestia Israel/Muzułmanie która tez sie w cała tę "wojne" wpisuje ale i tak juz dlugi tekst wiec pomijam ten watek choc tez istotny dal całosci..
Dobrze ze nad wszystkim est jeszcze Stwórca bo nasza biedna planeta nie przezyła by tej jatki "bombowej" bez jego ingerencji która niewatpliwie nastapi w kulminacyjnym momencie konfliktu swiatowego.
 
 

Jeszcze dzien najwyzej dwa wszystko sie odmieni i zrozumiesz ile jest szczęścia tu na Ziemi...

Portret użytkownika Zenek :)

  Dobrze kombinujesz. Nawet

 
Dobrze kombinujesz. Nawet bardzo dobrze.
Dodaj jeszcze podpuszczonych przez zydów arabów (sunnici) jacy najadą Europę i będzie prawie to co rozpisał Nostradamus.
 
I nie zapominaj o angolach radośnie mieszających w tym całyym kociołku i napuszczajacych wszystkich na siebie. Oni tylko pozornie "STOJĄ Z BOKU", oni są jak jak stara baba co obgaduje każda kume po kolei napuszczając je wzajemnie na siebie by się cieszyć z ich kłótni i zarabiać na ich wojnach. FED to angielski sojusz banków !!.
 

Portret użytkownika Michaleddon

Najwaazniejszej ostatniej

Najwaazniejszej ostatniej konkluzji zapomnialem dodac:
Finalnym efektem powyzszych dizalan byloby... wprowadzenie NWO w stylu Usraela, czyli dokładnie taki jaki przygotowuja od dłuzszego czasu. Pionki odegraja swoje role...cel osiagniety... Sad

Jeszcze dzien najwyzej dwa wszystko sie odmieni i zrozumiesz ile jest szczęścia tu na Ziemi...

Portret użytkownika wojna.INFO

Z tego co mi wiadomo to

Z tego co mi wiadomo to zawieszenie broni ma być od 15.02.2015 od godziny 00:00, czyli od niedzieli a nie poniedziałku. Co innego gdyby miało być od 24:00 (która to godzina zresztą nie istnieje).
Mam nadzieje że strony konfliktu nie będą mieć takich "nieporozumień".

Portret użytkownika Zenek :)

1. " „Amerykański kanał

1.
" „Amerykański kanał informacyjny CNN nazwał w reportażu telewizyjnym na ukraińskie wojska rządowych otwarcie „pro-USA Troops” ( sic!)
Czy był to tylko błąd pisarski – tego nie udało się ustalić.
Wojna na wschodzie Ukrainy ostatnimi dniami nasila się. Podczas gdy USA senator McCain wzywa do sprzedaży broni dla rządu w Kijowie. Administracja-Obamy tymczasem rozstrzygnie o wspieraniu kilku oddziałów armii ukraińskiej.Niezależnie od tego faktu jest oczywiste, że Kijów uzależnił się w ostatnich tygodniach od zaplecza wojskowego Stanów Zjednoczonych.
 
Armia Ukraińska od marca będzie kształcona przez armię amerykańską. Batalion amerykańskich żołnierzy będzie odpowiedzialny za wsparcie trzech batalionów Ukraińców, powiedział Komendant Główny Armii USA w Europie, Ben Hodges, w środę w Polsce. Powinni nauczyć się między innymi, jak chronić się przed atakami artylerii przez Rosjan i prorosyjskich rebeliantów we wschodniej Ukrainie, powiedział Hodges. Według doniesień mediów, tworzenie ośrodka planuje się niedaleko Lwowa (prawdopodobnie Lemberg)
Wsparcie z tzw. Broni „nieśmiertelnej” funkcjonuje od połowy ubiegłego roku. Materiały dostarczane przez USA mają nie służyć do strzelania, ale dla ogólnej poprawy wyposażenia wojskowego. Jednakże, nie jest wykluczone, że broń śmiercionośna została już dostarczona.
 
Grupa hakerów twierdzi, że odkryła kilka tygodni temu, iż plany dostaw broni są już w toku. Grupa podała informacje o zhakowaniu przez telefon komórkowy członka delegacji USA, wiceprezydent USA Joe Biden podczas wizyty w Kijowie.
 
Na swojej oficjalnej stronie internetowej, działacze opublikowali pokrojone dokumenty wykazujące, że amerykański rząd planuje dostarczenie 400 karabinów snajperskich, 2.000 karabinów szturmowych, 720 granatników, 200 wyrzutni granatów, 70.000 granatów i 150 rakiet Stinger i 420 pociski przeciwpancerne.
Ostatnio prezydent USA Barack Obama opublikował nowy pakiet pomocy dla Ukrainy po rozmowie telefonicznej z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Obaj przywódcy zgodzili się, że ważna jest pomoc finansowa dla stabilizacji gospodarczej i wojskowej strefy kryzysu, twierdzi Biały Dom.
Międzynarodowy Fundusz Walutowy powinien przygotować się do nowej pomocy kredytu.
Od kilku miesięcy pojawiają się doniesienia, według których najemnicy amerykańskiego firmy ds. bezpieczeństwa Academi są zaangażowani na Ukrainie. Firma Academi (dawniej Blackwater) jest znana z bliskich związków w kręgach wojskowych i uczestniczyła w wojnie, w Iraku”
 
źródełko:_http://www.neopresse.com/europa/pro-amerikanische-truppen-der-ukraine/"
 
(https://adnovumteam.wordpress.com/2015/02/13/wojna-domowa-na-ukrainie-13-02-2015r-160-dni-od-pierwszego-rozejmu/comment-page-1/#comment-31863)
 
2.
"Szef OBWE kolejny raz potwierdza że na Donbasie nie ma żadnych rosyjskich wojsk… Owszem, widział obywateli Rosji – uczestników walk – ale oddziałów armii rosyjskiej nie!
http://ria.ru/world/20150213/1047535964.html"
 
(https://adnovumteam.wordpress.com/2015/02/13/wojna-domowa-na-ukrainie-13-02-2015r-160-dni-od-pierwszego-rozejmu/comment-page-1/#comment-31867)
 
3.
"
fragment Iłłarionow i Piontkowski punktują to, co ich zdaniem w Mińsku osiągnął Putin. To niektóre z tych punktów:– narastająca od szczytu G20 w Brisbane międzynarodowa izolacja kremlowskiego reżimu przerwana;– Putin znów stał się pełnoprawnym uczestnikiem międzynarodowych spotkań i teraz razem z liderami demokratycznych państw może podpisywać wspólne dokumenty;– Rosja nie została uznana za stronę konfliktu;– agresja rosyjska przeciwko Ukrainie nie została uznana;– nie osądzono obecności rosyjskich wojsk na terytorium Ukrainy;– brak żądania wyprowadzenia wojsk rosyjskich z terytorium Ukrainy;– możliwe dostawy broni obronnej dla Ukrainy storpedowane;– okupowanego Krymu przyjęte dokumenty w ogóle nie wspominają
pzdr"
 
"Ja też tak uważam. Aż miło popatrzeć, jak mediamatoły toczą pianę. :)Poza tym, jest jeszcze jedno – punkt nr 9 porozumienia (czyli ten, przy którym panikarze w gorącej wodzie kąpani znowu wrzeszczą, że „Putin sprzedał Noworosję” może być wprowadzony TYLKO po spełnieniu wymogów zawartych w punktach 10, 11 i 12. A z kolei te trzy ostatnie nie mogą się obejść bez realizacji punktu 13."
 
 
(https://adnovumteam.wordpress.com/2015/02/13/wojna-domowa-na-ukrainie-13-02-2015r-160-dni-od-pierwszego-rozejmu/comment-page-1/#comment-31871
i niżej)
 

Portret użytkownika Zenek :)

"„Obawiam się Magio, że

"„Obawiam się Magio, że polityczne pacynki z UE i ich mediamatoły zabrnęły już tak daleko w popieraniu ukraińskich nazistów, że cokolwiek się teraz nie zdarzy to przestaną ich popierać dopiero po zakończeniu III Wojny Światowej.”
@promyksWykluczyć się nie da, ale… gdyby tak faktycznie było, to ani Merkel ani Hollande nie zawracaliby sobie głowy rozmowami z Putinem na temat Noworosji i Ukrainy.Im się (na razie metaforycznie) zaczyna palić pod tyłkami, bo wasalstwo wobec SZA stało się więcej niż zauważalne, mimo starań ścieku medialnego. Hollande’owi słupki na chwilę skoczyły w górę po ustawce z „Charlie Hebdo”, ale na długo to nie wystarczyło. Makrela jest pod baczną obserwacją odkąd zamiotła pod dywan inwigilację swoich komórek i hecę z zaprzestaniem żądań zwrotu niemieckiego złota z FED-u.
Zwróć też uwagę, na Grecję, Hiszpanię (wybory może wygrać Podomas) i Włochy (ichniejszy prezydent ledwie kilka dni dni temu powiedział wprost, że Europie nie powinno być po drodze z SZA, ze względu na rozbieżność interesów). Czesi, Węgrzy i Serbowie też nie idą „po sznurku”.
Jak na razie, najbardziej ujadają pudle w postaci Pribałtyki i Polski, czemu wtóruje mega-pudel Cameron (jemu też pali się pod tyłkiem, ale Brytolom udało się już przyzwyczaić masy do permanentnej inwigilacji; więc szansa na zamieszki zmalała).Poza tym, pacynkom udaje się (z dość mizernym skutkiem) wspierać ukraiński rząd, który NIE JEST JAWNIE NEONAZISTOWSKI. Sytuacja może się zmienić, jeśli władzę w Kijowie w sposób jawny przejmie neonazistowska ekstrema z błogosławieństwem psycholi z SZA.
I to właśnie miałam na myśli pisząc wcześniejszy komentarz."
 
(https://adnovumteam.wordpress.com/2015/02/13/wojna-domowa-na-ukrainie-13-02-2015r-160-dni-od-pierwszego-rozejmu/comment-page-1/#comment-31986)

Portret użytkownika Zenek :)

" Witam. Nie widziałem

"
Witam.
Nie widziałem komentarzy do wystąpienia byłego eurodeputowanego Giulietto Chiesa zamieszczonego wczoraj o 22.27 przez @ brusek. Może już trochę stare ale treść dalej aktualna. Zapraszam do przeczytania mojego (niedoskonałego) tłumaczenia tej wypowiedzi. Dedukuję gościom bloga nie znającym rosyjskiego czy włoskiego.
 
W skrócie b. eurodeputowany powiedział, że „5 okręgów Ukrainy zostało sprzedanych na 50 lat (to jest na zawsze!) korporacjom Chevron i Shell. Kilka dni temu (opublikowano wypowiedź 5.07.2014- przyp.mój) ogłoszono, że umowa może być przedłużona za zgodą obu stron na czas zadowalający obie strony. Z umowy wynika, że na tych terenach będą prowadzone wywłaszczenia. Oznacza to „usunięcie ziemi spod nóg (obecnych właścicieli)”. Porozumienie było podpisane 24.01.2014 r. jeszcze w czasie przewrotu (majdanu) przez Janukowycza. Punkt 23 umowy przewiduje tajność umowy nawet 5 lat po zakończeniu kontraktu tj. na 55 lat. Kontrakt dotyczy 7884 km. kw. Chodzi o złoża gazu łupkowego znajdują się na terytoriach DNR, ŁNR Kramatorska i Mariupola. Teraz wiadomo, dlaczego Kijów prowadzi tam wojnę – dlatego , że tam pod ziemią jest gaz łupkowy. I ten gaz został sprzedany Shell’owi i Chevron’owi. Rzecz idzie o wojnę, która jest, wchodzi w grę. Niszczenie i burzenie miast jest zaplanowane. Wysiedlenie, wywłaszczenie miejscowej ludności wydaje się konieczne (taki jest moim zdaniem z 2’50’’ sens zdania). Dlatego wydaje się, że uśmiercanie, zwierzęce uśmiercanie miejscowej ludności ma zapobiec przyszłym problemom. Porozumienie przewiduje jednoznacznie, że jeśli pod ziemią znajduje się gaz, to władający ziemią będzie musiał ją sprzedać po cenie, jaką ustalą korporacje. Jeśli właściciel odmówi, to państwo ma się wmieszać w ten proces i skonfiskować nieruchomość. Porozumienie przewiduje, że (ruon –słowo niezrozumiałe) które przyniosą te terytoria będą przekazane Shell’owi i Chevron’owi. W p. 5. i 7. kontraktu zapisano, że Shell i Chevron mogą rozszerzyć swoją działalność jeśli w przyszłości będą wymagały tego ich interesy. Jeśli zostaną odkryte nowe złoża porozumienie przedłuża się automatycznie.
Właśnie widzimy niewiarygodną sprzedaż całego państwa. Państwo odmawia sobie przynależną, właścicielską suwerenność nad terytorium. Wszystko będzie regulowane poprzez arbitralne mechanizmy między przedsiębiorstwami. Punkt nr 9 , jeśli nie uwłacza ukraińskiej konstytucji, mówi o wyższości umów międzynarodowych nad prawami Ukrainy. Od tej chwili od korporacji Chevron i Shell zależy rozwiązanie konfliktów. Wydaje się to mało prawdopodobne ale tak jest w tej sprawie. Trzy dni temu (wystąpienie opublikowane 5.07.2014) minister ON Ukrainy powiedział o powstaniu obozów filtracyjnych dla ludności przedmiotowych okręgów do rozmieszczenia, czytaj masowego przesiedlania narodu, pełnoletnich kobiet i mężczyzn z objętych umową okręgów. Ukraina w przyszłości będzie się charakteryzować czystkami etnicznymi i masowymi wysiedlenia donbasskich Rosjan i Rosjan z Ługańska, którzy będą wysiedlani dla możliwości wydobywania, posługiwania się złożami gazu. Jak widzicie, na Ukrainie wprowadzane są prawa porządku atlantyckiego ( strefa wolnego handlu USA-EU – przyp. mój) nad którymi Europa jeszcze dyskutuje. Jak widzicie, to nie państwo będzie rozwiązywać problemy lecz przedsiębiorstwa w sposób arbitralny. Przy czym wszyscy mówili o zjednoczeniu Ukrainy z UE ale nikt tego jeszcze nie widział (projektu porozumienia – przyp.mój). A z niektórymi punktami tej umowy dobrze byłoby się zapoznać, które w niedwuznaczny sposób mówią , ż wszystkie kopalnie ( a idzie konkretnie o ługańskie i donieckie) mają być sprywatyzowane. Ukraina według wszystkich parametrów została kolonią europejskich i szczególnie amerykańskich banków. W tym sensie, we krwi i walce, tragedii, narody Doniecka i Łużańska nie mają wyjścia . Oni będą walczyć albo będą zniszczeni (wyczyszczeni). Będą niszczeni i deportowani. Ci, którzy pamiętają stalinowskie deportacje niech wiedzą, że my je teraz zobaczymy na własne oczy. Realizuje się krwawy (scenariusz)…
 
Niestety, moim zdaniem, scenariusz z ub. r. nakreślony przez włoskiego b. eurodeputowanego jest realizowany z wojskową konsekwencją.
Pozdrawiam.
"
(https://adnovumteam.wordpress.com/2015/02/13/wojna-domowa-na-ukrainie-13-02-2015r-160-dni-od-pierwszego-rozejmu/comment-page-1/#comment-31820)

Portret użytkownika 3xab

Jak dla mnie to jakaś

Jak dla mnie to jakaś paranoja, historycznie są ziemie ukraińskie,
ziemie rosyjskie lub ziemie o które maja prawo ubiegac się oba narody.
Zamiast oddać sobie co się każdemu należy, a na obszarze konfliktu etniczno-historycznego
stworzyć strefę wolnego handlu między UE, a Rosją.
Oni wolą alczyć, niszczyć to co mają w wojnie, w której nigdy nie będzie zwycięzców.

Portret użytkownika resq

Bo w tej wojnie ma nie być

Bo w tej wojnie ma nie być zwycięzców, przynajmniej oficjalnych. Chodzi o pogorszenie stosunków UE - Rosja i zniszczenie wspólnej wymiany handlowej, to odbije się jeszcze większym kryzysem w UE, co zresztą już jest widoczne. Kto na tym zyska jest jasne, ale nie łudźmy się, że Amierykanie kupią od nas towary, które eksportowaliśmy do Rosji. W konsekwecji będzie jeszcze większy kryzys gospodarczy, umocnienie monopolu miedzynarodowych, a raczej usraelskich, korporacji i dokręcenie jeszcze większej śruby już i tak biednym i uciśnionym obywatelom. A wszystkiemu winna ta okropna, faszystowska Rosja!...

Strony

Skomentuj