Rozbłysk klasy X1.1 na Słońcu

Kategorie: 

SOHO - NASA

Na powierzchni naszej gwiazdy doszło do kolejnej eskalacji aktywności. Po okresie względnego spokoju Słońce wyprodukowało rozbłysk najsilniejszej klasy X. To już dziesiąty rozbłysk tej klasy w trakcie aktualnego cyklu słonecznego.

 

Zjawisko trwało aż 40 minut a rozpoczęło się 5 marca 2012 o 4:09 czasu uniwersalnego. Rozbłysk powstał z okolic plamy 1429. Wczoraj doszło tam również do długo trwającego rozbłysku klasy M2.0.

Rozbłyskowi towarzyszył koronalny wyrzut masy, który przynajmniej częściowo jest skierowany w Ziemię. Patrząc na tarczę z naszej perspektywy rozszerzająca się chmura plazmy kieruje się głównie w stronę północną i wschodnią. Skutkiem działalności Słońca są zakłócenia pasm radiowych. Naukowcy dają 60% szans na kolejny rozbłysk klasy M oraz aż 15% na kolejny rozbłysk X.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Komentarze

Portret użytkownika Andrzej1

konkluzja: Pod koniec każdego

konkluzja:Pod koniec każdego cyklu (kiedy zbliża się rozliczenie) ludzie zaczynają silniej niż zwykle dzielić się i wartościować. Nasila się fanatyzm, nacjonalizm, rasizm- wszelkie przejawy nietolerancji wynikające z utożsamiania się z ideologią lub religią. 

Portret użytkownika asd

Widzę, że ostatnimi czasy

Widzę, że ostatnimi czasy zrobiła się jakaś idiotyczna moda na podniecanie się i informowanie o rozbłyskach klasy xxxxx,yyyyyyy 0101010101 i innych jakby to była jakaś nowość i wszyscy razem odczuwają ogólną  podnietę z tego powodu- "coś się dzieje" 

Portret użytkownika baca

wiesz.... on chyba ma troche

wiesz.... on chyba ma troche racji. w sumie rozblyski "klasy srem" sa, byly i pewnie beda od zawsze. nie zawsze sie o tym tylko mowilo.
moim zdaniem to media + NASA sieja te "zagrozenia" celowo, po to zeby np 31 marca wylaczyc swiatlo albo internet.
wciskac kit to jedno co im sie naprawde udaje, pomysl moga zwalic wine na Slonce lub hakerow z Anonymous i pod tym pretekstem wcisnac lemingom kolejny kit. a jak wlacza swiatlo z powrotem juz nie bedzie wolnosci slowa tylko NWO-to calkiem realny plan, nie uwazasz?

Portret użytkownika tropheus

powitac -- nie wiem jak ty

powitac -- nie wiem jak ty widzisz jutro baca , ale nie kreuj takich klimatow.Moim zdaniem nie nastapi podrobka wybuchu na sloncu wdrozona przez tzw elity Smile bo glownym odbiorcom tych eksplozji slonecznych sa nasze glowy Smile a ten brak pradu w sieci tylko wplynie korzystnie bo nie beda mogli medialnie interweniowac w spoleczenstwo Smile uszy do gory .pozdrawiam

Strony

Skomentuj