Rozległe pożary w Chile. Niebo okryło się czerwienią

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W regionie miasta Valparaiso w zachodniej części Chile, od czwartku szaleją pożary, które wymusiły ewakuację na tysiącach mieszkańców.

 

Od wybuchu pożaru pochłonął on blisko 3500 hektarów łąk, obszarów zakrzewionych i lasów. Żywioł nie został jak dotąd opanowany. Co najmniej dwa źródła ognia są aktywne. Władze potwierdziły ewakuację 25 000 mieszkańców, a do walki z żywiołem walczą setki strażaków. Ogień strawił również budynki mieszkalne. Jak na razie nie ma ofiar śmiertelnych.

Żródło: twitter.com / @dreamnctfound

Ogromny pożar został prawdopodobnie wywołany celowo. Aresztowano już podejrzanego. Burmistrz miasta Valaparaiso zapowiedział, że osoba odpowiedzialna za wzniecenie ognia w celu wypalenia łąki, zostanie pociągnięta do odpowiedzialności karnej i postawiona przed sądem.

 

Są obawy o dalsze rozprzestrzenianie się ognia ze względu na zapowiedzi silnych, suchych wiatrów i dużej temperatury. To nie pierwszy raz, gdy ogień trawi te regiony. Do najgorszego tego typu wydarzenia doszło w 2017 roku. Wtedy pożar przeszedł przez całe Chile i odebrał życie co najmniej 11 osobom.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: robertAnd
Portret użytkownika robertAnd

Komentarze

Portret użytkownika Moving Target

Czy będziemy świadkami

Czy będziemy świadkami powtórki z historii - Teraz w skali globalnej ?

"...Podpalano zamki i opactwa - Rodziny szlacheckie, atakowane na
oślep przez głodnych chłopów, zaczęły opuszczać domy..."

Norman Davies - "EUROPA" - Rozprawa historyka z historią. Część 3

Portret użytkownika NoProblemJest

W Polsce przed wojną

W Polsce przed wojną obowiązywał przepis o natychmiastowej karze śmierci dla podpalacza. Karane śmiercią było nawet podpalenie własnej szopy. Mam zdjecie takiego dokumentu, jak kogoś to zainteresuje to mogę wkleić. Przeczuwam, że stare dobre przepisy naszych babć bardzo szybko odżyją bo były dobre.

Skomentuj