Rozbłysk klasy M2.3 na Słońcu wywołał burzę radiacyjną

Kategorie: 

Źródło: NASA/SOHO

Aktywność słoneczna pozostaje na średnim poziomie czego wynikiem jest rozbłysk klasy M2.3, który został wygenerowany przez odchodzący już region 2473. Zjawisko trwało bardzo długo, rozpoczęło się w Nowy Rok, a zakończyło dopiero wczoraj w nocy.

 

Skutkiem rozbłysku była burza radiacyjna oraz koronalny wyrzut masy CME, który został zaobserwowany przez śledzące Słońce kosmiczne obserwatoria. Jednak biorąc pod uwagę lokalizację plamy odpowiadającej za tę aktywność nie należy się spodziewać dotarcia do Ziemi wyemitowanej plazmy.

Mimo to, do naszej planety dotarły niskoenergetyczne protony, które wywołały średniej wielkości burzę radiacyjną. Na skutek tego może dojść do utrudnień w komunikacji radiowej, zwłaszcza w regionach polarnych.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj