Rozmowy na temat irańskiego programu nuklearnego zawiodły

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Wszystko wskazuje na to, że rozmowy, które odbywały się przez dwa dni w Kazachstanie niczego nie zmieniły. Iran jest nawet ostrzegany, że rozmowy o jego programie nuklearnym nie mogą trwać wiecznie. Można z tego wywnioskować, że oprócz dyplomacji mogą zostać zastosowane inne środki.

 

Izraelski minister wywiadu i spraw strategicznych Yuval Steinitz powiedział dosłownie, że nadszedł już czas na opcję militarną lub na postawienie ultimatum Iranowi, które należy zastosować w ciągu następnych tygodni. Izrael oraz Stany Zjednoczone wskazują na opcję militarną, jeśli dyplomacja zawiedzie. Sekretarz Stanu USA John Kerry powiedział prezydentowi Barackowi Obamie, że czynnikiem utrudniającym proces dyplomacji są przyszłe wybory w Iranie, które odbędą się 14 czerwca.

 

Największym mocarstwom na świecie zapewne nie podoba się, że Iran prowadzi program nuklearny i nie można go zatrzymać, mimo nałożonych sankcji. Główny nuklearny negocjator Saeed Jalili powiedział na spotkaniu, że Iran ma pełne prawo do pokojowego wykorzystywania energii jądrowej.

 

Za około dwa miesiące odbędą się wybory. Zobaczymy jaki wpływ będzie miał przyszły prezydent Iranu między innymi na ich program nuklearny.

 

 

Źródła:

http://abcnews.go.com/International/wireStory/israel-ultimatum-needed-iran-nuclear-program-18899667#.UWFk3qK8AXU 

http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-22056501

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika ojciec

Nie mogą nic wynegocjować z

Nie mogą nic wynegocjować z Iranem to zrobią tam rewolucję i syjonistyczną "demokrację" rozwalając kraj od środka tak jak to się stało w Egipcie, Libii, a ostatnio dzieje się w Syrii. Nachodzące wybory to świetna okazja, żeby posadzić swojego człowieka.
Nawiasem mówiąc Polska została załatwiona w taki sam sposób. Najpierw niby stan wojenny, potem szybka akcja z bolkiem na czele i już mamy taką demokrację od 20 lat, że kraj wyczyszczony i zrujnowany do dna jak po wojnie Smile

Portret użytkownika Terenia z Torunia

Pytanie: Tylko po co przeżyć

Pytanie: Tylko po co przeżyć taką wojne ?. Żeby poźniej paść w męczarniach od choroby popromiennej czy może odbudowywać ten bajzel i zaczynać wszystko od nowa. Nie pisze się na pierwszą i drugą opcje...

Skomentuj