Rozbłysk słoneczny i CME skierowany w Ziemię, oczekiwana burza magnetyczna

Kategorie: 

Źródło: NASA - SDO

Aktualnie na tarczy słonecznej znajduje się jedynie 7 aktywnych regionów. Szczególnie dużo zjawisk generują grupy plam 1611, 1613 i 1618. Ta ostatnia wyzwoliła dzisiaj rozbłysk sklasyfikowany ostatecznie, jako M1.7

 

Dzisiejszemu rozbłyskowi towarzyszył koronalny wyrzut masy, który wyzwolił się z grupy plam 1619. Astrofizycy sugerują, że duża część dzisiejszego CME dotrze do Ziemi już za kilka dni.

Bardzo duży koronalny wyrzut masy miał też miejsce 16 listopada. Brak jest zgody wśród astrofizyków, czy ten CME dotrze do Ziemi, czy też nie. Specjaliści amerykańscy są raczej sceptyczni za to Rosjanie ostrzegają, ze może dojść do poważnej burzy magnetycznej.

W tej chwili nic na to nie wskazuje. Jeśli chmura plazmy dotrze, jako pierwszy będzie sygnalizował satelita ACE. Na ten moment wszelkie parametry określające pogodę kosmiczna pozostają w normie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika yebaxxx

Spokojnie Panowie i Panie

Spokojnie Panowie i Panie zwieracze na wodzy!
Myślcie pozytywnie i wszystko będzie dobrze połączona energia naszych świadomości może zmienić bieg przyszłości. Nie bójcie się - jesteśmy istotami nieśmiertelnymi i mamy ogromną moc w naszych sercach i umysłach wystarczy uwierzyć, spojrzeć na świat z miłością i zacząć wysyłać pozytyw! Przesyłam Wam ciepłe pozdrowienia by Wasz nastrój poprawił się po przeczytaniu tego posta i byście byli mega pozytywnie nastawieni! Wszystko bedzie dobrze - zobaczycie!

Portret użytkownika wito

Już sie

Już sie żbliża.................zostały dni i minuty. Wiecie co powiecie naszemu stwórcy jak Was spyta co dobrego zrobiliście na ziemi?

Portret użytkownika b@ron

jednak nasza życiodajna

jednak nasza życiodajna gwiazda coraz czesciej w nas celuje,zastanawia mnie tylko czy jest w tym cos niezwykłego czy poprostu nakręcamy sie przed 21.12.2012. a co do niezgody pomiędzy "naukowcami" Rosja/USA to zwróćcie uwage że ze wszystkim tak jest ,w 2036 roku asteroida może uderzyć w ziemie zdaniem rosji ale USA temu zaprzecza

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj